Root Nationlajmlajme ITOnePlus intrigohet me versionin e ri të OnePlus 11, i bërë nga një material i pazakontë

OnePlus intrigohet me versionin e ri të OnePlus 11, i bërë nga një material i pazakontë

-

Muajin e kaluar, kompania OnePlus lançoi flamurët e rinj OnePlus 11 në mbarë botën. Bëhet fjalë për telefona inteligjentë me një panel të pasmë xhami, të cilët janë në dispozicion në dy ngjyra për të zgjedhur - jeshile ose e zezë. Sidoqoftë, prodhuesi kohët e fundit la të kuptohet për një variant tjetër, i cili duket të jetë i ndryshëm nga modelet standarde.

OnePlus 11

Presidenti i OnePlus China, Li Jie, postoi një ngacmues interesant në llogarinë e tij në Weibo në lidhje me versionin e ri, special të flamurit. Ai pretendon se telefoni do të bëhet me “materiale të paprecedentë dhe mjeshtëri të jashtëzakonshme” dhe shton se çdo smartphone do të jetë unik.

Siç na thotë përafërsisht Google Translate, kompania është gati të lëshojë një "produkt special" të nivelit të flamurit që sfidon edhe një herë "të pamundurën" në industri. Li Jie bashkangjiti një foto të një pajisjeje të ngjashme me postimin e tij OnePlus 11, mbivendosur në Jupiter.

OnePlus 11

Një burim i mirënjohur Digital Chat Station gjithashtu pohon se materiali nuk është përdorur më parë në industri. “Tekstura e kapakut të pasmë të çdo telefoni celular është e ndryshme. Ndihet e ftohtë dhe e ftohtë në prekje,” shtoi këshilltari. Të tjerë të brendshëm thanë se materiali nuk është përdorur për telefona, por është shumë i zakonshëm në jetën reale. Pra, çfarë mund të jetë?

Disa nga ndjekësit e insajderit spekuluan se çfarë do të përdorte kompania për rastin OnePlus 11 mermer. Kjo është padyshim në përputhje me karakteristikat e një materiali që nuk është përdorur më parë në industri dhe është gjithashtu i lezetshëm në prekje dhe që gjendet shpesh në jetën e përditshme. Mund të ketë gjithashtu një model unik çdo herë, dhe përputhet me imazhin e Jupiterit të ndarë nga Li Jie. Komentet sugjeruan gjithashtu opsione për një lloj qelqi konceptual, përbërje polimerësh të shkallës së hapësirës ajrore dhe rrëshirë.

Në çdo rast, është mirë që markat e telefonave inteligjentë po eksperimentojnë me materiale të reja në vend që t'i përmbahen konstruksionit të zakonshëm prej xhami ose plastik.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani