E mërkurë, 21 shkurt 2024

desktop v4.2.1

Hekuri

Pasqyrë e rastit të kompjuterit be quiet! Baza e hijes 800 DX

Kullë e mesme e kompjuterit be quiet! Shadow Base 800 DX është i rëndësishëm për kompaninë prodhuese sepse nuk është hapi i parë dhe jo i fundit në zhvillimin e komponentëve RGB...

Pasqyrë e ftohjes së ujit ASUS TUF GAMING LC II 360 ARGB

Kompania ASUS prodhon sisteme të shkëlqyera të ftohjes së lëngshme. Prandaj, një shembull është ROG RYUO III 360 ARGB dhe ROG RYUJIN III 360 ARGB, me të cilat unë...

Rishikimi i rastit të kompjuterit Cougar MX330-G Pro

Në fakt, kutia e kompjuterit Cougar MX330-G Pro në vetvete nuk është shumë legjendare. Duket si një Kullë e Mesme e thjeshtë, që rrokulliset në buzë të një...

Rishikimi be quiet! Straight Power 12 1200W: BJ e shkëlqyer, trend i frikshëm

Unë do të jem i sinqertë - nga be quiet! Straight Power 12 1200W Mora gjithçka që prisja. Tani ky është furnizimi im kryesor me energji elektrike për stolin e provës. DHE...

Cilat janë SSD-të "sakrifikuese" dhe pse ia vlejnë? Në shembullin e Goodram PX600 1 TB

Nuk e kam hasur askund termin "SSD sakrifikuese" dhe kjo përgjithësisht nuk është befasuese. Në përgjithësi, disqet në gjendje të ngurtë janë shumë të vështira për t'u detyruar të ndalojnë së punuari thjesht për shkak të...

Pse SSD PCIe 4.0 është fitimprurës për t'u përdorur me PCIe 3.0 në shembullin e IRDM Pro 2 TB

Nëse i keni ndjekur rishikimet e mia të disqeve për ndonjë arsye, e dini që unë gjithmonë i kam dhënë përparësi kapacitetit mbi shpejtësinë....

Pasqyrë e njësisë së furnizimit me energji elektrike ASUS AP-850G për 850 W

Njësi furnizimi me energji moderne, funksionale, universale dhe produktive për sistemet e lojërave dhe jo vetëm. Takohuni - ASUS AP-850G. Një produkt i ri që sapo ka dalë në treg, tani...

Rishikimi i Cougar Dust 2: Rasti më i avancuar i kompanisë

Kur them se Cougar Dust 2 është rasti më i avancuar i kompanisë, nuk nënkuptoj aftësinë e tij për të krijuar kafe, për të ndezur RGB ose për të mbajtur të vetën…

Rishikimi portativ SSD ASUS TUF GAMING AS1000

Sot kam një gjë jashtëzakonisht interesante, serioze dhe shumë të nevojshme për inspektim. I kënaqur t'ju prezantoj me një disk të jashtëm SSD kompakt, të sigurt dhe tepër tërheqës - ASUS...

Përmbledhje e procesorëve të gjeneratës së 14-të të Intel Core: çfarë është interesante dhe kush është i dobishëm?

Pavarësisht nga emri Raptor Lake Refresh, gjenerata e 14-të e Intel Core nuk është thjesht një "rifreskim i butë". Procesorët Core i5 dhe Core i9 morën një rritje të frekuencës prej +200...

Pasqyrë e pllakës amë ASUS TUF GAMING Z790-PRO WIFI

Unë dua t'ju prezantoj me një produkt të ri - një motherboard lojrash ASUS TUF GAMING Z790-PRO WIFI, i cili sapo është shfaqur në shitje. Besueshmëria, funksionaliteti, teknologjia dhe mbështetja...

Metal i lëngshëm be quiet! DC2 Pro: A ia vlen loja qirinjtë?

Metali i lëngshëm për ftohje në vend të pastës termike nuk është i ri. Nuk është aq shumë lajm që njerëzit arritën të testojnë sistemin për shumë vite dhe të zbulojnë të gjitha...

Rishikimi i PROLOGIX S320 480 GB SSD

Zgjedhja e një disku për kompjuterin ose laptopin tuaj ndonjëherë mund të kthehet në një dhimbje koke të vërtetë. Pse? Por për shkak se sot disqet në gjendje të ngurtë nuk prodhohen vetëm...

Pasqyrë e ftohjes së ujit ASUS ROG RYUJIN III 360 ARGB

Me kënaqësi ju prezantoj sistemin më modern, më teknologjik, më të shtrenjtë dhe më të sofistikuar të CPU-së për ftohjen e ujit nga ASUS – ROG RYUJIN III 360 ARGB. Kohët e fundit kam folur për...

Rishikimi i Goodram IRDM Pro 2 TB: SSD më i lartë kundrejt stendave me porosi - cili është rreziku?

Ky supozohej të ishte një përmbledhje tradicionale, pothuajse e zakonshme e pajisjes Goodram IRDM Pro 2 TB. Por ndodhi diçka që nuk e prisja. Kam gjetur se...

Pasqyrë e ftohjes së ujit ASUS ROG RYUO III 360 ARGB

Në ditët e sotme, sistemet e ftohjes së ujit të CPU-së po zëvendësojnë në mënyrë aktive ftohësit klasikë të kullave nga tregu. Dhe jo vetëm kështu. SVO-të janë më efikase, miniaturë dhe...

Ne mbledhim saktë! Një PC 9 mijë dollarësh në një kuti Cougar Cratus (ft. ASUS, Kingston dhe be quiet!)

Kjo do të jetë një ndërtim virtual në një kuti Cougar Cratus, dhe unë kam shpenzuar shumë më tepër kohë për këtë gjë sesa mund të mendoni sepse kjo ...

Rishikimi i Cougar Cratus: Një rast me çmimin e një kompjuteri modern

Ndoshta për herë të parë në të gjithë karrierën time, unë do të shqyrtoj një rast PC, dhe ky rishikim do të jetë për të gjithë, përveç ATA që me të vërtetë ky rast…

Pasqyrë e kartës video ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 OC 12 GB

Unë kam pasur gjithmonë respekt të madh për kartat grafike GeForce 70s. E përballueshme, por në të njëjtën kohë produktive - mesatarja e artë. Jo më kot GeForce 1070 ka qenë...

Pasqyrë e trupit ASUS TUF Gaming GT502: Apartamente princërore për hekur

Në tavolinën time kam një kuti kompjuteri ASUS TUF Gaming GT502. Jashtëzakonisht i rëndë dhe i gjerë. Gjëja e parë që të vjen në mendje është fraza e heroit të filmit Guy Ritchie: "Rëndësia...