Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Të gjitha për PCHekuriRishikimi i rastit Cougar Blazer Essence: I hapur dhe i freskët

Rishikimi i rastit Cougar Blazer Essence: I hapur dhe i freskët

-

Për mua, rasti Cougar Blazer Essence është një nga më të rëndësishmet në kompani në përgjithësi. Ky është ekuilibri i përsosur midis pamjes së pazakontë dhe estetikës së drejtpërdrejtë. Minimalizmi, stili - dhe mendimet për rastet e hapura në përgjithësi.

Cougar Blazer Essence

Pozicionimi në treg

Për të filluar - çmimi. Kostoja e heroit është rreth 5 hryvnia, ose rreth 000 dollarë. Ky është çmimi i kutive premium të shtrenjta në një format tradicional, jo të hapura si ky. Por kjo shpjegohet mjaft thjesht.

Pamja e jashtme

Po, një stendë e hapur përbëhet, në fakt, nga një shasi, e cila - sipas ndjenjave - shkon në më pak metal dhe materiale në përgjithësi. Por aty ku përdoret metali, ai përdoret i dendur, me cilësi të lartë dhe i bukur kudo që është e mundur.

Cougar Blazer Essence

Kjo është veçanërisht e dukshme në Cougar Blazer Essence - nga çdo kënd, pavarësisht se si dukeni, punimet metalike dhe bojërat janë të shkëlqyera. E zezë mat plus portokalli e ndezur, plastike minimale, pa ngjyra të tjera.

Cougar Blazer Essence

Struktura e përgjithshme e Blazer Essence i ngjan rasteve tradicionale. Për shembull, këtu është pjesa e përparme, këtu është paneli i përparmë, butoni i energjisë, USB. Pjesa e poshtme ka këmbë-stenda të gomuara, vrima të dukshme për ngjitjen e tavolinave rrotulluese dhe disqet, ndarëse për motherboard.

Cougar Blazer Essence

Profili në kasë është industrial deri në pikën, me një tufë vrimash në formë diamanti që kryejnë rolin e tyre në menaxhimin e kabllove. Dhe do të duhet të menaxhoni në mënyrë aktive kabllon e këtij rasti.

Cougar Blazer Essence

Nuk do të jetë e mundur të fshihet një lëmsh ​​kabllosh në lagjet e varfëra pas panelit anësor - paneli anësor është xhami, në të dy anët e kasës! Kështu do t'i mbështillni kabllot si sapun. Për fat të mirë, ka mjaft kapëse në një bazë ngjitëse në komplet.

Specifikimet

Si dhe grykë gome për instalimin e disqeve. Cougar Blazer Essence mund të ketë pesë nga këto të fundit, dy 3,5 inç dhe tre 2,5 inç. Ne nuk numërojmë pajisjet e ruajtjes M.2 në motherboard - pllakat amë, nga rruga, përshtaten Mini ITX, Micro ATX dhe thjesht ATX.

Cougar Blazer Essence
Kliko per te zmadhuar

Gjatësia maksimale e furnizimit me energji elektrike, e cila, për fat të mirë, është standard ATX, është 140 mm posaçërisht për ATX dhe 160 mm për formatet e tjera. Për ftohje, ka dy vrima montimi 240 mm në pjesën e sipërme dhe anësore për radiatorë ose një palë tavolina rrotulluese.

Cougar Blazer Essence

Gjatësia maksimale e kartës video është 310 mm, lartësia maksimale e ftohësit të procesorit është rreth 150 mm. Por! Kjo e fundit zgjidhet shumë lehtë nëse përdorni ndarës të plotë me lartësi të shtuar për muret anësore të xhamit.

Cougar Blazer Essence

Meqë ra fjala, xhami është i kalitur, 4 mm i trashë dhe mbahet në vend nga vidhat më të gjera që kam parë ndonjëherë në një kuti. Por xhami në vetvete është i mrekullueshëm.

Rezervimi

Tani - informacion i qartë. Jini të përgatitur për faktin se Cougar Blazer Essence nuk ofron izolim të zërit, nuk ka mbrojtje ndaj derdhjes dhe fryrja e kasës do të jetë argëtuese.

Cougar Blazer Essence

Ashtu si çdo stendë tjetër në natyrë, heroi i rishikimit mbështetet në lëvizjen e ajrit në dhomë dhe në thelb nuk është një tunel me erë i projektuar mirë si kutitë tradicionale të hekurit.

Cougar Blazer Essence

Po, tifozët do të marrin GJITHMONË ajër, por do të jetë më pak se homologu i fryrë mirë në të njëjtin Cougar Panzer, dhe do të ngecë pak më shumë. Prandaj, nën Cougar Blazer Essence, nuk rekomandoj ujin, por ftohjen e ajrit.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i miut Cougar Airblader: Hiperlight, hiperorigjinal

Por këtu ka një nuancë. Po, kullat horizontale, si të jenë të qetë! Shadow Rock 2 TF, do të ftohë në mënyrë më efektive komponentët e pllakave amë kryesore, për shembull ASUS XXX. Kullat janë veçanërisht tradicionale me dy tifozë, do të sigurojë fryrje tradicionale. Kjo është, nga përpara në mbrapa.

Cougar Blazer Essence

Ekziston një mundësi tjetër - të aplikoni rrotullat nga lart për fryrje, dhe jo për fryrje, por nëse vendosni një ngrohës uji sipër, atëherë do t'i fryni përbërësit me ajër të nxehtë.

Cougar Blazer Essence

Në përgjithësi, siç mund ta shihni, duhet të uleni dhe të mendoni për rrjedhën e ajrit të Cougar Blazer Essence, si dhe për menaxhimin e kabllove. Por ju e dini ... ia vlen. Ky rast nuk është vetëm i bukur dhe me stil, por është i bukur në një nivel krejt tjetër.

Përmbledhje e Thelbit të Cougar Blazer

Rasti është për entuziastët që dinë se çfarë po bëjnë, që montojnë sistemin pa udhëzues dhe tashmë e dinë afërsisht se çfarë shpërndarjeje tifozësh do të kenë kur blejnë kasën.

Cougar Blazer Essence

Unë i ha ato Cougar Blazer Essence rekomandohet pa asnjë hezitim. Përndryshe, është më mirë të blini Cougar Panzer Max.

Lexoni gjithashtu: Koleksioni që më fitoi: ASUS/AMD/Pumë/qesht!

Çmimet në dyqane

Nëse dëshironi të ndihmoni Ukrainën të luftojë pushtuesit rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

RISHIKON VLERËSIMET

Cuna
7
Përmbajtja e paketës
9
Pamja e jashtme
10
Cilësia e ndërtimit
10
Periferi
9
Shkathtësi
9
Ftohja
9
Thjeshtësia në punë
6
Thelbi i Cougar Blazer është një rast për entuziastët që e dinë se çfarë po bëjnë. Ata që montojnë sistemin pa kërkesa dhe tashmë e dinë afërsisht se çfarë shpërndarjeje të tifozëve do të kenë kur të blejnë kasën. Por nëse keni sukses, atëherë ky korpus do të jetë në gjendje të tregojë mirë se çfarë mjeshtër i punëve kompjuterike jeni.
Denis Zaychenko
Denis Zaychenko
Unë shkruaj shumë, ndonjëherë për biznes. Unë jam i interesuar për lojëra kompjuterike dhe ndonjëherë në celular, si dhe për ndërtime PC. Pothuajse një estet, më pëlqen të lavdëroj më shumë sesa të kritikoj.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani

Thelbi i Cougar Blazer është një rast për entuziastët që e dinë se çfarë po bëjnë. Ata që montojnë sistemin pa kërkesa dhe tashmë e dinë afërsisht se çfarë shpërndarjeje të tifozëve do të kenë kur të blejnë kasën. Por nëse keni sukses, atëherë ky korpus do të jetë në gjendje të tregojë mirë se çfarë mjeshtër i punëve kompjuterike jeni.Rishikimi i rastit Cougar Blazer Essence: I hapur dhe i freskët