Root Nationlajmlajme ITGalaxy XCover 6 Pro i mbrojtur nga Samsung: zbulohen dizajni dhe veçoritë kryesore

Galaxy XCover 6 Pro i mbrojtur nga Samsung: zbulohen dizajni dhe veçoritë kryesore

-

Seria Samsung XCover është shumë i ndryshëm nga telefonat e tjerë Galaxy, duke ofruar një ndërtim të fortë me certifikim ushtarak MIL-STD-810 dhe një bateri të vetë-zëvendësueshme. Kanë kaluar dy vjet nga publikimi i Galaxy XCover Pro dhe fansat janë ende në pritje. Dhe, duke gjykuar nga gjithçka, ata pritën - modeli u shfaq në bazën e të dhënave të Google Play Console.

Galaxy XCover

Telefoni mund të shfaqet në treg si Galaxy XCover 6 Pro, që do të thotë se do të jetë pasardhësi Mbulesa Galaxy X 5, lëshuar vitin e kaluar. Sa i përket pamjes, ajo përputhet me paraqitjet e OnLeaks nga marsi. Renderet treguan një kamerë të dyfishtë në anën e pasme, një buton harduerik në krye, një fole audio 3,5 mm dhe një port USB-C.

Galaxy XCover

Sa i përket harduerit, telefoni thuhet se do të ketë një ekran FHD+, megjithëse është e paqartë nëse paneli do të jetë i bazuar në AMOLED ose LCD. Zemra e Galaxy XCover 6 Pro do të jetë çipi Qualcomm Snapdragon 778G i kombinuar me 6 GB RAM. Në pjesën e përparme të softuerit, pajisja do të ekzekutojë Android 12 me One UI skin. Nuk dihen detaje rreth baterisë dhe shpejtësisë së karikimit. Nuk është ende e qartë se kur do të shfaqet në treg Galaxy XCover 6 Pro, por këtë vit me siguri.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani