Root Nationlajmlajme ITTecno ka krijuar një aplikacion financiar për përdoruesit e saj të smartfonëve

Tecno ka krijuar një aplikacion financiar për përdoruesit e saj të smartfonëve

-

Siç doli, jo të gjitha kontinentet dominohen nga kompanitë Samsung, Apple, Xiaomi. Lajmet e fushatës së sotme TECHNO. Kjo markë smartphone zë një pozitë udhëheqëse në tregun e kontinentit afrikan. Prezantimi global i serisë së re CAMON 19 do të bëhet në qendrën ikonë Rockefeller në Nju Jork. TECNO do të shpallë disa produkte të mëdha.

TECHNO

Kohët e fundit, kompania ka marrë tashmë çmimin iF 2022 Design për produkte inovative. Me një kornizë ultra të hollë, si dhe një konfigurim interesant me tre kamera me një unazë të dyfishtë.

Gjithashtu interesante:

Gjithashtu në prezantim do të njoftohet krijimi i aplikacionit financiar TECNO Wallet, i cili është një portofol pagesash i integruar në serinë e telefonave CAMON 19. TECNO Wallet do t'u mundësojë përdoruesve të bëjnë pagesa të thjeshta dhe të sigurta për një sërë shërbimesh, duke përfshirë edhe transfertat e parave. , pagesën e shërbimeve të telekomunikacionit, faturat dhe blerjet.

TECHNO

Qëllimi i lëvizjes është të krijojë një qendër financiare dixhitale dhe platformë të stilit të jetesës që do të bashkojë produkte, shërbime dhe shitës nga i gjithë tregu. Mundësimi i përdoruesve të telefonave inteligjentë të markës për të kryer transaksione, për të hyrë në kredite dhe për të shijuar shpërblime dhe promovime ekskluzive që nga momenti kur telefoni inteligjent ndizet për herë të parë.

Sipas një studimi global të kryer nga VISA në vitin 2022, më shumë se 40% e konsumatorëve tashmë përdorin pagesa pa para. Ose do të përdorë pagesa dixhitale vetëm për dy vitet e ardhshme. Përveç kësaj, 59% e pronarëve të bizneseve të vogla thanë se planifikojnë të kalojnë në pagesa dixhitale ekskluzivisht gjatë së njëjtës periudhë kohore.

"Ndërsa konsumatorët në mbarë botën kalojnë nga transaksionet me para në pagesa dixhitale, TECNO Wallet do të jetë një mjet i besueshëm që lejon çdo përdorues të TECNO të gëzojë komoditetin maksimal dhe të bëjë pagesa të lehta, të shpejta dhe të sigurta"..

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani