Root Nationlajmlajme ITNetflix planifikon të shtojë 40 lojëra celulare në bibliotekën e saj

Netflix planifikon të shtojë 40 lojëra celulare në bibliotekën e saj

-

Netflix nuk ka në plan të zvogëlojë ambiciet e tij të lojërave në çdo kohë së shpejti, pasi dëshiron të sigurohet që të ketë të paktën një lojë për secilin prej më shumë se 230 milionë abonentëve të tij për ta shijuar. Biblioteka e lojërave celulare të kompanisë tani ka 55 artikuj pas shtimit të fundit të Valiant Hearts: Coming Home dhe dystopisë emocionuese Highwater. Ka edhe më shumë për të ardhur në 2023, pasi Netflix planifikon të shtojë rreth 40 lojëra të tjera gjatë gjithë vitit.

NetflixKompania ka njoftuar tashmë disa prej tyre, duke përfshirë Terra Nil (28 Mars) dhe Paper Trail, në të cilat ju duhet të zgjidhni enigmat. Shërbimi gjithashtu lidhi një marrëveshje me Ubisoft për tre lojëra ekskluzive. E dyta prej tyre, pas Valiant Hearts: Coming Home, do të dalë më 18 prill me emrin Mighty Quest: Rogue Palace. Kjo është një lojë që zhvillohet në të njëjtin univers si The Mighty Quest for Epic Loot.

Gjithashtu në fund të këtij viti, do të publikohet një vazhdim i një prej lojërave më të njohura të shërbimit - "Too Hot to Handle", i cili bazohet në reality show-n popullor "Too Hot to Handle". Netflix thotë se përditësimet javore të përmbajtjes kanë bërë që lojtarët të kthehen dhe kompania po punon me zhvilluesin Nanobit për të zhvilluar më tej lojën.

Duke parë përpara, vlen të përmendet se seriali Monument Valley shfaqet në Netflix Games. Monument Valley dhe Monument Valley 2 do të jenë të disponueshme për abonentët e Netflix pa pagesë shtesë në 2024.

Në total, Netflix ka 70 lojëra në zhvillim me partnerë dhe 16 lojëra në shtëpi. Shumica e lojërave që po zhvillohen nga vetë ekipet e Netflix janë ende në fazat e hershme, megjithëse Oxenfree II: Lost Signals e Night School Studio është planifikuar të dalë në treg më vonë këtë vit. Netflix premton të lëshojë lojëra të reja çdo muaj deri në fund të 2023.

NetflixQë kur kompania filloi të ofrojë lojëra në vitin 2021, ka zbuluar se lojtarët tërhiqen kryesisht nga tre lloje lojërash: lojëra të njohura nga burime të tjera, si "Teenage Mutant Ninja Turtles", të cilat inkurajojnë lojën e përditshme, duke përfshirë Solitaire dhe Knittens; si dhe lojëra të bazuara në seritë dhe filmat e tyre, si Stranger Things.

Kompania tha se po shqyrton krijimin e shërbimeve të lojërave cloud, kështu që përfundimisht do të jeni në gjendje të luani në kompjuterë, televizorë inteligjentë dhe madje edhe konzola. Por fokusi kryesor është te pajisjet mobile.

Lexoni gjithashtu:

Burimiengadget

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

1 Koment
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Bandera e moderuar
Bandera e moderuar
2 muaj më parë

Oh, shkëlqyeshëm, sepse nuk ka asgjë për të parë. Mendova se thjesht nuk ishte interesante për mua

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani