Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITgoogle Pixel Fold do të konkurrojnë me Samsung Galaxy Fold 5

google Pixel Fold do të konkurrojnë me Samsung Galaxy Fold 5

-

Këtë vit kompania Google po përgatitet të zbulojë më në fund smartfonin e parë të palosshëm. Dhe lansimi i tij çuditërisht mund të ndodhë në verë, kur Galaxy pritet të dalë në treg Fold 5 nga Samsung.

Telefoni inteligjent i telefonuar më parë google Pixel Fold, do të hyjë në prodhim masiv në korrik-shtator. Kështu raportojnë të brendshëm Samsung Ekrani, i cili mori një porosi për panelin e ekranit OLED të palosshëm 7,57 inç të Google Pixel Fold, si dhe një ekran 5,6 inç për pjesën e jashtme, do të nisë prodhimin e tyre në korrik ose gusht.

google Pixel Fold

Google mund të ketë planifikuar të lançojë telefonin e tij të parë të palosshëm në tremujorin e tretë për të konkurruar drejtpërdrejt me flamurin Samsung. Kjo është mjaft ambicioze duke marrë parasysh formacionin Samsung Fold ka pasur tashmë disa edicione që kanë zënë pozicionin e tyre në treg. Dhe Google, nga ana tjetër, e shtyu dy herë të vetin Fold – një herë në 2021 dhe një herë të dytë në 2022 për të përmirësuar specifikimet e tij dhe për të shtuar vlerën reale për sa i përket softuerit dhe përfitimeve të një telefoni me një ekran fleksibël.

google Pixel Fold

Fatkeqësisht, kjo do të thotë gjithashtu se kompania nuk i ka kushtuar vëmendje të mjaftueshme asaj Google Fold duhet të lëshohet me specifikat më të fundit dhe më të mëdha të harduerit në fillim. Priten ekrani i sipërpërmendur i brendshëm i palosshëm 7,6 inç dhe një ekran i jashtëm 5,6 inç, por jo gjenerata e fundit OLED, e cila Samsung do të përdoret për Galaxy Fold 5. Do të ketë gjithashtu chipset Google Tensor G2, i cili është i mrekullueshëm për sa i përket AI dhe përpunimit të imazhit, por nuk do të fitojë Snapdragon 8 Gen2. Sipas thashethemeve, telefonat e palosshëm do të funksionojnë në të Samsung në vitin 2023.

Samsung Galaxy Fold4

Android 12 tashmë ka një version të veçantë L të krijuar për kryerjen e shumë detyrave në pajisjet dhe tabletët e palosshëm, dhe Android 14, i cili ka të ngjarë të detajohet në konferencën e zhvilluesve të Google I/O 2023 në maj, ka të ngjarë të vazhdojë këtë traditë.

Në të Google, ka të ngjarë të vërë edhe më shumë theksin në aftësitë e faktorit të formës së palosshme, tani me Pixelin në mendje Fold. Pas shpalljes së Android 12L, pati zëra se prodhuesi do të lëshonte Pixel Fold së bashku me të, por dy vonesat e ardhshme do të thotë se në fund të fundit do të përfundojë të jetë Android 14L.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani