Root Nationlajmlajme ITRrjedhja e specifikave ASUS Telefoni ROG 7

Rrjedhja e specifikave ASUS Telefoni ROG 7

-

Procesori dhe kamera selfie padyshim që po përmirësohen, por çfarë ndodh me zonat e tjera në atë të re ASUS ROG?

Asus Duke filluar nga viti 2018, ASUS lëshon një linjë të re të telefonave ROG çdo vit, me performancë të lartë, një bateri të madhe dhe veçori të lojërave. Tashmë e dimë se sundimtari ROG Telefon 7 do të zbulohet muajin e ardhshëm, por duket se informacioni për specifikat e tij sapo ka dalë në sipërfaqe.

Faqja Digital Chat Station ka publikuar specifikimet e ROG Phone 7 në faqen e saj në rrjetet sociale.Për sa i përket specifikave kryesore, do të merrni një ekran OLED 6,78 inç me një shpejtësi rifreskimi prej 165 Hz, një procesor Snapdragon 8 Gen 2 dhe një bateri 6000 mAh me karikim 65 W.

Karakteristika të tjera të pretenduara të ROG Phone 7 përfshijnë një kamerë të trefishtë të pasme 50MP + 13MP + 5MP, një kamerë selfie 32MP, rezistencë ndaj ujit IP54 dhe një peshë më pak se 240 gram.

Përveç procesorit të ri dhe kamerës selfie, duket se ROG Phone 7 do të ketë shumë të përbashkëta me linjën Telefoni ROG 6. Çipi Snapdragon 8 Gen 2 duhet të sigurojë një rritje të dukshme të performancës, dhe ne shpresojmë se është kështu ASUS do të bëjë ftohjen e duhur për të siguruar performancë të shkëlqyer të qëndrueshme.

Asus

Sido që të jetë, ne presim të shohim veçori të njohura si Air Triggers, një hyrje 3.5 mm dhe një ekosistem aksesorësh kur ROG Phone 7 të dalë në treg më 13 Prill. Por do të duhet të presim prezantimin për të ditur më shumë detaje.

Lexoni gjithashtu: 

Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Regjistrohu për përditësime
Popullore tani