Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITXiaomi prezantoi tabletin e ri Book S 12.4 me Windows 11

Xiaomi prezantoi tabletin e ri Book S 12.4 me Windows 11

-

Xiaomi prezantoi tabletin e ri Book S 12.4 me Windows 11 për tregjet evropiane. Xiaomi Book S 12.4 mundësohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 2, megjithëse Qualcomm tashmë ka njoftuar një çip 8cx Gen 3. Jo shumë pajisje janë lëshuar me këtë procesor deri më tani, dhe është ende një nga opsionet më të nivelit të lartë nëse ju dëshironi një pajisje Windows 11 Arm.

Xiaomi Libri S 12.4

Përveç procesorit, i cili përfshin tetë bërthama Kryo 495 me një frekuencë të orës deri në 2,84 GHz dhe një GPU Qualcomm Adreno 680, tableti është i pajisur edhe me 8 GB RAM dhe 256 GB memorie flash, e cila me sa duket është e vetmja. konfigurimi i disponueshëm. Ky nuk është konfigurimi më i mirë, por sigurisht që është i përshtatshëm për një numër të madh përdoruesish. Bateria është një njësi relativisht e vogël 38 Wh, por duke pasur parasysh procesorin Arm, sipas Xiaomi, duhet të punojë deri në 13 orë.

Xiaomi Libri S 12.4

Xiaomi Book S 12.4 përmban një ekran 12,35 inç me një raport pamjeje 16:10, i cili është pak më i madh se paneli tipik 16:9. Rezolucioni është 2560×1600 me një shkëlqim deri në 500 nit dhe mbulon 100% të DCI-P3. Ekrani mbështet hyrjen me prekje dhe një stilolaps inteligjent Xiaomi Pena inteligjente (shitet veçmas), e cila ka 4096 nivele presioni për vizatim dhe shkrim më natyral. Stilolapsi lidhet me Bluetooth dhe ka dy butona për veprime të shpejta.

Xiaomi Libri S 12.4

Tableti shitet edhe bashke me tastieren Xiaomi Libri S 12.4, i cili e kthen atë në një laptop të plotë dhe ka një stendë të integruar. Tastiera shitet veçmas për rreth 150 euro, megjithëse blerësit për herë të parë mund ta marrin falas me blerjen e vetë tabletit.

Për më tepër, tableti përfshin një kamerë në internet 5 megapikselë të përparme (video 1080p) dhe një kamerë të pasme 13 megapikselë, si dhe mikrofona për anulimin e zhurmës të pajtueshme me teknologjinë Qualcomm Aqstic. Gjithashtu ka dy altoparlantë stereo për zërin. Zgjedhja e porteve është e kufizuar, por plotëson pritjet e një tableti - një portë USB-C, një fole kufjesh dhe një lexues të kartave të kujtesës microSD.

Xiaomi Book S 12.4 kushton 699 € në Evropë dhe është tashmë i disponueshëm në Gjermani, me një marrëveshje që përfshin një tastierë falas. Me shumë mundësi do të ketë edhe tregje të tjera.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani