Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITFormula 1: Drive to Survive do të kthehet në Netflix në shkurt

Formula 1: Drive to Survive do të kthehet në Netflix në shkurt

-

Sezoni i pestë i serialit dokumentar "Formulë 1: Drive to Survive"‎ (Formula 1: Drive to Survive), i cili ndihmoi sportet motorike të fitojnë edhe më shumë popullaritet në Shtetet e Bashkuara, do të publikohet në Netflix 24 shkurt. Autorët ndoshta e zgjodhën datën për një arsye, sepse këtë fundjavë do të jetë testi treditor parasezonal i kalendarit të Formula 1 këtë vit.

Në llogarinë zyrtare të Netflix në Twitter postoi edhe një ngacmues me pamje nga episodet e fundit. Videoja i kushtohet ndryshimeve kryesore në rregullat e Formula 1 për sezonin 2022, si dhe se si ato mund të ndikojnë potencialisht në renditjen e pilotëve dhe prodhuesve.

Formula 1: Udhëtim për të mbijetuar

Më 24 mars 2018, Formula 1 njoftoi se Netflix kishte porositur një seri dokumentare me dhjetë episode që do të shfaqë një vështrim të brendshëm në Kampionatin Botëror të Formula 1 2018. Në fakt, shikuesit kishin akses të pashembullt dhe ekskluziv te pilotët më të shpejtë në botë, menaxherët dhe pronarët e ekipeve dhe ekipi menaxhues i Formula 1.

Shfaqja u bë e njohur dhe u rinovua, dhe më 24 korrik 2019, Formula 1 njoftoi se një sezon i dytë do të jepte premierë në vitin 2020 dhe do të fokusohej në Kampionatin Botëror të Formula 1 2019. Sezoni i dytë paraqiti të gjitha skuadrat, duke përfshirë Ferrarin dhe Mercedesin, të cilët nuk lejoheshin Netflix nxjerr në pah veten në të parën.

Sezoni i tretë kishte të bënte me Kampionatin Botëror të Formula 1 2020 dhe vazhdoi veçmas historitë e disa pilotëve nga sezoni i kaluar - për shembull, pakënaqësia e Daniel Ricciardo me Renault ose përpjekjet e Pierre Gasly për të rifituar vendin e humbur në Red Bull. Autorët theksuan gjithashtu ndikimin e pandemisë COVID-19 për sezonin dhe aksidentin e rëndë të Roman Grosjean në Çmimin e Madh të Bahreinit.

Sezoni i katërt dokumenton betejën e ashpër për titullin mes shtatë herë kampionit Lewis Hamilton dhe holandezit Max Verstappen, ndërsa i pesti do të mbulojë ngjarjet e Kampionatit Botëror të Formula 1 2022. Derisa të rikthehet ky shfaqje, ju mund të argëtoheni me një Seriali dokumentar tenisi Break Point nga producentët e Drive to Survive. Pesë episodet e para transmetohen të Premteve, me pjesën tjetër të sezonit premierë në qershor. Një shfaqje e ngjashme nga ekipi Drive to Survive, i quajtur Full Swing, për lojtarët e golfit në PGA Tour, nis më 15 shkurt.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimiengadget

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani