Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
më tepërPajisje fotografikeRishikimi i xhepit SSD SmallRig SD-01 3479 dhe 3478

Rishikimi i xhepit SSD SmallRig SD-01 3479 dhe 3478

-

Besoni apo jo, kjo është gjëja e parë që mund ta quaj një "mut analog" të vërtetë. Të gjitha shakatë mënjanë, unë u mahnita jashtëzakonisht, absolutisht nga fakti që asnjë prodhues tjetër i aksesorëve të kamerës nuk ka diçka të tillë SmallRig SD-01 3479.

SmallRig SD-01 3479 3478

Sepse kjo është një ide shumë e thjeshtë dhe fitimprurëse. Epo, siç mendova. Por me sa duket, po mendoja diçka të gabuar. 

Pozicionimi në treg

Sepse shikoni situatën. Kombinimi me SmallRig SD-01 3479 dhe modelin 3478, i cili do të diskutohet më vonë, do të kushtojë 60 dollarë, ose rreth 2 hryvnia, dhe mund të konsiderohet vetëm TEKNIKisht një mbajtës ruajtjeje SSD. 

SmallRig SD-01 3479 3478

Dhe shumë kompani kanë MBAJTJE për disqet SSD, por ato nuk janë universale. Kryesisht - nën Samsung T5 dhe Samsung T7.

SmallRig SD-01 3479 3478

Këto modele janë mjaft të rralla, me një MSRP prej 110 dollarë për versionin 500 GB. Përveç kësaj, Samsung T5 është ndërprerë dhe jo të gjitha kapëset janë universale dhe pranojnë T7 ose T5.

SmallRig SD-01 3479 3478

Ka edhe montime LaCie, por ato disqe janë TË SHPEJTË edhe TË RALLA. Sidoqoftë, ekziston një kapëse universale, SmallRig BSH2343, por kushton 40 dollarë.

SmallRig SD-01 3479 3478

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i dokut LaCie 1big Dock 4TB

Pse jo analoge?

SSD-të e jashtme nuk janë të gjitha të njëjta, ashtu si të gjithë SSD-të në botë. My Transcend ESD370C, një NVMe e jashtme jo e lirë, doli të ishte një humbje absolute... Për përdorim me kamera.

SmallRig SD-01 3479 3478

Çfarë është interesante. Transcend ESD370C është një model absolutisht i nivelit të lartë, i palosshëm dhe i mbrojtur, i cili është i shkëlqyeshëm për lojëra dhe për seriale filmash. Por për shkak të faktit se disku ka shumë pak cache dhe pas një momenti të caktuar lejon që shpejtësia të bjerë në 20 megabajt për sekondë, është e pamundur të shkruani një rrjedhë të dhënash në të pa humbur kornizat.

SmallRig SD-01 3479 3478

Në fakt, e mësova këtë në mënyrën e vështirë. Dy video shumë të mëdha, të cilat i llogarita posaçërisht për SSD-në, sepse ishin në përmasa më të mëdha se karta SD, u regjistruan me korniza që mungonin, të cilat më duhej t'i zëvendësoja me një redaktim shtesë.

Lexoni gjithashtu: Kapërceni rishikimin e jashtëm SSD të ESD370C 500 GB

Unë e çoj këtë në faktin se ekziston një arsye e caktuar pse prodhuesit e pajisjeve prodhojnë kryesisht mbajtës SSD për disqe të shtrenjta. Samsung T5 dhe T7, siç e kuptoj unë, janë të certifikuara për shpejtësi të qëndrueshme dhe nuk lejojnë rënie të kornizës.

Alternativat

Le të supozojmë se tashmë keni një SATA3 ose NVMe M.2 me cilësi të lartë me një shpejtësi të mirë të qëndrueshme që nuk bie nën gigabajtin e zakonshëm. Dhe vetëm që ta kuptoni, disqe të tilla kushtojnë një qindarkë tani.

SmallRig SD-01 3479 3478

Apacer AS2280P4 për 512 GB është dy herë më e lirë se Samsung T7 është 500 GB, ndërsa është më universal, sepse është i përshtatshëm si për PC ashtu edhe për laptop, dhe nuk është më i liri nga opsionet, sepse spoiler - do t'ju duhet një disk i qëndrueshëm SATA3 M.2 pa asnjë problem. Të cilat janë edhe më të lira, edhe pse tani më të rralla.

SmallRig SD-01 3479 3478

SmallRig SD-01 3479 në fakt

Dhe këtu vjen SmallRig SD-01 3479. Është i vetmi xhep i markës për disqet M.2 kryesisht për përdorim me kamera. Kjo e fundit arrihet me një aksesor të veçantë, SmallRig 3478.

SmallRig SD-01 3479 3478

Është thjesht një rrëshqitje me dy vida nga fundi, e cila ju lejon të lidhni shpejt dhe mirë xhepin me kamerën. Që të mos përpëlitet dhe të mos bjerë. Plus, sajë ka një kapëse kabllo, e cila, pranë jastëkut termik, është përfshirë me xhepin.

SmallRig SD-01 3479 3478

Kjo do të thotë, ju ose mund të kërkoni Samsung Një T7 500 gigash dhe një raft si SmallRig 3272 për gati 160 dollarë. Ose ndonjë makinë M.2 sipas zgjedhjes suaj, për shpejtësi të qëndrueshme, deri në 50 dollarë e lart, plus një xhep me një rrëshqitje për 60 dollarë. Kjo do të thotë, 160 dollarë kundrejt 110 dollarëve.

SmallRig SD-01 3479 3478

Me! Ju nuk e lidhni veten me modele të rralla të SSD-ve të jashtme, sepse T7 tashmë është problematike për t'u gjetur në dyqane të mëdha, dhe ekziston mundësia të hasni një false në ato të vogla. Për më tepër, edhe modelet e tjera të SSD-ve të jashtme, të njëjtat Transcend ESD370C, kushtojnë pothuajse të njëjtën gjë, ndonjëherë edhe të çmontuara. Por brenda ata kanë një makinë që nuk do t'ju përshtatet. Pra, pse të shpenzoni më shumë?

Përfitimet

Kombinimi me SmallRig SD-01 3479 dhe 3478 do t'ju lejojë të përdorni CDO NVMe ose SATA SSD sipas zgjedhjes suaj. Xhepi është më kompakt, shpërndan nxehtësinë shumë mirë dhe sajëja ngjitet më pak anash.

SmallRig SD-01 3479 3478

E vetmja gje qe me bezdis eshte se SmallRig nuk ka aksesore te tjere per kete xhep edhe pse ka permasa me te vogla se T5. Sepse, për shembull, nuk do të hiqja dorë nga një dorezë si SmallRig HSN2270.

SmallRig SD-01 3479 3478

Nga ana tjetër, profili i sajë ju lejon ta vendosni atë, të themi, në dorezën e një SmallRig 1955. Dhe jo, NUK ndërhyn me kapjen, sepse profili është i rrumbullakosur dhe i ngushtë. Përveç kësaj, vrima në shtojcën e kapëses NUK lejon që kablloja USB e përfshirë të kalojë, gjë që e bën menaxhimin e kabllove shumë më të rregullt.

SmallRig SD-01 3479 3478

E vetmja gjë që mund të bëhet problem në këtë rast është ngrohja e diskut, sepse për NVMe të shpejtë në kulmin e tij, norma është 70 gradë. Për fat të mirë, SmallRig SD-01 3479 funksionon si një ngrohës gjigant falë trupit të tij metalik.

SmallRig SD-01 3479 3478

Dhe të njëjtat 70 gradë mund të arrihen EKSKLUZIVËSHTë me shpejtësi të plotë për një disk NVMe, i cili është i paarritshëm edhe përgjysmë sipas protokollit USB 10 Gbit.

SmallRig SD-01 3479 3478

Sipas ndjesisë, pas regjistrimit pa ndërprerje për 20 minuta, trupi u ngroh deri në maksimum 40 gradë. Nuk ka termoçift, por nuk ndjeva asnjë shqetësim.

Rezultatet nga SmallRig SD-01 3479

Jam shumë i befasuar që asnjë kompani tjetër përveç SmallRig nuk ka as një aluzion të një produkti si ky. Dhe duke pasur parasysh se nuk mund të blihet në Ukrainë përveçse përmes AliExpress, nuk është i njohur.

SmallRig SD-01 3479 3478

Dhe këtë nuk e kuptoj, sepse e rekomandoj SmallRig SD-01 3479 dhe 3478 për të gjithë ata që madje menduan të shkruanin video përmes USB në kamerë. Unë absolutisht nuk mund të imagjinoj një zgjidhje më elegante, fleksibël, kompakte dhe sinergjike. Prandaj, po - e rekomandoj!

Video rreth SmallRig SD-01 3479

Mund ta shihni aksesorin në dinamikë këtu:

Ku te blej

Nëse dëshironi të ndihmoni Ukrainën të luftojë pushtuesit rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

RISHIKON VLERËSIMET

Cuna
8
Përmbajtja e paketës
9
Karakteristikat e
9
Cilësia e ndërtimit
9
Shkathtësi
10
Ftohja
10
Komoditet
10
Unë patjetër do t'i rekomandoja SmallRig SD-01 3479 dhe 3478 për këdo që madje mendon të regjistrojë video USB në një aparat fotografik. Unë absolutisht nuk mund të imagjinoj një zgjidhje më elegante, fleksibël dhe kompakte, një zgjidhje më sinergjike.
Denis Zaychenko
Denis Zaychenko
Unë shkruaj shumë, ndonjëherë për biznes. Unë jam i interesuar për lojëra kompjuterike dhe ndonjëherë në celular, si dhe për ndërtime PC. Pothuajse një estet, më pëlqen të lavdëroj më shumë sesa të kritikoj.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani

Unë patjetër do t'i rekomandoja SmallRig SD-01 3479 dhe 3478 për këdo që madje mendon të regjistrojë video USB në një aparat fotografik. Unë absolutisht nuk mund të imagjinoj një zgjidhje më elegante, fleksibël dhe kompakte, një zgjidhje më sinergjike.Rishikimi i xhepit SSD SmallRig SD-01 3479 dhe 3478