Root Nationlajmlajme ITSeriali ukrainas "Catch Kaidash" do të publikohet në Netflix

Seriali ukrainas "Catch Kaidash" do të publikohet në Netflix

-

Platforma e transmetimit Netflix do të plotësojë gamën e saj të produkteve me serialin ukrainas "Catch Kaidash", i cili u shfaq në Ukrainë në vitin 2020. Ai do të jetë i disponueshëm për t'u parë në shërbim që më 29 mars.

"Catching Kaidash" është një serial i njohur ukrainas me 12 episode, i bazuar në romanin e Ivan Nechuy-Levytskyi "Familja Kaidash". Por nëse në historinë origjinale ngjarjet ndodhin disa vite pas heqjes së robërisë, seriali zhyt audiencën në kohët moderne.

Netflix

Ngjarjet e serialit televiziv shpalosen në mënyrë kronologjike - nga viti 2005 deri në 2014, kaq shumë histori të reja dhe çështje të rëndësishme në kohët moderne janë shtuar në bazën e veprës. Konfrontimi klasik midis prindërve dhe fëmijëve është i ndërlikuar nga konfliktet e shkaktuara nga dallimet në qëndrimin ndaj Maidan. Njëri nga djemtë tregon pikëpamje patriotike ndërsa tjetri u bë mbështetës i pushtuesve rusë.

Sezoni përfundon me një fund të hapur, por autorët nuk planifikojnë të xhirojnë një vazhdim.

Gjithashtu interesante:

Ky është larg nga produkti i parë ukrainas që shfaqet në platformën Netflix. Siç raporton Suspilne, në shërbim tashmë mund të shikoni në internet filmat "Takimi i shokëve të klasës", "Policët e qelibarit", "Fusha e egër" bazuar në romanin e Serhiy Zhadan "Voroshilovgrad", dokumentari "Dimri në zjarr", filmi i Oleg Sentsov. "Rhinoceros" dhe filmi "Unë punoj në varreza" me regji të Oleksiy Taranenko. Në platformë janë edhe dy pjesë të serialit “Shërbëtori i Popullit”.

Dhe së fundmi, eksperti i njohur ukrainas i kuzhinës, kuzhinieri dhe biznesmeni Yevhen Klopotenko në llogarinë e tij në Instagram njoftoi se më 30 mars, Netflix do të publikojë dokumentarin "Borsch. Përbërësi sekret”. Në të, Yevhen Klopotenko udhëton nëpër Ukrainë, kërkon recetat më të mira të borschit dhe në të njëjtën kohë prezanton audiencën me kulturën ukrainase.

Lexoni gjithashtu:

Burimisuspilne

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani