Root NationlajmLajmet e kompanisëOUKITEL lëshon një flamurtar të mbrojtur WP21 të bazuar në një procesor 6 nm

OUKITEL lëshon një flamurtar të mbrojtur WP21 të bazuar në një procesor 6 nm

-

Në prag të së Premtes së Zezë OUKITEL prezanton smartfonin e parë me procesor 6 nm. Flamurtar OUKITEL WP21 certifikuar sipas standardeve ushtarake IP68, IP69K dhe MIL-STD-810H, dhe e pajisur me një ekran të dyfishtë dhe katër kamera. Nën kapuçin e pajisjes është një çip MediaTek Helio G99 me tetë bërthama, 12 GB RAM dhe 256 GB memorie të përhershme.

Pritet premiera globale e vegël Rënia e fletëve 24, dhe të Premten e Zezë në AliExpress do të veprojë i kufizuar, 24-orëshe oferta. Blerësit e telefonave inteligjentë WP21 nga grupi i parë do të marrin shtesë Kuponë prej 10 dollarësh і orë inteligjente me vlerë 69,99 dollarë, i cili punon deri në 45 ditë në modalitetin e gatishmërisë dhe është rezistent ndaj ujit deri në 30 m.

OUKITEL WP21

Prodhuesit e telefonave të fortë fokusohen në qëndrueshmëri, por rrallë mendojnë për kamerat e nivelit të lartë dhe veçori të tjera për pajisjet e tyre. Për përdoruesit kërkues që kanë nevojë për forcë dhe performancë, kjo është më tepër një minus. WP21 më i fundit nga OUKITEL do t'i mbushë këto boshllëqe. Flamurtari është i pajisur me një chipset MediaTek Helio G99, i prodhuar në bazë të një procesi teknologjik 6 nanometër, 12 GB RAM dhe 256 GB memorie flash me mundësi zgjerimi deri në 1 TB, gjë që siguron performancë të lartë.

OUKITEL WP21

У OUKITEL WP21 Ekrani kryesor 6,78 inç me rezolucion 2460×1080 FHD+, densitet pikselësh 396 PPI dhe ritëm rifreskimi 120 Hz, i cili siguron riprodhim të qetë në lojëra dhe definicion të lartë kur shikoni video brenda dhe jashtë.

OUKITEL WP21

Në anën e pasme, WP21 ka një ekran inteligjent rrethor, i cili është i rrallë në një smartphone të mbrojtur. Mund të konfigurohet që të ketë akses të shpejtë për të kontrolluar kohën dhe statusin e baterisë, për të bërë fotografi, për t'iu përgjigjur telefonatave, për të marrë sinjalizime mesazhesh, për të kontrolluar muzikën dhe shumë më tepër. Përveç kësaj, qasja në pajisje mbrohet duke përdorur funksionin e njohjes së fytyrës dhe zhbllokimin me gjurmë gishtash.

OUKITEL WP21

Flamurtari WP21 i përket kategorisë së telefonave inteligjentë të mbyllur të qëndrueshëm me një trup të përforcuar që mbron nga thyerja në rast rënieje, gjë që e bën atë një zgjedhje të mirë për entuziastët ushtarakë dhe ekstremë. Përveç kësaj, WP21 është i pajisur me një bateri me kapacitet të lartë 9800 mAh dhe mbështet karikimin e shpejtë 66W, i cili siguron kohë të gjatë gatishmërie dhe karikim të shpejtë.

OUKITEL WP21

Një tipar tjetër dallues i flamurit është sistemi revolucionar i kamerës. OUKITEL WP21 është i pajisur me një kamerë të përparme 20 megapikselë. Rezolucioni i kamerës kryesore prej 64 MP është më se i mjaftueshëm për fotot e zakonshme në kushte normale ndriçimi, dhe OUKITEL WP21 përballon shkrepjen jashtë dhe në errësirë ​​falë kamerës 20 MP Sony IMX350 për shikim natën me fokus automatik dhe pamje lart. në 20 m. Flamurtari gjithashtu ka një kamerë makro 2 megapikselë.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Gjithashtu interesante:

Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Regjistrohu për përditësime
Popullore tani