Root NationlajmLajmet e kompanisëFlamurtari i ri OUKITEL WP21 Ultra me një imazh termik do të dalë në shitje më 20 mars

Flamurtari i ri OUKITEL WP21 Ultra me një imazh termik do të dalë në shitje më 20 mars

-

OUKITEL ka njoftuar lëshimin e një telefoni të ri të mbrojtur të flamurit OUKITEL WP21 Ultra. Smartphone i ri Android ka një rezolucion të imazhit termik prej 256×192, një kamerë Sony 64 megapiksel, 256 GB memorie flash dhe një bateri 9800 mAh. Smartphone mund të blihet AliExpress tashmë me 20 mars.

OUKITEL WP21 Ultra

Smartphone i sigurt OUKITEL WP21 Ultra i pajisur me një imazher termik me rezolucion 256×192, një frekuencë 25 Hz dhe një kamerë speciale 5 MP. Kjo u mundëson përdoruesve të marrin imazhe dhe video termike të qarta dhe të qarta edhe në errësirë, mjegull ose shi.

OUKITEL WP21 Ultra

Ai zbulon temperaturën e objekteve në rangun nga -10°C deri në 550°C, duke e bërë atë një mjet të përshtatshëm për gjetjen e defekteve të pajisjeve, diagnostikimin e ndërtesave dhe mirëmbajtjen parandaluese. Përveç kësaj, kamera ka një modalitet termometri në të cilin mund të matni temperaturën e trupit.

OUKITEL WP21 Ultra

Përveç imazherit termik, OUKITEL WP21 Ultra gjithashtu përmban një kamerë primare 64MP, një kamerë 20MP për shikimin e natës dhe një kamerë të përparme 20MP për selfie dhe video thirrje. Një grup i tillë ju lejon të bëni foto dhe video me cilësi të lartë, pavarësisht nga kushtet e ndriçimit. Dhe me mbështetjen e teknologjisë PDAF, kamera kryesore me sensorin Sony IMX582 mund të fokusohet shpejt në objektet në lëvizje.

OUKITEL WP21 Ultra

Telefoni inteligjent funksionon në sistemin operativ Android 12, është i pajisur me një procesor MediaTek G8 me 99 bërthama, i prodhuar duke përdorur një proces 6 nm, 12 GB RAM dhe mbështet standardin e memories UFS 2.2. E gjithë kjo e bën atë një nga smartfonët më të fuqishëm në segmentin e mbrojtur në treg. 256 GB memorie flash dhe aftësia për të zgjeruar volumin deri në 2 TB do të sigurojë hapësirë ​​të mjaftueshme për ruajtjen e përmbajtjes dhe aplikacioneve.

Ekrani 6,78 inç FHD+ i smartfonit ka një rezolucion prej 2460×1080 dhe një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz. Dy altoparlantë të integruar ofrojnë tingull mbresëlënës stereo, i cili është i përshtatshëm jo vetëm për video thirrje dhe konferenca, por edhe për të parë përmbajtje ose për të luajtur lojëra kompjuterike.

OUKITEL WP21 Ultra

Gjithashtu, smartfoni WP21 Ultra është i pajisur me një bateri të madhe me kapacitet 9800 mAh dhe mbështetje për karikim të shpejtë me fuqi 66 W. Mjaftojnë vetëm 25 minuta për të ngarkuar gjysmën e baterisë dhe pas kësaj telefoni inteligjent do të funksionojë gjatë gjithë ditës. Për më tepër, modeli mbështet karikimin e kthyeshëm, i cili ju lejon të përdorni telefonin inteligjent si një bankë rezervë energjie.

WP21 Ultra do të performojë mirë në kushte ekstreme dhe madje të vështira - është shumë rezistent ndaj temperaturave ekstreme, i papërshkueshëm nga uji sipas standardit IP68, i papërshkueshëm nga pluhuri sipas standardit IP69K dhe i certifikuar sipas standardit ushtarak MIL-STD-810H. Nëse e përkthejmë këtë në numra, telefoni inteligjent do të përballojë lehtësisht një rënie nga një lartësi deri në 1,5 m dhe zhytje në ujë në një thellësi deri në 1,5 m për gjysmë ore.

Karakteristika të tjera të smartfonit përfshijnë mbështetjen për NFC, OTG, Bluetooth 5.2 dhe 4G LTE, praninë e dy slotave për kartat nano-SIM, si dhe një çelës të programueshëm që mund të konfigurohet për të kryer funksionin e dëshiruar.

Premiera botërore e një smartphone të mbrojtur OUKITEL WP21 Ultra do të zgjasë vetëm shtatë ditë - nga data 20 deri më 26 mars. Gjatë kësaj periudhe, pajisjet mund të blihen me një zbritje të konsiderueshme zbritje mbi AliExpress mbi bazën e shërbimit të parë. Çmimi zyrtar i OUKITEL WP21 Ultra është $ 999,99, por gjatë të parës 24 mund të blihet vetëm për $ 350,99.

Lexoni gjithashtu:

BurimiOUKITEL

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

1 Koment
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Ivan
Ivan
2 muaj më parë

une kam nje oukitel wp21 jam pak i zhgenjyer me ngrin eshte i turbullt me ​​ka ra nga xhepi anesor i pantallonave dhe xhami eshte thyer mendova me mire te beja me te tilla parametra

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani