Të gjitha për PCAksesorë për PCPasqyrë e projektorit ASUS ZenBeam Latte L1: Kompakt, i lezetshëm, por i papërsosur

Pasqyrë e projektorit ASUS ZenBeam Latte L1: Kompakt, i lezetshëm, por i papërsosur

-

Unë do t'ju them menjëherë ASUS ZenBeam Latte L1 nuk është projektori i parë i rikarikueshëm i kompanisë. Dhe ky nuk është projektori i parë i rikarikueshëm që kam shqyrtuar. Kështu që kisha pritshmëri mjaft serioze.

ASUS ZenBeam Latte L1

Një pjesë e së cilës burri i pashëm kompakt i quajtur më shumë se i justifikuar - por jo të gjitha.

Rishikimi i videos ASUS ZenBeam Latte L1

Nuk doni të lexoni? Shikoni videon:

Pozicionimi në treg

Ju nuk duhet të prisni shumë nga Latte L1, megjithatë, është natyrisht variacioni më i përballueshëm i projektorit në ASUS. Kostoja fillestare e tij është 17 hryvnia, ose 000 dollarë.

ASUS ZenBeam Latte L1

E cila po, tingëllon e fortë, por nëse mund të gjeni një projektor të markës më të lirë me një grup çipash si ky, atëherë unë do t'ju jap një mirënjohje të madhe, sepse e keni plasaritur sistemin. Në fund të fundit, modelet më të lira nga kompani të tjera solide kushtojnë jo shumë më pak. Epo, kam frikë të diskutoj edhe modelet kineze për 200 dollarë. Ka më pak stabilitet atje sesa një normë bast në çdo ditë të keqe. Pra, po, 650 dollarë janë në rregull, le të vazhdojmë.

Set i kompletuar

Seti i dorëzimit është i këndshëm... dhe i kënaqshëm, apo çfarë? Këllëf mbajtëse, telekomandë, furnizim me energji elektrike dhe kabllo me prizë 4mm, plus kabllo HDMI.

ASUS ZenBeam Latte L1

Dhe po, një çantë mbajtëse ASUS Unë isha veçanërisht i kënaqur me ZenBeam Latte L1. Sepse në krahasim me projektorët e tjerë me bateri që kam provuar, ASUS ZenBeam Latte L1 është në të vërtetë i vogël.

Pamja e jashtme

Është një cilindër i vogël me një fund pak topolak që kapet lehtë me njërën dorë. Kjo do të thotë, është dy deri në tre herë më i vogël në vëllim se modelet konkurrente që janë më drejtkëndëshe.

ASUS ZenBeam Latte L1

Për shkak të kësaj, ju prisni më pak autonomi nga projektori, dhe kjo është e vërtetë - por për sa i përket çipave të tjerë, Latte L1 është mjaft i mirë. Trupi është gri, në një strukturë të këndshme pëlhure të fortë.

ASUS ZenBeam Latte L1

Në krye kemi plastikë të zezë mat me një grup butonash kontrolli.

ASUS ZenBeam Latte L1

Nga fundi - një bazë gome dhe një stendë e tërhequr, e cila jep një kënd të vogël, por ende. Pranë tij është një fije trekëmbësh 1/4 inç.

ASUS ZenBeam Latte L1

Në pjesën e përparme ka një vrimë, në anën në nivelin e vrimës ka altoparlantë dhe një rrotë kontrolli të fokusit.

ASUS ZenBeam Latte L1

Në fund janë pajisjet periferike, duke përfshirë HDMI, një mini-jack, USB Type-A 2.0, një lidhës energjie dhe një tregues të energjisë.

ASUS ZenBeam Latte L1

Karakteristikat e

Gjithçka duket mjaft civile këtu. Projeksioni është i tipit DLP me ndriçim LED, kohë pune 30 orë, raport kontrasti 000:400 dhe interpretim ngjyrash 1% sRGB.

ASUS ZenBeam Latte L1

Shkëlqimi – 300 Lumens, rezolucion origjinal – HD, hyrje maksimale nga burimet e jashtme – Full HD. Distanca e projeksionit është nga 80 në 320 cm. Diagonalja që rezulton është nga 30 në 120 inç, raporti i projeksionit ndaj distancës është 1,2 në 1.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi ASUS ZenBook 13 OLED (UX325): Ultrabook universal me një ekran OLED

Fokusi është manual, por ka një rregullim automatik të gurthemelit. Me dorë, gjithashtu, brenda 40 gradë vertikalisht - por jo horizontalisht. Gjithashtu ASUS ZenBeam Latte L1 është në gjendje të punojë në modalitetet përballë, mbrapa, trekëmbësh dhe tavan.

Pasqyrë e projektorit ASUS ZenBeam Latte L1: Kompakt, i lezetshëm, por i papërsosur

Kjo do të thotë, fotografia mund të pasqyrohet dhe të kthehet. Ekzistojnë gjithashtu disa cilësime të cilësisë së mënyrave të paracaktuara, katër gjithsej - standarde, prezantimi, kinema dhe eko. Në varësi të tyre, ndriçimi dhe ngrohtësia e figurës ndryshojnë.

ASUS ZenBeam Latte L1

Folësit janë një pikë më vete krenarie ASUS ZenBeam Latte L1. Stereo nga Harman⁄Kardon, dy për 5 W. Plus ka një mini-jack për dalje audio.

ASUS ZenBeam Latte L1

Ka Wi-Fi dhe standard 5, i njohur ndryshe si AC. Mbështetet gjithashtu Bluetooth - dhe po, një nga mënyrat e funksionimit të projektorit është një altoparlant portativ.

ASUS ZenBeam Latte L1

Modalitetet e tjera përfshijnë lidhjen me telefonat inteligjentë Android dhe iOS, si dhe monitorin HDMI dhe Android TV përkatësisht përmes Aptoide TV. Ky i fundit, megjithatë, është shkruar gabimisht si Apdtoide. Është e drejtë Aptoide TV.

Përvoja operative

Ai doli të ishte i pasur në të gjitha llojet e gjërave. Përparësitë e projektorit doli të ishin të mëdha, dhe anët negative, megjithëse të vogla, u morën në sasi. Dhe për të filluar - për të mirën. Projektori është vërtet kompakt, por në të njëjtën kohë prodhon një pamje të mrekullueshme. Edhe në një mur të thjeshtë të verdhë - i cili, meqë ra fjala, nuk është aspak problem, mund të kompensohet në cilësimet e projektorit.

ASUS ZenBeam Latte L1

Fotoja është e mrekullueshme, të paktën shikoni klipet, të paktën "Dunkirk" nga Nolan. Po, keni nevojë për errësirë ​​totale, por hej, është një projektor, jo një monitor. Dhe po, në 120 inç projeksion, shkëlqimi mund të mos jetë i mjaftueshëm për dikë, por në një distancë prej 2 metrash nga muri, ishte thjesht lëng.

ASUS ZenBeam Latte L1

Autonomi - deri në një orë e gjysmë me volum në 80%, shkëlqim të plotë dhe Wi-Fi funksional. Nuk duket shumë, por duke pasur parasysh madhësinë e projektorit, më vjen shumë mirë që bateria futet edhe në kasë, madje edhe për 6 mAh.

Çfarë tjetër mund të ngarkoni një smartphone përmes USB Type-A, nëse ka një kabllo.

ASUS ZenBeam Latte L1

Sa i përket audios, me fuqi të plotë, altoparlantët tërhiqen vërtet. Ka pak bas, volumi është më se i mjaftueshëm dhe si altoparlant me valë ASUS ZenBeam Latte L1 performon shumë mirë.

Nedolіki

Ajo që nuk më pëlqeu tek projektori. Do të filloj me zërin. Me një lidhje me valë, ajo del vetëm përmes projektorit. Kufje me valë? Nuk është një opsion, sado të përpiqem.

ASUS ZenBeam Latte L1

Ky nuk ka gjasa të jetë një problem me projektorin, përkundrazi është një problem me vetë guaskën. E cila nuk është e qëndrueshme. Edhe pse versioni Android 9.0. Pavarësisht se vetë modelja është më e freskëta këtë vit.

ASUS ZenBeam Latte L1

Për hekurin, definitivisht nuk do të them, por YouTube Videoja 1080p 60 fps nuk do të luhet. Maksimumi 720p, por me 60 korniza është e lehtë. Vërtetë, nuk ka mikrofon për kërkim video, gjithçka është një tastierë, si të vjetrat e mira.

Shpërthimi manifestohet në defekte - ndonjëherë duke luajtur me të YouTube hiqet nga vetë pauza. Kjo më ka ndodhur dy herë, të paktën, të dyja herë në kamera. Të dyja herët që telekomanda ishte larg, telefoni inteligjent ishte afër.

Lexoni gjithashtu: Pasqyrë e mbajtësit të kufjeve ASUS Kufjet ROG Throne dhe ROG Strix GO Core

Kishte një defekt me Wi-Fi, i cili vazhdimisht përpiqej të rilidhej nga rrjeti kryesor në rrjetin e fqinjit - ME PASSWORD. Ndoshta kjo është ajo që ju pengon të lidheni me projektorin përmes një smartphone.

Transmetimi, të themi, i ekranit nga një smartphone në YouTube – por thjesht nxjerrja dhe dublikimi i ekranit Android nuk funksionon – ASUS ZenBeam Latte L1 nuk është i dukshëm në listën e pajisjeve të disponueshme.

ASUS ZenBeam Latte L1

Problemi më i madh që kisha ishte me telekomandën. Është infra të kuqe. Kjo do të thotë që për lidhjen me telekomandë, kërkohet dukshmëria e drejtpërdrejtë e pikës së pritjes në kutinë prapa projektorit.

ASUS ZenBeam Latte L1

Kjo do të thotë, vendosni projektorin në mur - telekomanda nuk do të funksionojë. Ne e mbyllëm projektorin me një smartphone - telekomanda nuk funksionon. Edhe vertikalisht lart, nëse projektori është në një kllapë nën tavan, ai nuk do të funksionojë.

ASUS ZenBeam Latte L1

Sinqerisht nuk e di se cilat projektorë të markave të tjera në këtë pikë çmimi kanë një portë infra të kuqe, por pres që të mos ketë shumë. Dhe nga rruga, telekomanda nuk ka një xhiroskop, kështu që mënyra e miut funksionon duke shtypur anët e bazës përmes unazës së kontrollit.

ASUS ZenBeam Latte L1

Epo, befasia është se menyja e projektorit zë më pak hapësirë ​​sesa të luash, të themi, një video. Kjo është shumë e dukshme në pamjen e mëposhtme të ekranit, këndi i shkrepjes nuk ka ndryshuar.

Rezultatet nga ASUS ZenBeam Latte L1

Duke përmbledhur. Ky i vogli është ambicioz, me një sërë karakteristikash vërtet të bukura, por është e datuar herë pas here. Dhe në vende është e vjetëruar ku nuk e prisni. ASUS ZenBeam Latte L1 bën përshtypje me kompaktësinë, stilin, faktorin e formës dhe, nëse kujtoni softuerin, do të jetë një blerje shumë fitimprurëse. Për një smartphone, për një PC, në natyrë, si një sistem audio, si një kinema në shtëpi.

ASUS ZenBeam Latte L1

Unë thjesht dua ta rekomandoj atë. Por ju duhet të përfundoni guaskën. Dhe pa telekomandë infra të kuqe. Zoti nuk na dha vetëm Bluetooth, në fund të fundit.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi ASUS ROG Clavis: DAC portativ për lojëra

Çmimet në dyqane

Pasqyrë e projektorit ASUS ZenBeam Latte L1: Kompakt, i lezetshëm, por i papërsosur

RISHIKON VLERËSIMET

Cuna
6
Përmbajtja e paketës
9
Pamja e jashtme
10
Cilësia e ndërtimit
9
Karakteristikat e
8
Autonomia
8
Shell dhe softuer
6
ASUS ZenBeam Latte L1 bën përshtypje me kompaktësinë, stilin, faktorin e formës dhe, nëse kujtoni softuerin, do të jetë një blerje shumë fitimprurëse. Për një smartphone, për një PC, në natyrë, si një sistem audio, si një kinema në shtëpi.
Denis Zaychenko
Denis Zaychenko
Unë shkruaj shumë, ndonjëherë për biznes. Unë jam i interesuar për lojëra kompjuterike dhe ndonjëherë në celular, si dhe për ndërtime PC. Pothuajse një estet, më pëlqen të lavdëroj më shumë sesa të kritikoj.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani

ASUS ZenBeam Latte L1 bën përshtypje me kompaktësinë, stilin, faktorin e formës dhe, nëse kujtoni softuerin, do të jetë një blerje shumë fitimprurëse. Për një smartphone, për një PC, në natyrë, si një sistem audio, si një kinema në shtëpi.Pasqyrë e projektorit ASUS ZenBeam Latte L1: Kompakt, i lezetshëm, por i papërsosur