Root Nationlajmlajme ITAplikacioni i bashkëpunimit Microsoft Loop është i disponueshëm për përdorim publik

Aplikacioni i bashkëpunimit Microsoft Loop është i disponueshëm për përdorim publik

-

U deshën dy vjet, por Microsoft më në fund është gati të lejojë përdoruesit e rregullt të provojnë bashkëpunimin e tij më të ri. Kompania lëshon aplikacionin e saj Lak në formën e një vrojtimi publik në ueb, në Android dhe iOS. Siç u tregua në vitin 2021, kjo do t'i lejojë njerëzit të punojnë në projekte me komponentë që përditësohen në kohë reale dhe mund të hyjnë në aplikacione Microsoft 365, të tilla si Word dhe Outlook. Për shembull, mund të vendosni një tabelë në një dokument Word që do të përditësohet ndërsa përdoruesit bëjnë ndryshime në të.

Microsoft Loop

Loop gjithashtu ju lejon të caktoni detyra, të komentoni, të reagoni, të ndani faqet e projektit dhe të gjurmoni përparimin. Në telefonin tuaj, mund të shtoni foto nëse diçka ju frymëzon kur jeni larg kompjuterit.

Microsoft Loop
Microsoft Loop
zhvilluesi: Microsoft Corporation
Çmimi: Falas

microsoft

Microsoft po prezanton gjithashtu inteligjencën artificiale në Loop. Microsoft 365 Copilot do të ofrojë këshilla për AI për t'ju ndihmuar të filloni. Mund t'i kërkoni Copilot-it t'ju ndihmojë të hartoni një deklaratë misioni ose të përmbledhni përmbajtjen e një dokumenti në hapësirën e punës.

Microsoft Loop

Do të të duhet një llogari pune për të provuar aplikacionet celulare sot, por çdokush mund të përdorë Loop në internet. Mbështetja personale për pajisjet celulare "po vjen së shpejti", thotë kompania. Edhe pse pilot i dytë i kufizuar në testime private tani për tani, ai duhet të jetë i disponueshëm në muajt e ardhshëm.

Lexoni gjithashtu: 

Burimiengadget

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani