Root Nationlajmlajme ITRedmi prezantoi një linjë të re Note me specifika mbresëlënëse

Redmi prezantoi një linjë të re Note me specifika mbresëlënëse

-

Sot u prezantuan zyrtarisht pajisjet më të fundit në linjën popullore Redmi Shënim. Seria krejtësisht e re Redmi Note 12 përfshin katër telefona – bazën Redmi Note 12, Redmi Note 12 Pro, Redmi Note 12 Pro Plus dhe Redmi Note 12 Pro Discovery Edition. Të katër pajisjet në linjë ofrojnë pajisje mbresëlënëse me çmime tërheqëse.

Redmi-Note-12-Pro Plus

Redmi Note 12 Pro Explorer Edition është pajisja më premium nga të gjitha dhe ofron disa risi unike. Është një nga pajisjet e para në treg që ka një kamerë parësore 200 megapiksel dhe gjithashtu ofron mbështetje për karikim të shpejtë me tel 210 W. Ju mund ta karikoni baterinë e tij 4300 mAh nga 0-100% në vetëm 9 minuta.

Redmi prezantoi një linjë të re Note me specifika mbresëlënëse

Redmi Note 12 Pro Explorer Edition është i pajisur me një çip MediaTek Dimensity 1080 5G të çiftuar me 8 GB RAM dhe deri në 256 GB hapësirë ​​ruajtëse. Ai përmban një ekran OLED 6,67 inç FHD+ me një ritëm rifreskimi 120 Hz, shpejtësi të mostrës së prekjes 240 Hz dhe ndriçim maksimal prej 900 nits. Kamera kryesore 200 megapikselë Samsung HPX ka hapje f/1.65, lente 7P, veshje ALD dhe OIS. Ai shoqërohet nga një aparat fotografik me kënd ultra të gjerë 8 megapiksel, një sensor makro 2 megapiksel dhe një kamerë selfie 16 megapikselë. Karakteristika të tjera përfshijnë një skaner të gjurmëve të gishtërinjve të montuar në anë, altoparlantë stereo, NFC dhe një fole kufjesh 3,5 mm. Në anën e softuerit, pajisja përdor MIUI 13 bazuar në Android 12 jashtë kutisë.

Redmi Note 12 Plus
Redmi Note 12 Plus

Redmi Note 12 Pro Plus i zakonshëm praktikisht nuk ndryshon nga modeli Discover Edition, vetëm për sa i përket kapacitetit të baterisë dhe aftësive të karikimit të shpejtë. Modeli i rregullt është i pajisur me një bateri më të madhe 5000 mAh dhe mbështet karikimin e shpejtë me tel 120 W. Pjesa tjetër e specifikimeve të harduerit nuk kanë ndryshuar.

Redmi Note 12 Pro është një tjetër hap i vogël poshtë nga varianti Pro Plus. Ka të njëjtin ekran, çip dhe kapacitet baterie, por konfigurimi i kamerës dhe aftësitë e tij të karikimit të shpejtë nuk janë aq mbresëlënëse. Pajisja përmban një kamerë parësore 50 megapikselë Sony IMX766 në vend të sensorit HPX 200 megapikselë nga Samsung, dhe ofron vetëm mbështetje për karikim të shpejtë me tel 67 W. Pjesa tjetër e harduerit të kamerës mbeti e pandryshuar.

Redmi Shënime 12 Pro
Redmi Shënime 12 Pro

Redmi Note 12 është pajisja më e lirë në linjë dhe ka mjaft ndryshime në krahasim me tre modelet e tjera. Edhe pse ka të njëjtin ekran OLED 6,67 inç me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz si tre modelet e tjera, ai ka marrë një Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1, një kamerë kryesore 48MP, një sensor thellësie 2MP, një kamerë selfie 8MP Mp dhe mbështetje për Wired karikim i shpejtë me një fuqi prej 33 W.

Redmi Shënim 12
Redmi Shënim 12

Në të njëjtën kohë, telefoni mbajti një bateri me një kapacitet 5000 mAh, një fole kufje 3,5 mm, mbrojtje kundër pluhurit dhe ujit sipas standardit IP53, si dhe një skaner të gjurmëve të gishtërinjve të vendosur në skajin anësor. Pajisja gjithashtu përdor MIUI 13 bazuar në Android 12 jashtë kutisë.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Gjithashtu interesante:

Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Regjistrohu për përditësime
Popullore tani