Root Nationlajmlajme ITDisa telefona inteligjentë realme vuajnë nga probleme të pashpjegueshme me autonominë

Disa telefona inteligjentë realme vuajnë nga probleme të pashpjegueshme me autonominë

-

Disa telefona inteligjentë realme shkaktojnë shqetësim tek përdoruesit për shkak të problemeve të baterisë. Përdoruesit raportojnë se bateritë nuk zgjasin aq sa duhet, dhe në disa raste ato papritmas ndalojnë së punuari fare. Problemi duket se prek disa modele të ndryshme të markës. Dhe përdoruesit nuk e kuptojnë pse ndodh kjo.

Fakti që përdoruesit duhet të karikojnë celularët e tyre shumë më shpesh se më parë është një problem.

Realme

Një përdorues raportoi se bateria e tij u zbraz papritur për disa ditë, por më pas gjithçka u kthye në normalitet sikur asgjë të mos kishte ndodhur. Ai është i shqetësuar se pse ndodhi kjo dhe nëse do të ndodhë përsëri. Një përdorues tjetër me një 2-vjeçar realme 8 Pro vuri re se bateria e tij po mbaronte me shpejtësi të lartë për disa ditë. Dhe pastaj gjithçka duket se është mirë. Ata nuk bënë ndonjë përditësim, nuk instaluan aplikacione të reja ose nuk ndryshuan zakonet e tyre të karikimit.

Pronari realme 6, të cilin e përdor prej një viti e gjysmë, vuri re se jetëgjatësia e baterisë është përgjysmuar javët e fundit. Ai mendon se problemi është i lidhur me softuerin sepse nëse do të ishte vetë bateria do të ishte gradual. Një përdorues tjetër nga realme Neo 3 pothuajse një vit më parë, vura re se gjatë 2-3 muajve të fundit bateria po shkarkohej shumë shpejt. Një smartphone nuk zgjat shumë, edhe kur përdoret mezi. Megjithatë, nëse jeni në shtëpi, bateria funksionon si zakonisht.

Nuk është e qartë nëse shkaku është një problem me softuerin, konsumi i rrjetit ose ndonjë faktor tjetër i panjohur. Kompania ende nuk ka komentuar për këtë çështje.

Lexoni gjithashtu: 

Burimigizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani