Root Nationlajmlajme ITSamsung foli në detaje për platformën SmartThings

Samsung foli në detaje për platformën SmartThings

-

Sot do të flasim për platformën SmartThings nga Samsung Elektronikë që përdor konceptin e IoT dhe që është e përshtatshme për t'u kontrolluar përmes një aplikacioni. Me SmartThings, ju mund ta ktheni shtëpinë tuaj në një hapësirë ​​të lidhur në të cilën mund të monitoroni lehtësisht statusin e pajisjeve dhe të automatizoni funksionimin e tyre.

Me SmartThings, mund të konfiguroni skenarët tuaj të personalizuar të përdorimit për pajisjet tuaja për të kryer detyra që i përshtaten nevojave tuaja. Kontrolloni këtë duke instaluar aplikacionin SmartThings (nëse keni një smartphone Samsung, atëherë tashmë e keni këtë aplikacion në smartfonin tuaj), ai mund të shkarkohet edhe në  IOS. Kontrolli kryhet nga një smartphone, një TV Smart mund të shërbejë gjithashtu si një qendër inteligjente.

Pajisjet e reja BespOke AI me mbështetje SmartThings përdor teknologji të avancuara të bazuara në inteligjencën artificiale për kujdesin optimal të rrobave. Një nga këto zhvillime Samsung është AI Ecobubble për larje në ujë të ftohtë në vend të nxehtë pa rritur kohën e ciklit. Krijon flluska për heqjen efektive të papastërtive edhe në temperatura të ulëta, gjë që ju lejon të reduktoni konsumin e energjisë me rreth 70%.

Samsung

Makina larëse BespOke AI është i pajisur me sensorë AI Wash për të minimizuar mbetjet: ata përcaktojnë peshën e ngarkesës dhe nivelin e ndotjes për të rregulluar përdorimin optimal të ujit, detergjentit dhe energjisë në përputhje me rrethanat. Procesi i tharjes është përmirësuar gjithashtu me ndihmën e inteligjencës artificiale.

Zgjidhja SmartThings ju lejon të maksimizoni produktivitetin e pajisjeve tuaja dhe të krijoni një mjedis pune të rehatshëm dhe efikas në shtëpi.

Për shembull, për të marrë pjesë në një video-konferencë, mjafton të nisësh Google Meet në televizorin tënd inteligjent dhe të përdorësh kamerën në telefonin inteligjent si një kamerë në internet, e cila do t'ju lejojë menjëherë të merrni një imazh me cilësi të lartë në ekranin e madh. Seritë e reja televizive Neo QLED dhe OLED 2023 zgjerojnë më tej aftësitë e SmartThings, duke i lejuar përdoruesit të zgjedhin një pajisje sipas kërkesave dhe nevojave të tyre.

Dhe për adhuruesit e filmave, disponohet një përzgjedhje e gjerë e televizorëve me diagonale të mëdha, monitorëve dhe ekranit portativ The Freestyle. Vendosni një skript në aplikacionin SmartThings që do të fikë dritat dhe do të ndryshojë modalitetin e ajrit të kondicionuar në WindFree me vetëm një trokitje. Dhe me ndihmën e aplikacionit SmartThings, është e mundur të rregulloni cilësimet e detajuara të zërit të shiritit të zërit të serisë Q700.

Samsung

SmartThings do të ndihmojë gjithashtu për të ruajtur pastërtinë pa probleme dhe për të shpenzuar sa më pak kohë për pastrim. Këtu do të vijë në ndihmë fshesa me korrent robotik Jet Bot AI+ me inteligjencë artificiale, e cila ka teknologjinë e njohjes së objekteve dhe heq tërësisht papastërtitë falë një furçeje shumë efikase me nxjerrës.

Aplikacioni SmartThings ju lejon të krijoni kushte ideale për stërvitje dhe për të ruajtur gjendjen fizike. Gjithçka që ju nevojitet është një smartphone Galaxy dhe një televizor inteligjent për t'u siguruar që po bëni ushtrimet e duhura.

Shërbimi SmartThings Find është krijuar për të ndihmuar përdoruesit Samsung Galaxy gjeni pajisjet tuaja. Ai përfshin veçori të avancuara të sigurisë dhe privatësisë për të mbrojtur të dhënat e përdoruesit dhe për të parandaluar përdorimin e paligjshëm. SmartThings Find mund të gjejë shpejt një sërë pajisjesh të ekosistemit Samsung Galaxy, duke përfshirë telefonat inteligjentë, tabletët, orët dhe kufjet.

Nga rruga, telefonat inteligjentë Samsung pajisur me aplikacionin SmartThings, i cili është një platformë inteligjente shtëpie e bazuar në teknologjitë IoT (Internet of Things).

Lexoni gjithashtu:

 

BurimiSamsung
Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Regjistrohu për përditësime
Popullore tani