Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITSeria Redmi Note 11T Pro është paraqitur në Kinë së bashku me Xiaomi Banda...

Seria Redmi Note 11T Pro është paraqitur në Kinë së bashku me Xiaomi Band 7

-

24 maj Xiaomi përmbushi premtimin e tij për një Redmi Note 11 më të fuqishëm duke prezantuar Redmi Note 11T Pro dhe Redmi Note 11T Pro+. Por këto 2 pajisje nuk ishin të vetmet të prezantuara Xiaomi. Le të mësojmë më shumë për të gjitha pajisjet e ardhshme në këtë artikull.

Redmi Note 11T Pro/Pro+

Redmi Note 11 Plus

Të dy telefonat inteligjentë kanë jo vetëm të njëjtin dizajn, por edhe specifika identike. Xiaomi zgjodhi për telefonat inteligjentë një ekran 6,6 inç FullHD+ IPS me një ritëm rifreskimi prej 144 Hz dhe një çip Dimensity 8100, deri në 8 GB RAM LPDDR5 dhe deri në 256 GB memorie UFS 3.1 (Pro+ mund të ofrojë edhe më shumë me një 512 GB opsion).

Kamera e smartfonit nuk e ngatërron imagjinatën: një modul kryesor 64 MP me një sensor 1/1,72 inç, një modul me kënd ultra të gjerë 8 MP me një kënd shikimi 120º dhe një lente makro 2 MP. Kamera selfie ka një modul 16 MP.

Redmi Note 11 Plus

Diferencuesit kryesorë të serisë, të tilla si foleja e kufjeve 3,5 mm, NFC dhe blaster IR, mbeten në vend për lehtësinë tuaj.

Aty ku 2 modelet ndryshojnë vërtet është bateria. Redmi Note 11T Pro+ ofron një bateri më të vogël 4400 mAh, por një shpejtësi më të shpejtë karikimi prej 120 W të mundësuar nga çipi Surge P1, i zhvilluar Xiaomi. Në vend të kësaj, Redmi Note 11T Pro ofron një bateri më të madhe 5080 mAh, por një shpejtësi karikimi prej 67 W. Pra, varet nga ju nëse dëshironi një bateri më të madhe apo karikim më të shpejtë.

Redmi Note 11 Plus

Çmimi i Redmi Note 11T Pro fillon nga 1799 juanë (270 dollarë) për modelin 6+128 GB dhe shkon deri në 2199 juanë (330 dollarë) për modelin 8+256 GB. 11T Pro+ do të fillojë me 2099 juanë (315 dollarë) për versionin 8+128 GB, ndërsa modeli më i mirë 8+512 GB do të shitet për 2499 juanë (375 dollarë). Ekziston edhe një version special i 11T Pro+ Astro Boy me 8+512 GB. Çmimi është 2499 juanë (375 dollarë).

Redmi Note 11 Pro Plus Astro Boy

Të dy telefonat do të jenë të disponueshëm në Kinë më 31 maj. Nuk dihet ende nëse këto pajisje do të hyjnë në tregun botëror dhe me çfarë çmimi.

Redmi Note 11SE

Redmi Note 11SE

Nuk e keni menduar nëse e keni parë tashmë diku këtë pajisje. Kina më në fund po merr të sajën E VOGL M3 Pro, i cili ka karakteristika absolutisht identike: një ekran LCD 6,5 inç FHD+ me një shpejtësi rifreskimi prej 90 Hz; Kamera kryesore 48 MP me një sensor thellësie 2 MP (mungon sensori makro 2 MP) dhe një kamerë selfie 8 MP; procesori Dimensiteti 700; 4/8 GB RAM + 128 GB memorie; Bateri 5000mAh me shpejtësi karikimi 18W.

Versioni 4 + 128 GB do të shitet për 1099 juanë (165 dollarë), ndërsa versioni 8 + 128 GB do të shitet për 1399 juanë (210 dollarë). Shitjet e të dy versioneve në Kinë do të fillojnë më 31 maj. Por pse duhen ato kur POCO M3 Pro është ende i disponueshëm në mbarë botën për pothuajse të njëjtin çmim.

Xiaomi Band 7

Xiaomi Band 7

Pavarësisht nga thashetheme të shumta, Xiaomi Band 7 është një përditësim i lehtë i modelit të vitit të kaluar. Ekrani është bërë më i madh - 1,62 inç në vend të 1,56 inç vitin e kaluar, me një rezolucion prej 490×192 piksele. Është shtuar veçoria Always-On, e cila është e mrekullueshme.

Xiaomi Band 7

Sensori SpO² është përditësuar si dhe gjurmuesi i aktivitetit – ai tani mbështet 120 mënyra trajnimi, 4 mënyra sportive profesionale dhe zbulim automatik të stërvitjes. Bateria ka një kapacitet prej 180 mAh dhe do të zgjasë deri në 14 ditë, duke supozuar se funksioni Always-On Display është i fikur.

Do të jenë në dispozicion 2 modele: me dhe pa NFC, me çmim përkatësisht 299 juanë (45 dollarë) dhe 239 juanë (36 dollarë). Të dy modelet do të dalin në shitje më 31 maj. Ende nuk është shpallur një datë e lëshimit global, por mund të presim që ajo të ndodhë së shpejti dhe me një çmim më të lartë.

Redmi Buds 4/Redmi Buds 4 Pro

Redmi Buds 4 Pro

Xiaomi vendosi gjithashtu të përditësojë kufjet e saj Redmi me 2 modele të reja. Redmi Buds 4 Pro janë më të avancuarit, me një dizajn të përditësuar, Bluetooth 5.3, anulim aktiv të zhurmës deri në 43 dB dhe mbështetje për zërin rrethues. Kufjet ju lejojnë të dëgjoni muzikë për 9 orë pa reduktim të zhurmës, dhe kutia siguron deri në 36 orë jetëgjatësi të baterisë.

sythat redmi 4

Redmi Buds 4 duken sikur janë përditësuar Redmi Buds 3 Pro, me të njëjtin dizajn, Bluetooth 5.2, reduktim i zhurmës 35 dB, por jetëgjatësi pak e përmirësuar e baterisë: deri në 30 orë dëgjim me kasë dhe deri në 6 orë pa të. Ekziston edhe një opsion i ri ngjyrash - blu.

Kufjet do të dalin në shitje më 31 maj me një çmim prej 199 juanë (30 dollarë) për Redmi Buds 4 dhe 369 juanë (55,5 dollarë) për versionin Pro.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

BurimiGSMArena

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani