Root Nationlajmlajme ITSonos do të lëshojë altoparlantin kryesor Era 300 me mbështetje për Dolby Atmos

Sonos do të lëshojë altoparlantin kryesor Era 300 me mbështetje për Dolby Atmos

-

Kompania Sonos planifikon të lëshojë një altoparlant të ri "në muajt e ardhshëm". Të paktën kështu është sipas The Verge. Rrjedhjet thonë gjithashtu se do të quhet Era 300 dhe se prodhuesi këtë herë do të fokusohet në tingullin hapësinor të pajisjes.

The Verge pretendon se Sonos synon ta bëjë Era 300 altoparlantin më të saktë të kompanisë deri më tani. Prandaj, vëmendja e shtuar ndaj teknologjisë Dolby Atmos është mjaft e kuptueshme. Era 300 do të jetë, siç raporton botimi, "një altoparlant me shumë drejtime i krijuar për të përfituar sa më shumë nga tingulli hapësinor" falë një "dizajni akustik plotësisht të riimagjinuar".

Sonos Një

Nuk ka ende specifikime të sakta, por ka "mundësi" që pajisja të mbështesë standardin Wi-Fi 6 dhe të ketë një port USB-C. Mbështetja Bluetooth është gjithashtu e mundur. Sipas The Verge, Sonos të paktën po konsideron përfshirjen e të gjitha këtyre veçorive në Era 300.

Për altoparlantin Era 300 u fol për herë të parë në gusht të vitit të kaluar, kur kishte ende një emër të koduar Optimo 2. Këtë javë, The Verge zbuloi më shumë prova të zhvillimit të folësit -- po, gazetarët morën në dorë dy dokumente nga prodhuesi i kllapave televizive Sanus që përmendin Era 300.

Sonos Era 300

Në gusht, The Verge raportoi, duke cituar "imazhe të fazës së hershme të zhvillimit", se altoparlanti i ardhshëm i Sonos do të ketë "një grup altoparlantësh, duke përfshirë disa që do të projektojnë tingullin në drejtime të ndryshme nga poshtë kabinetit midis grilës së përparme dhe panelit të pasmë ". Publikimi supozoi gjithashtu se do të jetë një produkt mjaft i fuqishëm - do të dyfishojë RAM-in dhe 8 herë më shumë memorie flash.

Kjo është më e mirë se altoparlantët më të avancuar Sonos në treg tani. The Verge gjithashtu raportoi se Sonos po punon për një version më të lirë të altoparlantit Era 100, duke sugjeruar që ai mund të ketë mbështetjen e Dolby Atmos dhe të bëhet një pasardhës i Sonos One.

Sonos Një

Nëse Era 300 me të vërtetë debuton së shpejti, ajo do të përballet me konkurrencën nga rikthimi i fundit në tregun e altoparlantëve të zgjuar HomePod të gjitha Apple, i cili mbështet të njëjtin tingull rrethues Dolby Atmos me aplikacione Apple që Apple 4KTV. Sidoqoftë, flamuri i ri Sonos është në gjendje të fitojë favorin e blerësve jo vetëm për shkak të cilësisë së tij të shkëlqyer të zërit, por edhe për shkak të përputhshmërisë më të mirë me pajisjet nga prodhuesit e tjerë - për shembull, për shkak të mbështetjes Bluetooth dhe një standardi më të ri Wi-Fi sesa folësit Apple.

Gjithashtu interesante:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani