Root Nationlajmlajme ITSamsung prezantoi Galaxy A54 5G me dizajn Galaxy S23 dhe bateri 5000...

Samsung prezantoi Galaxy A54 5G me dizajn Galaxy S23 dhe bateri 5000 mAh

-

Muajin e kaluar kur u bë prezantimi i serialit Samsung Galaxy S23, pothuajse të gjithë folën për të (nga rruga, në faqen tonë të internetit nga lidhja ka një përmbledhje të modelit të lartë të serisë nga Olga Akukina). Megjithatë, tani që zhurma ka pushuar pak, kompania është fokusuar në prezantimin e smartfonëve të rinj të rangut të mesëm.

Po, kompania prezantoi smartfonë të rinj Galaxy A54 5G, më të përballueshme, por në të njëjtën kohë shumëfunksionale. Ka pasur thashetheme rreth tyre për një kohë të gjatë dhe madje edhe rrjedhje u shfaqën disa herë, por më në fund pajisjet debutuan zyrtarisht në tregjet botërore, përfshirë Ukrainën.

Samsung Galaxy A54 5G

Galaxy A54 5G është i pajisur me një ekran të madh 6,4 inç Super AMOLED FHD+ me një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz. Sa për chipset, këtu është Samsung përdori procesorin e ri octa-core Exynos 1380 të prodhimit të tij, i cili funksionon në një çift me 6 ose 8 GB RAM dhe 128 ose 256 GB memorie flash. Nëse kjo nuk mjafton, ka një tjetër lajm të mirë – Galaxy A54 5G ofron një vend për microSD dhe mund të përdoret për të zgjeruar memorien flash me një maksimum prej 1 TB.

Exynos 1380 është i pajisur me një procesor të avancuar të sinjalit të imazhit të trefishtë (ISP) që ofron funksione të kamerës në nivel të flamurit. Pra, në smartfonin e ri, njësia e kamerës në panelin e pasmë (e vendosur sipas parimit të telefonave inteligjentë Galaxy S23) është mjaft e fuqishme për një buxhet mesatar. Ai përmban një kamerë kryesore 50MP, një kamerë ultra të gjerë 12MP dhe një kamerë makro 5MP. Për selfie dhe video thirrje me cilësi të lartë, telefoni është i pajisur me një kamerë të përparme 32 megapikselë.

Samsung Galaxy A54 5G

Sa i përket jetëgjatësisë së baterisë, falë baterisë së madhe 5000 mAh, pajisja do të zgjasë një ditë të plotë përdorimi aktiv. Smartphone është i pajisur me One UI 5.1 që funksionon në bazë të Android 13.

Kujtojmë se në fund të vitit të kaluar kishte informacione se Samsung, duket shkurton formacioni, dhe ky proces ndikoi në serinë Galaxy A7X. Me sa duket, kompania koreano-jugore nuk ka në plan të lëshojë një version pasardhës Galaxy A73, që do të thotë saktësisht çfarë Samsung Galaxy A54 5G bëhet një përfaqësues premium i kësaj linje.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

2 Comments
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Oleg
Oleg
2 muaj më parë

Mirembrema
Ajo del Samsung Galaxy A54. A do ta rishikoni dhe a ia vlen ta zëvendësoni A51?
Faleminderit.

Root Nation
Root Nation
2 muaj më parë
Përgjigju  Oleg

urime! Rishikimi ka shumë të ngjarë të jetë, ndiqni furnizimin tonë në çdo rrjet social në mënyrë që të mos humbisni: https://root-nation.com/ua/ua-subscribe/
Sa i përket pyetjes nëse ia vlen të merret A54 për të zëvendësuar A51, është e vështirë të thuhet ende. Ju mund të jepni një përgjigje të saktë vetëm pas testimit.
Deri më tani, ne kemi parë vetëm specifikimet e smartfonit të ri, të cilat thonë se ka vërtet përmirësime:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9963&idPhone2=12070
Nëse krahasojmë drejtpërdrejt numrat e thatë, modeli i ri duket se ka një ekran më të mirë, një procesor më efikas në energji dhe produktiv, dhe fuqia grafike është rritur me më shumë se 400%. Ne gjithashtu shohim një kamerë me stabilizim optik dhe një bateri më të madhe me karikim më të shpejtë në smartfonin e ri.
Pra, përsëri, vetëm duke parë numrat, përmirësimet janë domethënëse. Por se si funksionon smartfoni në jetën reale, mbetet për t'u parë.

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani