E premte, 1 dhjetor 2023

desktop v4.2.1

Root Nationmë tepërPajisjet e rrjetit

Pajisjet e rrjetit

Rishikimi ASUS ROG Rapture GT-AXE16000: një ruter për përdoruesit më kërkues

Ndonjëherë duket se është pothuajse e pamundur të befasosh dikë me ruterë modernë. Diversiteti i tyre është vërtet mbresëlënës. Në treg ka pajisje rrjeti për çdo shije. Prodhuesit po përpiqen të...

Rishikimi i ruterit 4G Huawei Brovi E5576: Internet xhepi

Gjatë luftës, ruterat 4G në Ukrainë fitojnë një rëndësi të re, pothuajse strategjike. Një ndërprerje e energjisë së rimorkios do të thotë të mos kesh internet, por të qëndrosh i lidhur sot...

Rishikimi ASUS 4G-AX56: ruter LTE me cilësi të lartë

Në ditët e sotme, interneti i shpejtë celular nuk është më befasues, ai përdoret nga një numër i madh njerëzish. Kjo pyetje u ngrit në mënyrë akute edhe gjatë pandemisë, kur shumë punëtorë...

Pasqyrë e ruterit ZTE MF283U 4G: një zgjidhje praktike

Sot, është fitimprurëse të blini një ruter që mund të përdoret si për internet me tela ashtu edhe për 4G me aftësinë për të kaluar midis tyre. Për shembull, kjo është një zgjidhje e shkëlqyer ...

Rishikimi ASUS ZenWiFi Pro ET12: një sistem i fuqishëm Mesh

Sistemi i fuqishëm i rrjetës moderne ASUS ZenWiFi Pro ET12 ka 10 antena të brendshme, mbështetje Wi-Fi 6E dhe një dizajn interesant. Është kjo pajisje e mrekullueshme rrjeti që ne sot…

Rishikimi ASUS ROG Strix GS-AX5400: Wi-Fi 6 i disponueshëm për lojtarët

Ruterat e lojërave po tërheqin gjithnjë e më shumë jo vetëm lojtarët, por edhe përdoruesit e zakonshëm. Sot do t'ju prezantoj me diçka interesante ASUS ROG Strix GS-AX5400. Në kompani ASUS gjithmonë...

Rishikimi ASUS ROG Rapture GT-AX6000 EVA Edition: Një ruter i fuqishëm lojrash

Një ruter interesant dhe elegant është shfaqur në tregun e ruterave të lojrave ASUS ROG Rapture GT-AX6000 EVA Edition. Sot do t'ju tregojmë gjithçka rreth tij. Pa dyshim, kompania ASUS është një nga...

Pasqyrë e ruterave celularë Tecno CPE TR210 dhe Tecno TR118

Para së gjithash, unë e kuptoj që shumë njerëz tashmë janë mësuar të shpërndajnë internet celular në pajisjet e tyre përmes një telefoni celular, saqë ruterat portativë shkaktojnë ...

Rishikimi ASUS RT-AX86S: Një zgjidhje e përballueshme për lojtarët

ASUS RT-AX86S është një ruter i ri që ofron shpejtësi lidhjeje deri në 5700 Mbps, me mbështetjen më të fundit Wi-Fi 6 (802.11ax) dhe gjerësinë e brezit 160 MHz. Wi-Fi 6...

Rishikimi i TP-Link Deco X50: Sistemi me rrjetë elegant me Wi-Fi 6

Sistemi rrjetë TP-Link Deco X50 tregon se decentralizimi i një rrjeti lokal mund të ketë avantazhe të mëdha. Rishikimi im i sotëm ka të bëjë me të. Sistemet rrjetë u shfaqën në treg relativisht...

Rishikimi i Mercusys Halo H30G: Një sistem rrjetë efektiv dhe i përballueshëm

Sistemet Mesh me shumë elementë që krijojnë rrjete efektive Wi-Fi po hyjnë gjithnjë e më shumë në shtëpitë tona. Sot do të njihemi me një prej tyre - Mercusys Halo H30G. Në tonë...

Rishikimi ASUS ZenWiFi XD6: Sistemi rrjetë me Wi-Fi 6

ASUS ZenWiFi XD6 është një sistem i ri Mesh me Wi-Fi 6, i cili së fundmi u shfaq në tregun ukrainas. Me çfarë vendosët të na surprizoni? Dhe a ia vlen të blesh? Më e zakonshme...

Rishikimi TP-Link Archer AX55: Ruteri Gigabit me dy bandë me Wi-Fi 6

Një ruter gigabit me dy bandë me mbështetje Wi-Fi 6 dhe një dizajn modern me një çmim të përballueshëm. Kështu mund të përshkruhet shkurtimisht TP-LinkArcher AX55 (AX3000). Disa kohë më parë unë...

Rishikimi ASUS RT-AX68U: një ruter i fuqishëm me Wi-Fi 6

Një ruter modern, efikas, funksional me mbështetje Wi-Fi 6. Kështu mund ta përshkruani të renë ASUS RT-AX68U. Standardi Wi-Fi 6 po përmirësohet vazhdimisht, teknologjitë po përmirësohen dhe...

Pasqyrë e pajisjeve inteligjente të shtëpisë nga TP-Link: Llambat Tapo dhe priza Wi-Fi

Dëshironi ta bëni shtëpinë tuaj pak më të zgjuar? Mënyra më e lehtë është të blini disa priza inteligjente dhe llamba inteligjente. Arritëm të njihemi me prizën TP-Link Tapo P100...

Rishikimi i TP-Link Archer AX23: Një ruter i përballueshëm me Wi-Fi 6 dhe OneMesh

Një ruter modern efikas me dy bandë me mbështetje Wi-Fi 6 dhe teknologji OneMesh me një çmim të përballueshëm. Kjo ka të bëjë me TP-Link Archer AX23. Bota e internetit kërkon që ruterat të...

Rishikimi ASUS RT-AX53U: Ruter i lirë me Wi-Fi 6

Çdo ditë, numri i pajisjeve të pajtueshme me standardin Wi-Fi 6 po rritet dhe prodhuesit lëshojnë rregullisht modele të reja ruterash që gjithashtu e mbështesin atë. NË...

Rishikimi Huawei WiFi WS5200 v3: Ruteri i disponueshëm me bandë të dyfishtë

Jeni duke kërkuar për një ruter të mirë me bandë të dyfishtë me një çmim të arsyeshëm? Pastaj kushtojini vëmendje Huawei WiFi WS5200 v3. Ka gjithnjë e më shumë ruterë në treg...

Video: Rishikimi i TP-Link Archer C64 – Ruteri kompakt në shtëpi

Ruteri i Internetit TP-link Archer C64 me porte gigabit dhe Wi-Fi 5 është në shqyrtimin tonë sot. Ky model është buxhetor, por ka shumë funksione dhe teknologji....

Rishikimi i TP-Link Archer AX1500: Wi-Fi 6 i lirë për shtëpinë

Dëshironi të blini një ruter të ri me mbështetje për standardin ultra-modern Wi-Fi 6, por jo për të gjitha paratë në botë? Pastaj hidhini një sy TP-Link Archer AX1500. Kohët e fundit unë...