Root Nationlajmlajme ITOPPO prezantoi tabletin e ri Pad 2 dhe kufjet Enco Free3 TWS

OPPO prezantoi tabletin e ri Pad 2 dhe kufjet Enco Free3 TWS

-

Gjatë prezantimit, prodhuesi kinez OPPO prezantoi jo vetëm telefonat inteligjentë premium Gjeni X6 dhe X6 Pro, si dhe një tablet të ri OPPO Kufje Pad 2 dhe Enco Free3 TWS. Risia e parë është një vazhdim i tabletit të parë të markës dhe ofron një chipset flamurtar. Dhe e dyta janë një palë kufje që u ofrojnë përdoruesve teknologjinë më të fundit dhe zë të pasur.

OPPO Pad 2 ka një dizajn të ri që të kujton në mënyrë të dyshimtë Pad OnePlus, e cila u prezantua muajin e kaluar dhe së shpejti do të shfaqet në tregun botëror. Tableti është i pajisur me një ekran 11,6 inç me një rezolucion prej 2000×2800 piksele, një shpejtësi rifreskimi prej 144 Hz dhe një raport pamjeje prej 7:5. Kjo do të sigurojë më shumë hapësirë ​​për shikimin e përmbajtjes vertikale dhe është e përshtatshme nëse hapni disa aplikacione në të njëjtën kohë në modalitetin me shumë dritare.

OPPO Shtresa 2

Deri më tani, pajisja nuk ndryshon shumë nga modeli i mëparshëm, përveç raportit të pamjes, por gjëja më interesante fshihet nën kapuç - Pad 2 ka braktisur Qualcomm Snapdragon 870 në favor të MediaTek Dimensity 9000 dhe vjen në variante me 8 GB dhe 12 GB RAM LPDDR5 dhe memorie flash. UFS 3.1 memorie deri në 512 GB. Fatkeqësisht, nuk ka vend për kartat e kujtesës microSD.

OPPO Shtresa 2

Por ka një kamerë të stilit Oreo, si OnePlus Pad, megjithëse është mjaft e thjeshtë, 13 megapiksel, dhe ka një kamerë selfie 8 megapikselë në pjesën e përparme. OPPO Pad mundësohet nga një bateri e madhe 9510 mAh që mbështet karikimin 67 W. Sa i përket softuerit, tableti funksionon ColorOS për Pad. Ai është i pajisur me disa veçori të zbukuruara që ofrojnë një përvojë të mirë në një ekran të madh. Mund të blihet veçmas OPPO Laps 2 për përdorim si majë shkruese. Premton 23 ms vonesë dhe deri në 4,096 nivele klikimesh.

Tani OPPO Pad 2 ekziston vetëm në tregun kinez, por ka një shans që të bëjë rrugën e tij jashtë shtetit. Do të shitet në ngjyrat Nebula Grey dhe Feather Gold. Modeli bazë me 8 GB RAM dhe 256 GB memorie flash do të kushtojë rreth 440 dollarë, ndërsa konfigurimi 12 GB/512 GB do të shitet për rreth 585 dollarë. Shitjet do të nisin më 24 mars.

OPPO Enco Free3

Së bashku me tabletin, prodhuesi prezantoi kufjet e reja TWS OPPO Enco Free3, në të cilin aplikohen teknologjitë më të fundit. Për shembull, ato ofrojnë transmetim audio në formatin Hi-Res duke përdorur kodekun LDAC dhe mbështesin standardin gjithnjë e më popullor Bluetooth 5.3.

OPPO Enco Free3

Kufjet gjithashtu mbështesin anulimin aktiv të zhurmës (ANC) dhe teknologjinë e tingullit rrethues. Ata punojnë deri në 30 orë me një kuti karikimi, janë IP55 rezistente ndaj pluhurit dhe spërkatjes dhe do të dalin në shitje duke filluar nga 3 prilli në ngjyrën e gjelbër dhe të bardhë në Kinë për 73 dollarë. Nuk ka ende informacion për disponueshmërinë në tregjet botërore, por duke pasur parasysh se modeli i mëparshëm OPPO Enco Free2 u shit jashtë Kinës, ka një shans të mirë që ky trend të vazhdojë (nga rruga, rishikimi i tyre nga Yuri Svitlyk do të gjeni në faqen tonë të internetit nga lidhja).

Gjithashtu interesante:

Burimigizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani