Root Nationlajmlajme ITXiaomi 13 do të pajiset me një çip të gjeneratës së dytë Snapdragon 8

Xiaomi 13 do të pajiset me një çip të gjeneratës së dytë Snapdragon 8

-

Xiaomi tashmë është duke punuar në serinë e saj kryesore të gjeneratës së ardhshme, serinë Xiaomi 13. Do të bëhet linja kryesore në vitin 2023, por si vitet e fundit, smartphone i parë në të do të dalë në dhjetor të këtij viti. Ne kemi dëgjuar tashmë emrin e koduar të risisë - m2. Për më tepër, ka raporte se pajisja do të mundësohet nga procesori kryesor i gjeneratës së dytë Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Prototipi raportohet gjithashtu të jetë prej materiali qeramik, dhe cilësia dhe cilësia e ndërtimit janë përmirësuar ndjeshëm në krahasim me gjeneratën e mëparshme.

Xiaomi 13
Jo një paraqitje zyrtare e telefonit inteligjent

Brezi i dytë Snapdragon 8 do të jetë më i fuqishëm se Snapdragon 8+. Është prodhuar nga TSMC dhe është më efikas në energji se versioni i mëparshëm i procesorit Snapdragon 8+. Qualcomm zbuloi gjithashtu Snapdragon X70, modemin e tij të gjeneratës së ardhshme Snapdragon 5G që do të jetë i disponueshëm brenda procesorit të gjeneratës së dytë Snapdragon 8. Qualcomm 5G AI Suite, Qualcomm 5G Ultra Low Latency Suite dhe Quad Carrier Convergence janë ndër teknologjitë e reja të Snapdragon X70. Çipi 5G do të lançohet më vonë këtë vit, dhe seria Xiaomi 13, i cili do të përfshijë këtë çip, do të jetë i disponueshëm më vonë.

Xiaomi 12
Xiaomi 12

Megjithëse Qualcomm sapo lëshoi ​​çipin Snapdragon 8 Gen 1, i cili përdor procesin 4nm të TSMC, disa burime tregojnë se lëshimi i çipit të gjeneratës së ardhshme Snapdragon 8 Gen 2 do të jetë përpara afatit. Madje raportohet se ky procesor do të debutojë në nëntor të këtij viti, dhe jo në fillim të dhjetorit si vitin e kaluar.

Përveç supozimeve se Xiaomi 13 debutime me Snapdragon 8 Gen 2, ka edhe informacione për shfaqjen e këtij flamuri. Sipas thashethemeve nga Kina, seriali do të vijë me të paktën dy ekrane të mëdhenj me rezolucion 2K. Nëse besohet kjo, ekziston mundësia që modeli i imët të anulohet. Kohët e fundit, shumë marka kanë shmangur pajisjet me ekrane të vogla. Ndoshta për shkak të kërkesës së ulët. Madje AppleSipas thashethemeve, është gati të braktisë mini-modelin në linjën iPhone 14.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani