Root Nationlajmlajme ITFotot e drejtpërdrejta të flamurit OnePlus 11 janë shfaqur në internet

Fotot e drejtpërdrejta të flamurit OnePlus 11 janë shfaqur në internet

-

Debutimi i linjës OnePlus 11 në Kinë do të zhvillohet nesër, por këshilltarët ende nuk mund të presin për njoftimin zyrtar, kështu që ata kanë publikuar shumicën e specifikimeve shumë kohë përpara publikimit. Dhe tani në parametrat janë shtuar fotot live të flamurit të ardhshëm, të cilat konfirmuan paletën e pritshme të ngjyrave dhe kamerën e trefishtë.

Imazhet live të versionit të gjelbër të OnePlus 11 u shfaqën në rrjetin social Weibo dhe përdoruesi e tregoi telefonin inteligjent nga të gjitha këndet e mundshme. Ndryshe nga ajo që dukej të ishte një panel i pasmë mat në variantin e gjelbër në paraqitjet zyrtare të dizajnit, fotot live zbulojnë se ky variant në të vërtetë ka një përfundim me shkëlqim. Dhe hija gjithashtu nuk është e njëjtë si në OnePlus 10 Pro Forest Green, siç mendohej më parë. Ata që nuk e pëlqejnë panelin e pasmë me shkëlqim, kanë një opsion alternativ në të zezë.

OnePlus 11

Fotoja tregon qartë kamerën e trefishtë, e cila është projektuar në një modul të rrumbullakët, i cili zgjerohet më tej në kornizë. Korniza duket se është prej metali dhe zgjat pak mbi ekranin e lakuar dhe poshtë. Në këndin e sipërm të majtë, mund të shihni vrimën për kamerën e përparme 16 megapikselë. Ka një prerje të vogël në qendër të faqes së sipërme, pranë së cilës është mikrofoni.

OnePlus 11

Rrëshqitësi i alarmit dhe butoni i energjisë ndodhen në anën e djathtë të telefonit dhe kontrolli i volumit është në të majtë. Një nga imazhet tregon gjithashtu një prerje të grilës kryesore të altoparlantit nga fundi. Siç pritej, telefoni do të ketë të instaluar një port USB Type-C.

OnePlus 11

Një raport i fundit zbuloi gjithashtu specifikimet teknike të flamurit të ardhshëm të OnePlus. Telefoni thuhet se ka një ekran 6,7 inç 2K AMOLED me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz. Ne do të kujtojmë, siç kemi shkruar tashmë, kamera kryesore e konfiguruar nga prodhuesi Hasselblad do të instalohet në panelin e pasmë Sony IMX890 50 MP, kamera ultra e gjerë 48 MP dhe kamerë telefoto 32 MP.

OnePlus 11

Përfaqësuesit e prodhuesit konfirmuan se telefoni do të funksionojë në çipin më të fundit të Qualcomm Snapdragon 8 Gen2 dhe do të ketë 16 GB RAM LPDDR5X dhe 512 GB memorie flash UFS 4.0. OnePlus tha gjithashtu se telefoni do të paketojë një bateri 5000 mAh që do të mbështesë karikim të shpejtë 100 W nga kutia. Prodhuesi pretendon se telefoni do të karikojë nga zero në 100% në vetëm 25 minuta. Skaneri i gjurmëve të gishtërinjve do të vendoset në ekran.

OnePlus 11

Në Kinë, telefoni do të përdorë ColorOS 13.1 bazuar në Android 13. Varianti indian, i cili do të lansohet zyrtarisht më 7 shkurt, mund të marrë Oxygen OS 13 në krye të Android dhe ende nuk ka informacion për variante individuale për vendet e tjera. OnePlus gjithashtu ka të ngjarë të përmendë se telefoni kryesor, i cili do të peshojë rreth 205 g, do të ketë një vlerësim IP54.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani