Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Të gjitha për PCAksesorë për PCRishikimi Canyon DS-90. Hub universal USB i përditësuar

Rishikimi Canyon DS-90. Hub universal USB i përditësuar

-

E dini, unë mund ta përshkruaj qendrën Canyon DS-90 me shumë fjalë E rafinuar, me stil, e besueshme, relativisht e përballueshme, me cilësi të lartë, universale... Dhe të gjitha këto fjalë që ky qendër i meriton, as mos i vini në dyshim. Megjithatë, kam një pyetje për qendrën, e cila pothuajse tërësisht e lë në hije të gjithë pozitivitetin tim.

Canyon DS-90

Vetem timen sepse kam pyetje SHUME specifike dhe serioze dhe nuk do te ndikoj ne asnje menyre jam i sigurte... Por kete pyetje do te detyrohem ta bej ne fund 100%.

Pozicionimi në treg

Për të filluar - për të mirën. Siç mund ta shihni, ka shumë, kështu që përgatituni. Canyon DS-90 është një pasardhës i modelit Canyon DS-9, të cilin u përpoqa ta përdorja për gati një vit... Por nuk munda, sepse DS-9 ishte ndërprerë.

Canyon DS-90

DS-90 – modeli është aq i freskët sa jo të gjitha dyqanet e kanë në magazinë. Kushton 110 dollarë, që është 5 hryvnia, por besoni ose jo, ky është një çmim i përballueshëm për një qendër multiportesh. Sidomos për një qendër SO multiport!

Përmbajtja e paketës

Unë do të përmend menjëherë kompletin e plotë - në kutinë ngjitur me shpërndarësin ka një manual udhëzimi dhe një çantë udhëtimi të lezetshme dhe shumë cilësore. Po, do të jetë mjaft e dobishme. Jo për ruajtjen e qendrës, për ruajtjen e gjërave pranë qendrës.

Canyon DS-90

Specifikimet

Sepse vetë qendra është metalike kudo që të jetë e mundur. Relativisht e rëndë, 367 g, me përmasa 301×76×22,5 mm.Canyon DS-90

Për sa i përket konektorëve, kemi DY HDMI, një DisplayPort dhe madje një VGA.

Canyon DS-90

Pranë - gigabit RJ-45, USB 2.0, dy USB Type-A 5 Gbit dhe lexues kartash SD me microSD pranë. Në njërën nga skajet kemi një palë Type-C, një mini-jack hibrid dhe një buton energjie.

Canyon DS-90

Nga ana tjetër - një bravë Kensington dhe një kabllo e gërshetuar Type-C në një laptop. Është jo i lëvizshëm, por gjatësia është e mjaftueshme që të mos përkulet përtej masës.

Canyon DS-90

Plus, ka vrima për ventilim në skajet, dhe në pjesën e përparme të rrumbullakosur ka prerje për altoparlantët. Epo, siç mendova - në fakt është gjithashtu ventilim.

Canyon DS-90

Lexoni gjithashtu: Rishikimi Canyon DS-7/8/15 janë shpërndarës të papritur të dobishëm dhe me cilësi të lartë të pamohueshme

Ventilimi

Në fakt, shpërndarësi do t'i duhet, sepse transferimi i të dhënave shoqërohet gjithmonë me ngrohje dhe nëse e përdorni Canyon DS-90 edhe me gjysmën e konektorëve, por edhe pse është pak më aktiv se mausi me tastierë, sigurohet ngrohje. Por - DS-90, ndryshe nga paraardhësi i tij, mund të funksionojë gjatë gjithë orës falë ftohjes së përmirësuar.

Canyon DS-90

Për më tepër, do të përmirësojë ngrohjen e laptopit! Në fakt, forma e qendrës nuk është e rastësishme, sepse përdorimi ideal i saj është si një qëndrim. Kotra dhe pajisja nga lart nuk do të lejohen të rrëshqasin falë futjeve të gomuara.

Canyon DS-90

Dhe po, qendra është pothuajse simetrike, kështu që nuk ka rëndësi se nga cila anë keni hyrjen Type-C, majtas apo djathtas. Nëse qendra është prapa, atëherë ky është tashmë një problem. Megjithatë, është teorik, në praktikë nuk kam takuar asnjë të tillë.

Përvoja operative

Ne lidhim shpërndarësin - dhe vërejmë një grup LED që ndizen sapo lidhim diçka aktive me lidhësin përkatës! Mos harroni për kalimin USB PD 100 W. Prandaj, po, shpërndarësi mund të fuqizojë laptopët me mbështetje për standardin përkatës USB pa ndonjë problem të veçantë. Çfarë janë të vogla, çfarë janë të mëdha.

Canyon DS-90

Për lajmin e mirë, vërej gjithashtu se komenti është nën shqyrtimin tim ASUS Gjeni ROG Crosshair X670E doli të ishte profetike dhe në fakt arrita ta provoja Canyon DS-90 për shfaqjen e imazheve nga AMD Ryzen 7 7700X. Dhe fotografia doli vërtet përmes HDMI! Me disa defekte, ekrani dridhej një herë në minutë, por fotografia doli!

Canyon DS-90

Canyon DS-90 duhet të përshtatet pa problem çdo laptop me mbështetje USB 20 Gb dhe do t'i zgjerojë shumë, shumë aftësitë e tij. Në zyrë, ku duhet të futni 10 disqe flash në të njëjtën kohë, ose të shfaqni disa imazhe nga laptopi në monitorë të ndryshëm - sepse shpërndarësi është në gjendje ta bëjë këtë në të gjithë lidhësit në të njëjtën kohë! Edhe pse jo plotësisht e ndarë.

Lexoni gjithashtu: TOP-10 shpërndarës të njohur USB

Pengesë kryesore

Tani - një pyetje e qartë. Pse fola në fillim për faktin se ky është qendra e cilësisë më të lartë që nuk mund ta përdor? Ju lutemi shikoni dy kutitë. Aty ku shkruan DisplayPort. E shihni ndryshimin?

Canyon DS-90

Qendra nuk e përmend versionin. Edhe pse duket, është e rëndësishme të dihet. Atje, nëse është DisplayPort 1.2, atëherë shpërndarësi nuk do të nxjerrë 8K 60 Hz, maksimumi 4K 60. Ky është monitori im 75Hz 6K Philips Brilliance 499P nuk do të jetë në gjendje të hapet siç duhet.

Canyon DS-90

Dhe qendra me të vërtetë nuk e heq atë. Edhe pse ka DisplayPort, nëse u besoni përfaqësuesve të kompanisë, versioni 1.4. E cila duhet të përshtatet. Pra, çfarë saktësisht është çështja? Çështja është në vetë qendrën. Më saktësisht, në kabllon Type-C, i cili përdoret në Canyon DS-90 për t'u lidhur me një laptop ose pajisje tjetër. Ky është një kabllo USB 3.2 Gen2x2, ose thjesht USB Type-C 20 Gb. Ky nuk është USB4 ose Thunderbolt, mirë, të paktën versioni 3.

Canyon DS-90

Çfarë ka të keqe në të? Sepse, të themi, DisplayPort 1.4 kërkon një gjerësi brezi prej 25 Gbps. Po, në të njëjtin kabllo, i cili duhet të kalojë gjithashtu një lexues kartash, një tufë USB të zakonshëm dhe gjithashtu VGA me HDMI, dhe ta bëni në të njëjtën kohë!

Canyon DS-90

Dhe nuk është faj Canyon. Ndryshimet e standardit DisplayPort për përdorim në shpërndarës u shkruan në dokumentet e të njëjtit Microsoft. Kjo është, ajo është bërë me qëllim, dhe tani është e qartë pse.

Canyon DS-90

Tani. E gjithë kjo nuk vlen për shpërndarësit me USB4 dhe TB4, por më falni, për shpërndarës të tillë ose do të paguani dy herë më shumë, ose do të shkurtoni pajtueshmërinë me pajisjet - sepse Thunderbolt është një teknologji pronësore e Intel dhe nuk mbështetet në laptopët AMD. Epo, shko gjej laptopë me USB4. Dhe ata gjithashtu kushtojnë shumë.

Canyon DS-90

Përveç kësaj, shpërndarësi DS-90 është vërtet i përditësuar në krahasim me DS-9. Kjo nuk është aq e habitshme, sepse ky i fundit u martua me Tsar Goroh dhe nuk mori përditësime. Prandaj, u shtuan dy Type-C, njëra prej të cilave është 10 Gbit, u shtua aftësia për të përdorur të katër daljet video dhe ftohja u bë më e mirë.

Canyon DS-90

Rezultatet nga Canyon DS-90

Canyon DS-90 është një përditësim i shkëlqyeshëm për një qendër tashmë elegant dhe të gjithanshme, dhe jo për të gjitha paratë në botë. Epo, nëse merrni parasysh pozicionimin, sigurisht. Kjo qendër ende nuk më përshtatet, por situata ime është unike. Për të gjithë të tjerët që nuk kanë një monitor për të gjithë tabelën - mendoj se qendra do t'u përshtatet atyre pa ndonjë problem të veçantë.

Video rreth Canyon DS-90

Ju mund ta shikoni mashkullin e pashëm në veprim këtu:

Ku te blej

Gjithashtu interesante:

Nëse dëshironi të ndihmoni Ukrainën të luftojë pushtuesit rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

RISHIKON VLERËSIMET

Cuna
7
Përmbajtja e paketës
9
Pamja e jashtme
9
Karakteristikat e
10
Shkathtësi
10
Ftohja
10
Canyon DS-90 është një përmirësim i shkëlqyeshëm për një qendër tashmë elegant dhe të gjithanshme, dhe jo për të gjitha paratë në botë. Epo, nëse merrni parasysh pozicionimin, sigurisht.
Denis Zaychenko
Denis Zaychenko
Unë shkruaj shumë, ndonjëherë për biznes. Unë jam i interesuar për lojëra kompjuterike dhe ndonjëherë në celular, si dhe për ndërtime PC. Pothuajse një estet, më pëlqen të lavdëroj më shumë sesa të kritikoj.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani

Canyon DS-90 është një përmirësim i shkëlqyeshëm për një qendër tashmë elegant dhe të gjithanshme, dhe jo për të gjitha paratë në botë. Epo, nëse merrni parasysh pozicionimin, sigurisht.Rishikimi Canyon DS-90. Hub universal USB i përditësuar