Root Nationlajmlajme ITJanë shfaqur çmimi dhe fotografia e modelit të ri Motorola Moto Edge 40

Janë shfaqur çmimi dhe fotografia e modelit të ri Motorola Moto Edge 40

-

Kohët e fundit, ne u njohëm në detaje me specifikimet e telefonave inteligjentë Motorola seri Edge 40. Në rastin e Edge 40 Pro, i cili doli të ishte një version i ridizajnuar i ekskluzivitetit kinez Moto X40, gjërat shkuan ndryshe. Thënë kështu, ky raport i ri konfirmon se Edge 40 do të jetë me të vërtetë një pajisje e shkëlqyer.

Motorola
Sipas një raporti të mëparshëm, versioni vanilje i Motorola Moto Edge 40 do të mundësohet nga çipset Dimensity 8020. Po, me shumë mundësi do të jetë një çip i rangut të mesëm, veçanërisht në krahasim me Snapdragon 8 Gen 2. Por pritet për të ofruar performancë të shkëlqyer në burimet e kërkuara të aplikacionit.

Për më tepër, Edge 40 do të vijë me RAM LPDDR4X dhe hapësirë ​​ruajtëse UFS 3.1. Sa i përket RAM-it, do të merrni 8 GB, por do të ketë një zgjedhje kur bëhet fjalë për ruajtjen e përhershme. Telefoni do të debutojë në versionet 128 GB dhe 256 GB.

Motorola

Për më tepër, Moto Edge 40 do të pajiset me një ekran AMOLED të lakuar me një diagonale prej 6,55 inç dhe një shpejtësi rifreskimi prej 144 Hz. E mira e këtij paneli është se do të jetë 8-bit, gjë që është e rrallë në pajisjet e rangut të mesëm. Kamera përbëhet nga një modul kryesor 50 megapiksel në anën e pasme dhe një sensor 13 megapiksel me kënd ultra të gjerë.

Një bateri 4400 mAh fuqizon komponentët e brendshëm të Edge 40 dhe mund të karikohet me 68 W me kabllo dhe 15 W në modalitetet wireless. Pajisja do të mbrohet sipas standardit IP68. Pritet që modeli me 8/128 GB memorie të kushtojë 650 dollarë në Evropë.

Lexoni gjithashtu:

BurimiGizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani