Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationmë tepërPajisje fotografike

Pajisje fotografike

Pse Xiaomi Mi 11 Ultra nuk është i nevojshëm kur ekziston një veçori vegël Ulanzi ST-30

Unë e bëra këtë material, duke mos pasur në dorë Xiaomi Mi 11 Ultra, a Xiaomi 12X. E cila me ndihmën e një njësie të caktuar nga kompania Ulanzi mund të...

Rishikimi i Viltrox EF-M2 II: Si përforcuesi i shpejtësisë pothuajse më vrau

Imagjinoni që keni saktësisht 24 orë për të përfunduar 6 projekte. 6! Projektet. Dhe i shtati po pret pamjet video TANI. Dhe ju merrni ...

Rishikimi i Ulanzi Mini Cube CL15: Një dritë LED e ftohtë dhe e përballueshme

Besojeni apo jo, nuk e dija që në kutinë time të lumturisë me një mal me aksesorë Ulanzi F22, do të kishte edhe një dritë LED. Dhe kur mora...

Unboxing Ulanzi Falcam F22/F38/ST-27/CL15 dhe Ulanzi Coman Zero Y

Po, pavarësisht nga gjyshi i dhunshëm me mansheta atomike, biznesi duhet të vazhdojë. Dhe kjo vlen veçanërisht për AliExpress! Në fakt, kompania Ulanzi më dërgoi në...

Rishikimi i PortKeys PT5: Mbreti i monitorëve me kamera buxhetore

E dini, blerja e një komplete të përdorur të kamerës 4K me kinema xhepi Blackmagic Design kishte përfitimet e veta. Po, çelësi DaVinci Resolve nuk ishte i përfshirë në komplet,...

Rishikimi i përshtatësit të energjisë SmallRig 3093, ndryshimet nga 3168 dhe 3018

Përshtatësi i energjisë SmallRig 3093 erdhi tek unë në një grup me një kamerë kinemaje xhepi Blackmagic Design 4K, ku Sigma Art 18-35 dhe një përforcues shpejtësie ishin...

VETËM 3 dollarë?! Si është e mundur kjo? SmallRig Magic Arm Mini 2159 Rishikimi

Çuditërisht, unë do të filloj rishikimet e pajisjeve SmallRig me një nga produktet më të lira të kompanisë. Dhe një nga më të dobishmet pikërisht për këtë. SmallRig Magic Mini...

Rishikimi Yongnuo YN-300 III: Dritë e shkëlqyer gjysmë-pro!

Sistemi im i ndriçimit që përdor në video është i njëjtë për rreth një vit tani. Këto janë dy drita LED Yongnuo YN-300 III dhe një Yongnuo YN-300 Air II.

Çfarë është Arca-Swiss dhe si e ndryshoi botën? ft. Gjenerata II e kthetrave Ulanzi

Në botën tonë moderne të industrializimit dhe globalizimit, standardi është baza e jetës në asnjë kohë. Aty ku ka kaos sipas standardeve, është e pamundur të bësh biznes,...

Takstar SGC-600 Rishikimi i mikrofonit të topave

Kur kam Facebook ata thanë se kanë një mikrofon top për 1 hryvnia për inspektim. Jo një noname kinez, cilësor dhe funksional... u ngjita...

Rishikimi i lenteve artistike Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM: Opsioni i parazgjedhur për prerje!

Siç tha dikush më i zgjuar se unë... Kur nuk dini çfarë të merrni për të korrur - merrni Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM Art. Për shembull, së bashku me...

Rishikimi i kamerës Blackmagic Pocket Cinema 4K: Jo vetëm një aparat fotografik!

Thjesht ndodhi që unë filloj rishikimin tim të parë të një aparati profesional me të - Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K. Nga JO vetvetja...

Pamje paraprake e kamerës së kinemasë xhepi Blackmagic 6K G2 - Njoftim i papritur!

E dini, as që e prisja ta bëja këtë pjesë, sepse isha duke bërë gjëra krejtësisht të ndryshme dhe më takoi lajmi për kamerën 6K G2 Blackmagic Pocket Cinema...

Pasqyrë e kokave të artikuluara Ulanzi U-100 dhe Ulanzi MT-47

Shoku kulturor. Kështu më bëri të ndihem koka e artikuluar Ulanzi U-100 kur e shpaketova dhe e nxora nga kutia. Kam përjetuar tronditje kulturore...

Njihuni me Zhongyi ZY Optics dhe Mitakon: Lentet më të mira për një qindarkë?

Thjesht ndodhi që një kompanie të tillë po ia kushtoj artikullin tim të parë për pajisjet e regjistrimit të fotove dhe videove. Kompania Zhongyi, e njohur edhe si Zhongyi ZY...

Video: Rishikimi i GoPro Hero 10 Black - Një nga kamerat më të mira të veprimit

Unë kurrë nuk kam pasur ndonjë pyetje në lidhje me GoPro. Ata bëjnë produkte cilësore që kanë gjithmonë një ekuilibër të drejtë midis çmimit dhe veçorive. Të njëjtat...

Video: Rishikimi i Gudsen MOZA Air 2S - Stabilizues për kamera me peshë deri në 4,2 kg

Vetëm disa muaj më parë, u lëshua stabilizuesi i përditësuar me tre boshte Gudsen MOZA Air 2S - është një version i përmirësuar i Moza Air 2. Është i pajtueshëm me shumicën pa pasqyrë...

Rishikimi i kamerës së veprimit Aspiring Repeat 3: një sukses buxhetor me shumë aksesorë

Kompania ndërkombëtare Aspiring lëshoi ​​​​një kamerë të re buxhetore të veprimit Aspiring Repeat 3. Modeli u bë pasuesi i Repeat 1 dhe Repeat 2 popullor, ka një grup të pasur aksesorësh,...

Video: Rishikimi SJCAM SJ10 Pro - Kamerë aksioni e përballueshme 4K 60 FPS

Sot do t'ju tregoj për kamerën e veprimit SJCAM SJ10 Pro, e cila është në gjendje të xhirojë video në 4K, 60 korniza për sekondë. A mendoni se ajo do të jetë në gjendje të kalojë...

Rishikimi i kamerës së veprimit të DJI Pocket 2 Creator Combo

E dini, autori i këtij rishikimi nuk ka pasur kurrë një dëshirë të zjarrtë për të bërë video. Këtu është një foto - është kështu. Me çdo iPhone të ri (dhe unë i përdor me...

Rishikimi i vrimës së butonave Kimafun KM-G130-1. Një bazë radio elegante, një mikrofon qesharak

Ajo që miqtë tanë nga vendet e Lindjes nuk janë të kënaqur! Këtu, për shembull, është një mikrofon me xhaketë plotësisht pa tel i modelit Kimafun KM-G130-1. I lirë, i rikarikueshëm, me dy module dhe, në përgjithësi, mbresëlënës...
00: 07: 17

Video: Rishikimi i Zeapon Motorized Micro 2 - Si të xhironi video të qetë me cilësi?

Përshëndetje të gjithëve! Sot do t'ju tregoj për rrëshqitësin e ri Zeapon Motorized Micro 2, i cili kushton rreth 100 dollarë dhe është i pajisur me motorin e tij. Pse është një...
00: 06: 55

Video: Rishikimi Gudsen Moza AirCross 2 - Stabilizues profesional me aftësinë për të shkrepur video vertikale

Përshëndetje të gjithëve! Sot do t'ju tregoj për stabilizuesin Gudsen Moza AirCross 2. Më herët ju njoha tashmë me gjeneratën e parë të këtij modeli, por këtu ...
00: 06: 17

Video: Rishikimi i FeiyuTech AK4500 - Stabilizues për kamerat profesionale

Përshëndetje të gjithëve! Ka shumë kohë që nuk kam parë stabilizues për kamerat DSLR, kështu që sot dua të flas për një produkt të ri nga kompania FeiyuTech, përkatësisht modelin...
00: 10: 20

Video: Rishikimi i Veprimit DJI Osmo - A mund ta mposht GoPro Hero 7 Black?

Përshëndetje të gjithëve! Të gjithë ju ndoshta e njihni këtë kompani DJI - pikërisht për shkak të dronëve të tyre, të cilët janë ndër më të mirët në treg sot....
00: 09: 24

Video: Rishikimi i DJI Osmo Pocket - një aparat xhepi

Përshëndetje të gjithëve! Sot do të flasim për një vegël interesante... Jo - një vegël shumë interesante dhe më e rëndësishmja inovative, do të flasim për DJI Osmo Pocket, i cili lehtë mund të zëvendësojë...