Root Nationlajmlajme ITJanë shfaqur foto të reja live Xiaomi Band 7

Janë shfaqur foto të reja live Xiaomi Band 7

-

Xiaomi po përgatitet të nxjerrë në treg byzylykun e tij të ardhshëm inteligjent Xiaomi Bandë 7 në tregjet botërore në të ardhmen e afërt. Në Kinë, kompania ka lëshuar tashmë dy versione të Band 7: Band 7 dhe Band 7 NFC. Seria e njohur e byzylykëve inteligjentë do të debutojë në mbarë botën në të ardhmen e afërt. Kohët e fundit është gjetur në faqet e certifikimit të IMDA dhe NCC.

Lista përmban foto të drejtpërdrejta të byzylykut inteligjent të ardhshëm Xiaomi. Ai gjithashtu konfirmon disa aspekte teknike shtesë të pajisjes. Bazuar në fotot, është e drejtë të supozohet se kinezi Band 7 do të dalë globalisht me të njëjtin dizajn.

Xiaomi Band 7

Xiaomi Band 7 ka një rrip silikoni të zi dhe një ekran në formë tablete. Fotot tregojnë gjithashtu se brezi i fitnesit përfshin një karikues magnetik 10 W. Për më tepër, lista e NCC zbulon se modeli global do të vijë me një bateri 180 mAh.

Më parë dinim veçori të tjera të byzylykut inteligjent falë lëshimit të tij në Kinë. Band 7 është i pajisur me një ekran AMOLED me prekje 1,62 inç. Ekrani ka një shkëlqim maksimal prej 500 nits dhe një rezolucion prej 192×490 piksele. Për më tepër, ekrani Band 7 ka një densitet piksel prej 326 piksele për inç. Ai gjithashtu ka një veçori Always-on Display (AoD).

Përdoruesit e byzylykut do të mund ta personalizojnë atë me numra të ndryshëm - do të ketë më shumë se 100 të tilla.Do të ketë gjithashtu monitorimin e rrahjeve të zemrës, gjurmimin e gjumit, monitorimin e SpO2, ndjekjen e ciklit menstrual dhe funksione të tjera të lidhura me shëndetin.

Xiaomi Band 7

Byzylyku ​​inteligjent do të mbështesë më shumë se 120 mënyra trajnimi dhe fitnesi, duke përfshirë katër mënyra sportive profesionale. Xiaomi zakonisht lëshon një gjeneratë të re të byzylykëve inteligjentë Mi Band fillimisht në Kinë, dhe pak më vonë versionin ndërkombëtar. Këtë vit, ky trend nuk do të vazhdojë: byzylykët e fitnesit Mi Band 7 dhe Mi Band 7 NFC janë tashmë të disponueshëm në Kinë, por Xiaomi Smart Band 7 nuk ka debutuar ende në mbarë botën dhe nuk dihet se kur do të ndodhë.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina
Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Regjistrohu për përditësime
Popullore tani