Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITXiaomi 12 Ultra do të dalë në korrik me kamerat Leica

Xiaomi 12 Ultra do të dalë në korrik me kamerat Leica

-

Thashethemet për Xiaomi 12 Ultra kanë shkuar prej disa muajsh. Kompania nisi linjën e saj të flamurit në fund të 2021 dhe e prezantoi atë në tregjet globale në fillim të këtij viti. Xiaomi 12 Ultra do të jetë gjithashtu smartfoni i parë nën partneritetin e ri Xiaomi dhe Leica. Ardhja e flamurit pritet në korrik.

Ndërkohë, ne do t'ju trajtojmë me një pjesë tjetër të thashethemeve. Pra, 12 Ultra do të përdorë në thelb të njëjtin harduer të kamerës si ai Xiaomi My 11 Ultra. Dhe kjo është një kamerë kryesore 50 MP me OIS (stabilizim optik i imazhit), një lente telefoto 48 MP me zmadhim 5x dhe një modul me kënd ultra të gjerë, gjithashtu 48 MP. Një sensor i thellësisë 3D ToF është i mundur.

Xiaomi 12 Ultra

Kamera selfie me rezolucion 20 MP do të merret nga modeli i vitit të kaluar. Dhe paneli i ekranit është marrë nga Xiaomi 12 Pro. Kjo është një matricë LTPO AMOLED 6,7 inç me një rezolucion QHD+ dhe një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz. Nën kapakun e telefonit do të jetë një SoC Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8GB/12GB RAM LPDDR5 dhe 256GB/512GB hapësirë ​​ruajtëse UFS 3.1. Telefoni do të përdorë MIUI 13 bazuar në Android 12. E gjithë kjo do të mundësohet nga një bateri 4800 mAh me karikim me tela 67 W dhe karikim me valë 50 W.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani