Root Nationlajmlajme ITOrë e zgjuar Huawei Watch Ultimate i impresionuar me nivelin e mbrojtjes nga uji

Orë e zgjuar Huawei Watch Ultimate i impresionuar me nivelin e mbrojtjes nga uji

-

Më 23 mars, kompania Huawei mbajti një prezantim të madh gjatë të cilit prezantoi një seri të re flamurësh me kamera të jashtëzakonshme Huawei P60, tableti MatePad 11 2023, smartphone i ri i palosshëm Mate X3, kufje Huawei Freebuds dhe një orë inteligjente premium Huawei Shiko Ultimate.

Prodhuesi ka një pjesë të konsiderueshme të tregut të orëve inteligjente dhe është një nga markat më të njohura në këtë segment - pjesërisht për shkak të jetëgjatësisë së baterisë së pajisjeve të tij. Nëse një kompani premton 10 ditë, do të thotë saktësisht 10 ditë. Orë e re inteligjente Huawei ofron gjithashtu jetëgjatësi të gjatë të baterisë, cilësi të lartë dhe dizajn premium.

Huawei Shiko Ultimate

Prodhuesi pretendon se Watch Ultimate mund të përballojë zhytjen nën ujë në një thellësi prej 100 m! Kur Apple liruar Apple Shikoni Ultra, kompania tha se me të mund të zhyteni në një thellësi prej 40 m, dhe kjo risi ishte mjaft interesante. Pajisja e re Huawei rrit ndjeshëm këtë tregues - sipas prodhuesit, ora inteligjente do të jetë në gjendje të punojë nën ujë deri në 25 orë.

Huawei Watch Ultimate është i pajisur me një ekran LTPO AMOLED 1,5 inç me një shpejtësi dinamike rifreskimi prej 1 Hz deri në 60 Hz. Nën kapuç ka një bateri me kapacitet 530 mAh, e cila mund të sigurojë deri në 14 ditë punë me një karikim të vetëm. Nëse e përdorni në mënyrë aktive dhe ndizni të gjithë sensorët, koha e funksionimit do të ulet në 8 ditë, por për një ngarkesë të tillë, ky është një rezultat shumë i mirë.

Huawei Shiko Ultimate

Huawei Watch Ultimate vjen me karikim me valë Qi. Kjo ju lejon ta karikoni atë duke përdorur çdo karikues pa tel të disponueshëm. Duke përdorur karikuesin që vjen me orën, do të duhen afërsisht 0 minuta për të ngarkuar plotësisht nga 60%.

Huawei Shiko Ultimate

Ora inteligjente është e pajisur edhe me "pajisjet matëse" të zakonshme - sensorë për oksigjenin në gjak, rrahjet e zemrës, matjen e stresit dhe matjen e EKG-së. Pjesa më e mirë dhe më unike e orës është, siç u përmend tashmë, rezistenca e saj ndaj ujit. Ai është i pajisur me 16 struktura të veçanta që e ndihmojnë atë të përballojë presionin e thellë të detit. Huawei madje eksperimentoi me të duke e certifikuar orën me standardin e rezistencës ndaj ujit ISO 22810. Kompania gjithashtu testoi përputhshmërinë me EN13319. Kjo u bë për të siguruar që ora të mund të përballonte zhytjen në një thellësi prej 110 metrash për 24 orë.

Huawei Shiko Ultimate

Një veçori tjetër që vlen të përmendet është një mënyrë ekspedite e veçantë (Modaliteti i Ekspeditës). Ky funksion është krijuar për alpinistët aktivë. Ai përdor teknologji të posaçme pozicionimi GNSS për të ofruar harta të sakta dhe nëse papritur e gjeni veten në terren të egër e të panjohur, pikat e rrugës do t'ju ndihmojnë të gjeni rrugën tuaj.

Корпус Huawei Watch Ultimate është bërë nga metali i lëngshëm i bazuar në zirkon, dhe rripi është prej gome nitrili të hidrogjenizuar. Korniza në pjesën e përparme është prej qeramike. Gjithashtu, ekrani 1,5 inç i Watch Ultimate ka një gotë mbrojtëse prej safiri.

Huawei Shiko Ultimate

Huawei Watch Ultimate do të dalë në shitje në Evropë dhe në Mbretërinë e Bashkuar pas 3 prillit dhe do të jetë në dispozicion në dy variante - Expedition Black me rrip gome dhe Voyage Blue me byzylyk metalik. Çmimi i pajisjes në Kinë është afërsisht 880 dollarë dhe 1025 dollarë. Kompania do të shpallë çmimet për tregun botëror më vonë.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani