Root Nationlajmlajme ITU shfaq në Ukrainë realme 10 Pro+ me një ekran flamuri 120 Hz

U shfaq në Ukrainë realme 10 Pro+ me një ekran flamuri 120 Hz

-

Prodhuesi realme lëshoi ​​një smartphone të ri realme 10Pro+ duke shfaqur një ekran të lakuar 120 Hz me errësimin e parë në botë PWM 2160 Hz dhe korniza ultra të hollë 1 mm. Për kërkime dhe zhvillim u ndanë 15 milionë dollarë.Si rezultat, ekrani i lakuar, i cili më parë shfaqej vetëm në flamurët, është i disponueshëm për të gjithë dhe është i pajisur me tre teknologji inovative.

Smartfoni i lehtë 173 g dhe i hollë 7,78 mm ofron performancë të lartë me çipin Dimensity 920 5G, deri në 12 GB + 8 GB RAM dinamike dhe një bateri të fuqishme 5000 mAh. Ai funksionon në versionin më të fundit të Android. Kostoja realme 10 Pro+ fillon nga 16 999 UAH (versioni 8 GB + 128 GB).

realme 10Pro+

Telefonat inteligjentë me një ekran të lakuar konsiderohen gjithmonë premium për shkak të dizajnit të tyre dhe kostos së lartë të prodhimit. realme 10 Pro+ me panelin e tij të poshtëm 2,33 mm, i projektuar me teknologjinë COP Ultra Packaging, e bën këtë teknologji të përballueshme. Telefoni inteligjent është gjithashtu i pajisur me zbehjen më të lartë PWM në botë prej 2160 Hz për të reduktuar dridhjen e ekranit. Efikasiteti i zbehjes është rritur me 4,5 herë, krahasuar me PWM-në e zakonshme 480 Hz në shumicën e telefonave inteligjentë kryesorë, si p.sh. Samsung S 22 Ultra. Në një mjedis të errët (ndriçimi nën 90 nits), ai kalon automatikisht në modalitetin e zbehjes PWM 2160 Hz.

realme 10Pro+

realme 10 Pro+ me Algoritmin Anti-Touch të gjeneratës së 4-të zvogëlon gjasat e shkëlqimit në ekranin e lakuar falë një zone 20% më të madhe të mbrojtjes me prekje. Ndërkohë, ekrani i lakuar përmban ndërveprime ekskluzive të softuerit si ndriçimi i skajeve, sfondet dinamike, një panel anësor inteligjent dhe një orë përgjatë skajit AOD. Gjithashtu, 10 Pro+ 5G është smartfoni i parë në botë me një ekran OLED që ka certifikatën Rheinland Flicker Free.

realme 10 Pro+ me kamerën Prolight 108 MP është pajisja e parë në seri realme, e cila mundësohet nga HyperShot Imaging Architecture, e cila aplikon motorin më të fundit të AI në foto. Mekanizmi QuickShot Acceleration ju lejon të bëni një shkrepje nate në 1 sekondë, që është 5 herë më shpejt se paraardhësit e tij. Image Fusion përditëson arkitekturën dhe algoritmin bazë për të përmirësuar performancën HDR dhe me motorin Super Nightscape, algoritmi i avancuar Super Sensor i ProLight mund të përpunojë imazhe të bazuara në RAW.

U shfaq në Ukrainë realme 10 Pro+ me një ekran flamuri 120 Hz

Gjithashtu realme 10 Pro+ ka teknologjinë Zoom me sensor 3x, e cila ju lejon të arrini efektin e zmadhimit optik 3x me ndihmën e një mesatare prej 12 MP. Kamera përmban një modalitet të përditësuar të fotografimit në rrugë 3.0 – përdoruesit mund të përdorin filtra të ndryshëm të qytetit bazuar në vendndodhjen e tyre gjeografike. Karakteristika të tjera të reja përfshijnë Super Group Portrait, OneTake dhe AI ​​Video Tracking, të cilat përmirësojnë cilësinë e imazhit.

realme 10Pro+

Falë çipit kryesor në segmentin Dimensity 920 5G realme 10 Pro+ ofron shpejtësi më të qëndrueshme të kuadrove në lojërat e rastësishme me konsum jashtëzakonisht të ulët të energjisë. Telefoni inteligjent gjithashtu siguron sasinë më të madhe të RAM-it dinamik (deri në 12 GB + 8 GB) në segmentin dhe hapësirën e ruajtjes së të dhënave deri në 256 GB. Çipseti mbështet kalimin inteligjent midis 4G dhe 5G, aksesin në internet 4G gjatë telefonatave, vetë-shërimin e rrjetit 5G.

realme 10Pro+

Përveç kësaj, seria realme 10 Pro janë telefonat inteligjentë të parë me një ndërfaqe realme UI 4.0. Ai përmban ndërveprimet më të fundit - Smart Music AOD për menaxhim të lehtë audio dhe AOD të personalizueshme. Falë përmirësimit të ndërfaqes së përdoruesit InputBoost 3.0 dhe Dexopt realme 4.0 përditëson platformën dinamike të informatikës, duke u ofruar përdoruesve një përvojë të gjatë dhe të qetë shikimi me performancë më të mirë dhe konsum më të ulët të energjisë.

Ndërfaqja ka veçori të reja për të mbrojtur privatësinë. Për shembull, AutoPixel njeh automatikisht dhe pikselon fotot dhe emrat e profilit në pamjet e ekranit. Dhe Private Safe, bazuar në standardin e avancuar të enkriptimit (AES), përmirëson opsionet e sigurisë për të enkriptuar skedarët dhe imazhet e rëndësishme përpara aksesit publik.

Gjithashtu interesante:

Burimirealme

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani