Root Nationlajmlajme ITOPPO publikoi serinë e flamurit OPPO Gjeni X6 me kamera revolucionare

OPPO publikoi serinë e flamurit OPPO Gjeni X6 me kamera revolucionare

-

Kompania OPPO prezantoi telefonat inteligjentë të shumëpritur OPPO Gjeni X6 dhe Gjeni X6 Pro. Modeli i dytë pretendon titullin e telefonit me kamerë më të mirë në botë, megjithëse versioni bazë ka tërhequr gjithashtu entuziastë me aftësitë e kamerës që duken sikur mund të rivalizojnë Xiaomi 13 që Samsung Galaxy S23.

OPPO Find X6 Pro mburret me një çip Snapdragon 8 Gen 2 me një GPU Adreno 740 dhe një ekran OLED 6,82 inç me një rezolucion prej 3168×1440 piksele, një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz, transferim ngjyrash 10-bit dhe një maksimum rekord ndriçimi deri në 2500 nits.

OPPO Gjeni X6 Pro

Gjithsesi, veç të tjerash bie në sy, para së gjithash, kamera. Blloku i kamerave OPPO Find X6 Pro përbëhet nga tre sensorë me rezolucion prej 50 megapikselësh. Kamera kryesore përdor një sensor 989″ Sony IMX1, lentet me kënd ultra të gjerë përdor një sensor Sony IMX890 dhe kamera telefoto siguron zmadhimin optik 3x me një sensor tjetër IMX890. Kamera e përparme është një sensor 32 megapiksel Sony IMX709.

OPPO Gjeni X6 Pro

Nën kapuçin e telefonit është një bateri 5000 mAh që mbështet karikim me tela 100 W, karikim me valë 50 W dhe karikim të kundërt, 12 GB/16 GB RAM LPDDR5X dhe 256 GB hapësirë ​​ruajtëse UFS 4.0 (ekziston gjithashtu një version 16 GB GB 512 + 13 GB) dhe Android ColorOS 13.1.

OPPO Find X6 mundësohet nga një çip MediaTek Dimensity 9200 me një GPU 11-bërthamash Immortalis-G715 dhe është i pajisur me një ekran OLED 6,74 inç me një rezolucion prej 2772x1240 piksele, një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz dhe një ndriçim maksimal deri në kulmin. 1450 nits. Moduli kryesor i kamerës është i pajisur me një sensor Sony IMX50 890 megapiksel, lentet me kënd ultra të gjerë përdor një sensor Samsung JN1, gjithashtu 50 MP dhe telekamera me periskop 50 MP përdor një sensor Sony IMX890. Ekziston mbështetje për OIS. Kamera e përparme është e njëjtë si në versionin Pro.

OPPO Gjeni X6

OPPO Find X6 ka një bateri 4800 mAh nën kapuç me mbështetje për karikim me tela 80 W, por ndryshe nga versioni Pro, ai nuk mbështet karikimin me valë. Smartphone ka konfigurime prej 12 GB LPDDR5X RAM + 256 GB memorie flash UFS 4.0 dhe 16 GB LPDDR5X me 512 GB hapësirë ​​ruajtëse UFS 4.0. Telefoni funksionon në Android 13 me ColorOS 13.1.

Çmimet për modelin bazë janë 655 dollarë për versionin 12/256 GB dhe 730 dollarë për versionin 16/512 GB. Versioni Pro do të kushtojë 870 dollarë për versionin 12/256 GB, 945 dollarë për versionin 16/256 GB dhe 1020 dollarë për versionin 16/512 GB. Para-shitjet në Kinë tashmë kanë filluar, por ende nuk dihet nëse telefoni do të shkojë në tregun global apo do të mbetet vendas.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani