Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITTwitter 2.0: Elon Musk zbuloi tiparet kryesore të përditësimit

Twitter 2.0: Elon Musk zbuloi tiparet kryesore të përditësimit

-

CEO Twitter Elon Musk kohët e fundit mbajti një fjalim në kompani dhe publikoi sllajde që tregojnë disa nga veçoritë që Musk planifikon t'i shtojë versionit Twitter 2.0. Sllajdet gjithashtu mblodhën statistika për kompaninë që kur ai erdhi në pushtet. Me pak fjalë, versioni Twitter 2.0 është mënyra se si Elon Musk e sheh të ardhmen e platformës.

Sipas të dhënave të bëra publike Elon Musk, që nga 16 nëntori, numri i regjistrimeve të reja në Twitter arriti një nivel më të lartë të të gjitha kohërave. Në 7 ditët e fundit para performancës, ajo arriti mesatarisht 2 milionë përdorues të rinj në ditë! Kjo është 66% më shumë se në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

Twitter 2.0

Sasia e kohës që përdoruesit shpenzuan në mënyrë aktive duke përdorur platformën arriti mesatarisht 7 miliardë minuta në ditë gjatë 8 ditëve të fundit. Kjo është gjithashtu 30% më shumë se vitin e kaluar. Pra, të dy treguesit mund të konsiderohen rekord. Përveç kësaj, sllajdet tregojnë se Twitter kishte më pak gjuhë të urrejtjes. Numri i llogarive false fillimisht u rrit dhe më pas u ul. Ndoshta për shkak të faktit se njerëzit filluan të raportojnë në mënyrë aktive në mbështetjen teknike për krijimin e profileve të rreme me fotot e tyre.

Twitter 2.0

Sllajdi gjithashtu rendit funksionet dhe qëllimet që Maskë formuluar për Twitter 2.0. Midis tyre janë veçori të tilla si gjatësia më e madhe e cicërimave, shtimi i videove, pagesat, mesazhet private të koduara, rinisja e shenjës blu të verifikimit dhe shtimi i reklamave si shërbim. Duke gjykuar nga slideshow, kompania do të hapë gjithashtu një numër vendesh pune pas pushimeve masive dhe dorëheqjeve të fundit.

Twitter 2.0

Do të kujtojmë, siç e kemi thënë tashmë, pasi Elon Musk kaloi në krye Twitter, filloi kompania lirim. Vala nisi me drejtuesit kryesorë, katër prej të cilëve janë Musk liruar në ditën e parë të mbërritjes së tij Twitter. Disa ditë më vonë, rreth 3,5 punonjës të kompanisë u pushuan nga puna. Aktualisht në Twitter nuk ka garanci për të shpëtuar vendet e punës dhe jo të gjithë mund ta përballojnë stresin. Në fund, mijëra punonjës të tjerë u pushuan nga puna. Kështu, stafi i kompanisë u reduktua ndjeshëm - në vend të 7, mbetën pak më shumë se 2,5 njerëz. Pra, tani mund të supozohet se Elon Musk do të punësojë një numër të caktuar specialistësh për ta bërë platformën të funksionojë përsëri normalisht.

Twitter
Twitter
zhvilluesi: Twitter, Inc
Çmimi: Falas
‎Twitter
‎Twitter
zhvilluesi: Twitter, Inc
Çmimi: Falas+

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani