Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
lajmRaportetRaport nga prezantimi Samsung Galaxy S23, S23 Plus dhe S23 Ultra

Raport nga prezantimi Samsung Galaxy S23, S23 Plus dhe S23 Ultra

-

Epo, lufta është luftë, dhe fronti ekonomik nuk është më pak i rëndësishëm në jetën tonë të përditshme. Dhe falënderoj shumë kompani si Samsung, të cilët po rifillojnë punën në Ukrainë pavarësisht granatimeve dhe ndihmojnë vendin të marrë frymë lirisht sa na lejon litari i pushtuesit, i cili mezi është i paprekur, por ende i varur në qafë.

Samsung Galaxy S23Megjithatë, tekstet janë tekste, dhe risitë janë sipas planit. Ne kemi tre telefona inteligjentë. Samsung Galaxy S23, Galaxy S23 PlusGalaxy s23 ultra. Po, këtë herë pa orë, kufje apo tableta, sado prej tyre që do t'i shihni në sfond në raportin tonë fotografik dhe në video - ato janë thjesht rekuizita shtesë.

Raport video

Nuk doni ta lexoni tekstin? Shikoni videon tonë për telefonat inteligjentë të rinj Samsung!

Lexoni gjithashtu: Rishikimi dhe përvoja: A ia vlen të blesh? Samsung Galaxy S22 Plus në 2023?

Çfarë kanë të përbashkët smartfonët

Unë do të them menjëherë se të gjithë telefonat inteligjentë kanë një gjë të përbashkët. Mungesa e procesorëve të markës Exynos për të gjitha rajonet. Në zemër të pajisjeve të këtij viti është flamuri i sistemit 4 nanometër-në-një-çip Qualcomm Snapdragon 8 Gen2 me përshpejtuesin video Adreno 740. Ky është një version special i çipit për Samsung, kështu që quhet Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Platform Mobile for Galaxy. Çfarë do të thotë kjo - ne ende duhet ta kuptojmë, por ju mund të vini re padyshim fuqinë totale, efikasitetin e energjisë dhe le të shpresojmë që as ftohja nuk do t'ju zhgënjejë.

Samsung Galaxy S23

SoC çon në unifikimin e shumicës së karakteristikave në përgjithësi. Të gjithë telefonat inteligjentë kanë teknologji Bluetooth 5.3, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, vendndodhja GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, porta USB Type-C 3.2, me OTG dhe karikim të kundërt, modaliteti desktop DeX, një vend për 2 karta SIM dhe mungesa e një slot për microSD, prania e Face ID dhe mbështetjes 5G, si dhe një skaner i gjurmëve të gishtërinjve në ekran dhe karikim me valë.

Samsung Galaxy S23

Tjetra është guaska One UI 5.1. Ajo ende nuk e ka kthyer ikonën e cilësimeve në fund të perdes, ku e kishte vendin diku përpara versionit 3.0, gjë që e bënte shumë më të përshtatshëm kalimin në menunë e cilësimeve... Por në çdo gjë tjetër, një guaskë e freskët është krye në Android 13 nga koreanët.

Samsung Galaxy S23

Teknologjia dhe shkëlqimi i ekranit gjithashtu do të jenë po aq të lezetshme në të gjitha modelet. PO, edhe në S23. Dynamic AMOLED 2x, 1750 nits shkëlqim maksimal. Jo një rekord për serialin, por bashkimi është i mirë. Karakteristikat e tilla si mbrojtja nga lagështia IP68, mungesa e një mini-jack dhe, natyrisht, çmimi kryesor janë gjithashtu të zakonshme.

Lexoni gjithashtu: Samsung Bespoke Jet: Rishikimi i një fshesë me korrent të drejtë me një stacion vetëpastrimi

Samsung Galaxy S23

Tani le të flasim për atë që i bën smartfonët të ndryshëm. Samsung Galaxy S23 është një smartphone kompakt, SHUMË kompakt. Diagonalja e ekranit është 6,1 inç, përshtatet si dorezë në dorë, ekrani është i sheshtë, rezolucioni është FHD+. Shpejtësia e rifreskimit të ekranit është e shpejtë, nga 48 në 120 Hz.

Samsung Galaxy S23

RAM do të jetë 8 GB, memorie e përhershme - nga 128 në 256. Nuk mund të kem pyetje në lidhje me lëshimin e një telefoni inteligjent të linjës kryesore në 2023 me 128 gigabajt memorie të përhershme PA mbështetje për kartat e kujtesës dhe praninë e regjistrimit video 8K . Por të paktën versioni 256 GB është i disponueshëm, kjo është më mirë.

Samsung Galaxy S23

Ka tre module për grup kamerash. 50 MP i gjerë 23 mm me stabilizim optik, ultra i gjerë 12 MP me një ekuivalent fokale prej 13 mm, plus një zmadhim optik të trefishtë 69 mm në 10 MP. Kamera e përparme, nëse u besoni materialeve promovuese, është e njëjtë me atë ultra të gjerë, gjë që është befasuese.

Samsung Galaxy S23

Shpejtësia e ulët e karikimit është gjithashtu befasuese - maksimumi 25 W, me një kapacitet baterie prej 3 mAh. Duhet të ketë pyetje përpara kësaj, por mos harroni se telefoni inteligjent ka një Snap Gen900 4 nanometër, i cili është thjesht top 2 për sa i përket efikasitetit të energjisë.

Samsung Galaxy S23 Plus

Samsung Galaxy S23 Plus ka një ekran më të madh prej 6,6 inç, memorie të përhershme nga 256 GB në gjysmë terabajt, karikim pothuajse dy herë më të shpejtë - 45 W dhe një bateri me kapacitet 4700 mAh.

Samsung Galaxy S23 Plus

Seti i kamerave, lloji i ekranit dhe frekuenca e përditësimit të tij, sistemi në çip, RAM dhe karakteristika të tjera mbeten të zakonshme në dy modelet më të reja. Epo, faktori i përgjithshëm i formës së sheshtë është gjithashtu i ngjashëm.

Samsung Galaxy S23Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra, ose sido që ta quani - Samsung Galaxy Shënim S23 Ultra, (për shkak të majë shkruese), është flamuri për një arsye.

Samsung Galaxy S23Ultra

Ka një ruajtje të përhershme, një shpejtësi karikimi prej 23 W dhe disa module kamerash të përbashkëta me S45 Plus.

Samsung Galaxy S23Ultra

Por në çdo gjë tjetër, ajo vetëm u përmirësua. Ekrani është 6,8 inç, Quad HD+, me një shpejtësi rifreskimi nga 1 në 120 Hz. RAM 12 GB, kapaciteti i baterisë 5000 mAh.

Samsung Galaxy S23Ultra

Kamerat - "mbushje e plotë"! Moduli kryesor është 200 MP me një sensor Samsung ISOCELL HP2, 23 mm me autofokus lazer dhe stabilizim optik deri në 3 gradë. Zmadhimi ultra i gjerë dhe 10x - si në versionet më të reja, por ekziston edhe një periskop XNUMX megapiksel me zmadhim XNUMXx dhe stabilizim optik.

Samsung Galaxy S23Ultra

Vizualisht, ka rreth 5 module kamerash, por në fakt janë katër prej tyre, rrethi i pestë është për modulin lazer. Kamera e përparme është 23 mm, me fokus automatik, gjë që është e bukur. Gjithashtu vërej se të paktën në Samsung Galaxy S23 Ultra ka një super stabilizim shtesë të videos VDIS.

Samsung Galaxy S23Ultra

Nga sa kam lexuar për të, nuk është zgjidhja më elegante apo më e besueshme, por le të shohim se si funksionon në jetën reale.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi Samsung Galaxy S22 Ultra: smartphone më i mirë Android?

Rezultatet nga Samsung Galaxy S23, Galaxy S23 Plus dhe Galaxy S23 Ultra

Rezultatet janë ndoshta si më poshtë - Samsung luan i sigurt, nga mbrojtja, evolucionet pa revolucione. Nga ana tjetër, blerësit e zakonshëm në Ukrainë do të vlerësojnë njëqind për qind vetëm një qasje kaq të sigurt. Gjithsesi, do të kemi mjaft përmbysje të tjera për një kohë të gjatë.

Samsung Galaxy S23Ultra

Prandaj, është e vështirë të mos parashikohet fati i bestsellerëve për të gjithë telefonat inteligjentë të linjës Samsung Galaxy S23 në përgjithësi. Por cili nga modelet do të rezultojë të jetë më i popullarizuari - nuk më takon mua të vendos apo edhe ta hamendësoj.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i pastruesit inteligjent të ajrit Samsung AX32 (AX32BG3100GG)

Videoja zyrtare e prezantimit të Galaxy Unpaked 2023

Disponueshmëria në Ukrainë

Nga 1 shkurti 2023, seria Galaxy S23 do të jetë e disponueshme për porositje paraprake me një përfitim shtesë deri në 6 UAH. Modelet e serisë Galaxy S000 prezantohen në katër ngjyra të frymëzuara nga natyra: fantazmë, e zezë, krem, jeshile dhe livando. Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ dhe Galaxy S23 do të dalin në shitje në Ukrainë nga 23 marsi. Çmimi i rekomanduar - nga 3 UAH;

Çmimet në dyqane

Denis Zaychenko
Denis Zaychenko
Unë shkruaj shumë, ndonjëherë për biznes. Unë jam i interesuar për lojëra kompjuterike dhe ndonjëherë në celular, si dhe për ndërtime PC. Pothuajse një estet, më pëlqen të lavdëroj më shumë sesa të kritikoj.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani