Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITOppo prezantoi Reno5 Pro+ - smartfoni i parë në botë me sensor 50 MP...

Oppo prezantoi Reno5 Pro+ - smartphone i parë në botë me sensor Sony 50MP

-

Oppo prezantoi një model smartphone me Snapdragon 865 - Reno5 Pro +. paraqitur Oppo Reno5 Pro+ është smartfoni i parë në botë me sensor Sony IMX50 766 megapikselë.

Përshkrimi i telefonit inteligjent duhet të fillojë me kamerën e tij. Ai përbëhet nga katër sensorë, kryesori prej të cilëve është formati optik Sony IMX766 prej 11,56 inç me rezolucion 50 MP me pikselë të mëdhenj 1 μm.

Një sensor 16 megapiksel është i lidhur me lentet me kënd ultra të gjerë në këtë model dhe një sensor 5 megapiksel është përdorur në modulin e periskopit, i cili siguron zmadhim optik 13x. Më në fund, moduli i katërt me një sensor me rezolucion prej 2 MP është krijuar për fotografim makro. Kamera e përparme me një sensor 32 MP të prerë në ekran është zbukuruar me sisteme të ndryshme për përmirësimin e portreteve bazuar në inteligjencën artificiale.

Smartphone mori një ekran të lakuar me një diagonale prej 6,5 inç me një frekuencë kornizë prej 90 Hz, një sistem ftohjeje me një tub ngrohjeje dhe një bateri me një kapacitet 4500 mAh, e cila mbështet karikimin me një fuqi prej 65 W. Versioni bazë i risisë ka 8 GB RAM dhe 128 GB memorie flash, versioni më i lartë ka 12 GB RAM dhe 256 GB memorie flash. Çmimet, përkatësisht, 615 dhe 690 dollarë.

Oppo Reno5 Pro +

Shumë për flamurin e një prodhuesi jo të lartë, por jo aq shumë për smartfonin e parë masiv në botë me një shtresë elektrokromatike në panelin e pasmë: siç thotë zhvilluesi, ngjyra e tij mund të ndryshohet në vetëm disa "klikime ". Oppo thotë se teknologjia mbrohet nga më shumë se 100 patenta dhe shprehet në një film të integruar në panelin e pasmë me trashësi vetëm 0,15 mm, nën ndikimin e tensionit të aplikuar në të ndryshon edhe ngjyra e smartfonit. Cikli jetësor i filmit është rreth 30 cikle ndryshimi ngjyrash.

Trashësia e trupit Oppo Reno5 Pro + – 7,99 mm, gjerësia – 74 mm, pesha – 184 gram. Risia tashmë është në dispozicion për para-porositje në Kinë, shitjet reale do të fillojnë më 29 dhjetor.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani