Root Nationlajmlajme ITOrë e zgjuar Samsung Galaxy Watch 5 do të marrë karikim me valë 10 W

Orë e zgjuar Samsung Galaxy Watch 5 do të marrë karikim me valë 10 W

-

Në internet u shfaq një mesazh se seriali Samsung Galaxy Shikojnë 5 u zbulua në bazën e të dhënave të certifikimit të Komisionit Federal të Komunikimeve (FCC). Në të cilat u specifikuan numrat e modelit të Galaxy Watch të ardhshëm SM-R900, SM-R910 dhe SM-R920.

Pritet një orë inteligjente Samsung Galaxy Watch 5 do të zbulohet në gusht 2022 në ngjarjen Unpacked. Pajisja tashmë ka kaluar një sërë certifikimesh, të cilat zbuluan shumë detaje interesante. Po, është konfirmuar se ora do të ketë dy variante, të ndryshme në diametrin e numrit: 40 dhe 44 mm. E para do të marrë një bateri me një kapacitet prej 276 mAh, dhe e dyta - me një kapacitet prej 397 mAh.

Specifikohet se të dy modelet do të mbështesin karikimin me valë me një fuqi prej 10 W. Për telefonat inteligjentë modernë, kjo është një shifër shumë modeste, por jo për një orë inteligjente. Në veçanti, gjenerata aktuale e orës Samsung mbështet vetëm karikimin 5W. Kështu, modelet e reja do të jenë shumë më të mira në këtë çështje. Duke pasur parasysh që ato i atribuohen baterive më të mëdha, fuqia shtesë e ZP definitivisht nuk do të jetë e tepërt.

Galaxy Watch 5

Gjithashtu është paralajmëruar mbështetje për rrjetet Wi-Fi 2,4 dhe 5 GHz, Bluetooth, prania e një moduli NFC, shumë funksione sportive dhe WearOS si sistem operativ. Sipas burimit MySmartPrice, versioni i orës Samsung Galaxy Watch 5 Pro do të ketë një trup titani, xhami safiri dhe një sensor të temperaturës së trupit. Fatkeqësisht, çmimet për serinë Galaxy Watch 5 nuk janë shpallur ende. Dhe po, këtë vit nuk do të ketë model klasik. Kompania e zëvendësoi atë me modelin Pro.

Gjithashtu do t'ju kujtoj se modelet e reja me siguri do të heqin qafe kornizën rrotulluese të firmës që dallonte orët Samsung në vitet e fundit. Megjithatë, modeli Watch 5 Pro duhet të ketë një bateri të madhe, e cila ndoshta do të ketë një efekt shumë pozitiv në autonominë.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani