Root Nationlajmlajme ITSamsung mund të lëshojë Tri-Fold në vitin 2023

Samsung mund të lëshojë Tri-Fold në vitin 2023

-

Samsung – Mbreti i padiskutueshëm i segmentit të telefonave të palosshëm, duke siguruar afërsisht 80% të tregut në 2022. Kompania i përmbahet dy faktorëve të formës, përkatësisht linjës Fold në formën e një libri dhe një Flip, por duket se ne mund të shohim një faktor të tretë të formës në 2023.

Samsung Insajderi Yogesh Brar pretendon në Twitter, çfarë Samsung mund të lëshojë një pajisje me tre faktorë këtë vit përveç modeleve të pritura Galaxy Fold5 dhe Galaxy Flip5.

Kjo nuk është hera e parë që kemi dëgjuar për një pajisje me tre palosje, pasi Samsung demonstroi më parë këtë teknologji, dhe gjithashtu paraqiti një patentë për të në vitin 2020. Në fakt, hera e fundit që pamë telefonat konceptualë të trefishtë të palosjes së markës ishte në shfaqje MWC 2023.

Mentesha e palosshme nga jashtë do të lejonte që pjesa e palosshme e ekranit të përdoret si një ekran smartphone, në krahasim me përdorimin e një ekrani të veçantë për panelin e smartfonit. Sidoqoftë, ne jemi të interesuar se çfarë do të thotë kjo për sa i përket qëndrueshmërisë. Të gjitha ekranet e palosshme janë prej plastike, kështu që të kesh një pjesë të ekranit në pjesën e jashtme do të thotë që ai do të jetë më i prirur ndaj konsumimit dhe grisjes, duke çuar potencialisht në më shumë gërvishtje.

Samsung

Një çështje tjetër e mundshme është trashësia e pajisjes, megjithëse pajisjet e palosshme si p.sh Nder Magjia kundër dhe Huawei Mate X3, demonstroni se dizajne më të holla janë të mundshme. Pra, një pajisje e palosshme e trefishtë Samsung teorikisht mund të jetë aq i trashë (ose pak më i trashë) sa formacioni aktual i Galaxy Fold.

Një përfitim i kësaj qasjeje, megjithatë, është se mund të lejojë ekrane shumë më të mëdha të palosshme në krahasim me ekranet 7,6-8 inç që shohim në pajisjet aktuale të stilit të palosshëm Fold. Pra, ne mund të shohim potencialisht ekrane të palosshme 11 inç falë këtij faktori të formës trefishe.

Në çdo rast, Brar pohon gjithashtu se Galaxy S23 FE nuk është në punë, duke i bërë jehonë pretendimeve të gazetarit të respektuar të WinFuture, Roland Quandt. Pra, ata që presin për një model më të përballueshëm Galaxy mund të duhet të kënaqen me atë standard Galaxy S23.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani