Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITRedmi K60 Pro do të marrë një sensor 50 MP Sony IMX800 nga Xiaomi 13

Redmi K60 Pro do të marrë një sensor 50 MP Sony IMX800 nga Xiaomi 13

-

Seria redmi K60 del në Kinë nesër, më 27 dhjetor, dhe prodhuesi ka njoftuar se linja e ardhshme e flamurit do të ketë një dizajn krejtësisht të ri. Ai do të përfshijë tre telefona – Redmi K60, K60 Pro dhe K60e, dhe versioni K60 Pro mund të mburret me harduerin më të mirë në klasë.

Xiaomi në prag të lançimit, vendosi të ngacmojë njohësit me karakteristikat teknike dhe veçoritë e serisë K60 dhe, në fakt, foli për aftësitë e Redmi K60 Pro. Sipas teaser-it të fundit, modeli do të pajiset me sensorin e kamerës kryesore Sony IMX800. E njëjta u përdor në Xiaomi 13 5G, i cili do të lançohet në Kinë në fillim të dhjetorit.

Redmi K60

Kjo do të thotë që smartfoni kryesor Redmi do të pajiset me një sensor të kamerës kryesore 50 MP Sony IMX800 me hapje f/1.8 dhe mbështetje për stabilizimin optik të imazhit (OIS). Pajisja gjithashtu do të mbështesë teknologjinë Xiaomi Image Brain 2.0, i cili do të ndihmojë në zgjerimin e aftësive bazë të kamerës për shkrepjen e fotografive dhe videove.

Redmi K60 Pro është konfirmuar se ka një konfigurim të trefishtë të kamerës. Ngacmuesi tregon një kamerë të trefishtë të rreshtuar vertikalisht brenda një moduli drejtkëndor. Xiaomi konfirmoi gjithashtu se versioni Pro do të funksionojë në Qualcomm Snapdragon 8 Gen2. Sigurohet një sistem ftohjeje me lëng për të ruajtur temperaturën. Pajisja është konfirmuar gjithashtu se ka deri në 16 GB RAM LPDDR5X dhe 512 GB hapësirë ​​ruajtëse UFS 4.0.

Redmi K60

Kompania zbuloi gjithashtu se seria K60 do të shfaqë një ekran 12-bit 2K me një shkëlqim maksimal prej 1400 nit dhe, ka shumë të ngjarë, një shpejtësi rifreskimi 120 Hz. Të tre telefonat thuhet se kanë një ekran AMOLED 6,67 inç.

K60 5G është konfirmuar gjithashtu të ketë një panel lëkure të pasme. Ai do të dalë në ngjyrat blu dhe të zezë dhe do të pajiset me një bateri me kapacitet 5500 mAh me mbështetje për karikim të shpejtë me fuqi 67 W. Mund të vijë edhe me karikim me valë 30 W. Por modeli Pro do të mbështesë karikimin e shpejtë me një fuqi prej 120 W dhe karikimin me valë me një fuqi prej 30 W. Gjithashtu thuhet se K60e do të mbështesë vetëm karikim të shpejtë 67 W.

K60 5G ose K60e 5G gjithashtu mund të pajiset me një kamerë të trefishtë me një rezolucion prej 64 MP. Xiaomi konfirmoi se K60e do të funksionojë në MediaTek Dimensioni 8200, ndërsa K60 5G mundësohet nga çipi Snapdragon 8+ Gen 1. Si K60 Pro ashtu edhe K60 5G do të ekzekutojnë MIUI 14 bazuar në Android 13 jashtë kutisë. Por K60e ka shumë të ngjarë të instalojë MIUI 13 bazuar në Android 12 jashtë kutisë. Pritet që pas Kinës Xiaomi do të lansojë serinë K60 edhe në tregje të tjera, megjithëse para kësaj është e mundur riemërtimi.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Gjithashtu interesante:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani