Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITLëshimi i hershëm i Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 do të përshpejtojë lëshimin Xiaomi 13

Lëshimi i hershëm i Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 do të përshpejtojë lëshimin Xiaomi 13

-

Sipas informacioneve që vijnë nga TSMC, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 do të debutojë në nëntor. Kjo do të thotë që çipi do të arrijë muaj më herët.

Qualcomm Snapdragon

Procesori i ri do të marrë një plan urbanistik me katër grupime sipas skemës 1 + 2 + 2 + 3. SoC i ri do të marrë një bërthamë ultra të fuqishme Cortex-X3, dy grupime me dy bërthama të bazuara në Cortex-A720 dhe A710, përkatësisht , si dhe tre bërthama Cortex-A510 me efikasitet energjetik. Procesori grafik Adreno 740 do të jetë përgjegjës për përpunimin grafik.

Qualcomm Snapdragon

Nuk ka dyshim se ky do të jetë çipi më i fuqishëm i telefonit celular në kampin Android. Dhe nëse Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 shfaqet në nëntor, seria Xiaomi 13 mund të lëshohet më herët se sa ishte planifikuar. Edhe pse nuk e kemi parë ende Xiaomi 12 Ultra, i cili pritet të dalë në javët në vijim, por thashethemet për një episod të 13-të tashmë janë në lëvizje të plotë.

Duke filluar me Snapdragon 888, Xiaomi zakonisht lëshon flamurin e tij në të njëjtin muaj me çipin e ri të flamurit të Qualcomm. Për dy vitet e fundit, muaji i nisjes ka qenë dhjetori. Megjithatë, meqenëse Qualcomm është i vendosur të përshpejtojë procesin, Xiaomi, me shumë mundësi do të bëjë të njëjtën gjë.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani