Të gjitha për PCAksesorë për PCRishikimi dhe përshtypjet e tastierës së lojrave COUGAR VANTAR AX

Rishikimi dhe përshtypjet e tastierës së lojrave COUGAR VANTAR AX

-

Shumë besojnë se vetëm tastierat mekanike ekzistojnë në kategorinë e lojërave, dhe të gjitha formatet e tjera janë të përshtatshme vetëm për punë. Puma VANTAR AXHE e shkatërron me guxim këtë stereotip. Kjo është një tastierë e profilit të ulët me çelësa gërshërë, e cila ju lejon të luani dhe të punoni me tekste në mënyrë të barabartë. Për të kuptuar se sa i gjithanshëm është, mjafton ta përdorni, për shembull, për të drejtuar diçka ose për të shkruar këtë përmbledhje. Por nëse nuk keni një mundësi të tillë, atëherë unë do të flas për disa veçori dhe do të ndaj përshtypjet e mia.

Shkurtimisht për smut

Tastiera e lojërave COUGAR VANTAR AX është një kombinim i suksesshëm i dizajnit dhe aftësive që zgjerojnë gamën e aplikacioneve të saj. Kjo do të thotë, falë pamjes së tij elegante, do të plotësojë në mënyrë të përkryer një strukturë pune elegant. Por për sa i përket funksionalitetit, tastiera është më e përshtatshme për lojtarët. Në fakt, në të dyja rastet, VANTAR AX funksionon 100%. Si ndodhi? E gjitha falë qasjes së menduar të COUGAR ndaj zhvillimit periferik. Në fund të fundit, pse të kufizoni audiencën e përdoruesit kur mund të krijoni një tastierë për të gjithë? Fitimi!

Puma VANTAR AXHE

Gjithashtu interesante:

Veçori COUGAR VANTAR AX

 • Lloji i çelsave: gërshërë
 • Anti-Ghosting: përdorimi i njëkohshëm i 19 çelësave
 • Ndriçimi: 8 mënyra
 • Ndërfaqja e lidhjes: USB
 • Gjatësia e kabllit: 1,6 m
 • Përmasat: 445×127×15 mm
 • Pesha: 626 g
 • Kompleti i plotë: tastierë, manual

Dizajn

Vetëm shikoni atë, sepse nga jashtë është perfekt: një trup i hollë metalik, kapele të sheshta mat dhe një minimum mbishkrimesh. Është thjesht e përkryer për një person që nuk u fut kurrë në mekanikë - mirë, nuk më pëlqejnë tastierat e trasha të zhurmshme. Dhe një bukuri e tillë do të bëhet një dekorim i vërtetë i vendit të punës.

Kjo është një tastierë klasike me madhësi të plotë me një pjesë të shkronjave me format të plotë dhe një numpad. Rreshti i sipërm i tasteve, nga F1 në F12, kryen funksionet e kontrollit të medias në kombinim me butonin FN. Ka një trup të njësuar prej alumini që ndihet si një konstruksion i fortë dhe i fortë që nuk kërcitet apo tingëllon kur shtypni tastet. Lartësia e kornizës është vetëm 15 mm. Ky opsion është i rregullueshëm falë këmbëve, të cilat mund të ngrihen ose ulen për të rregulluar lartësinë që ju përshtatet.

Falë jastëkëve të gomës të vendosura në anën e pasme, tastiera nuk rrëshqet mbi tavolinë. Për sa i përket dizajnit, mund të thuhet se në krahasim me mekanikën, VANTAR AX duket pothuajse i padukshëm: gishtat nuk ngjiten në çelësat ngjitur, dhe çelsat kanë një udhëtim të lehtë dhe të shkurtër. Ky model është me tela, i lidhur me një kompjuter duke përdorur një kabllo USB që nuk mund të shkëputet nga pajisja. Është i hollë, pa dredha-dredha, gjatësia e tij është 1,6 m.

Çelësat

COUGAR VANTAR AX punon me gërshërë. Më shpesh ato gjenden në laptopë. Përparësitë kryesore të një mekanizmi të tillë janë shpejtësia e shtypjes dhe një goditje e butë dhe e shkurtër e çelësave. Ato funksionojnë më shumë se ato membranore, por janë dy teknologji të ndryshme që nuk duhen krahasuar në këtë këndvështrim. Gjithashtu, çelësat janë të pajisur me teknologji anti-ghosting, e cila mbron nga shtypjet false. Kjo garanton një përgjigje të qartë dhe të saktë kur përdorni disa çelësa në të njëjtën kohë.

Lexoni gjithashtu:

Puma VANTAR AXHE

Ndriçimi COUGAR VANTAR AX

Kjo tastierë ka ndriçim RGB që funksionon në 8 mënyra të ndryshme. Ju mund të kaloni midis tyre duke përdorur kombinimin e tasteve FN + 1-8 të vendosura në rreshtin e sipërm. Kjo shumëllojshmëri ju lejon të personalizoni tastierën sipas stilit të konfigurimit tuaj, për shembull, të sinkronizuar me ndriçimin e tavolinës PUMË MARS.

Puma VANTAR AXHE

Përshtypjet e përdorimit

Pas mekanikës, COUGAR VANTAR AX duket… shumë ndryshe. Do të duhet pak kohë për t'u mësuar me të, por më pas gjithçka bie në vend. Do të doja të theksoja disa nga avantazhet e tij:

 1. Trupi i hollë duket vërtet tërheqës. Përshtatet pothuajse në çdo strukturë, përveç nëse sigurisht është rozë.
 2. Për shkak të aluminit, tastiera kalon me sukses testin e kthesës, domethënë nuk kërcitet.
 3. Ndriçimi do të jetë gjithmonë një plus i rëndësishëm, sepse ndihmon për të lundruar mirë tastet në errësirë.
 4. Është vërtet komode për të punuar me të: shkruani, kodoni, etj. Shpejtësia e shkrimit rritet sapo të mësoheni me vendndodhjen e çelësave.

Është më i përshtatshëm për të luajtur lojëra "medituese" në VANTAR AX që nuk kërkojnë që ju të reagoni shpejt. Fakti është se çelësat në modelet e profilit të ulët pothuajse nuk ndjehen nën gishta. Është disi çorientuese kur, për shembull, kandidon në CoD ose mund të mos e ndjesh forcën e goditjes në Dark Souls. Por kjo është specifika e lojërave të tilla, vetë tastiera është e padobishme këtu. Në fakt, konventa të tilla janë thjesht individuale, kështu që ato janë vetëm një mendim më shumë nga shumë. Nëse jeni mësuar të luani në një laptop, atëherë tastiera do të përshtatet në mënyrë të përkryer. Si për mua.

Ku te blej

Lexoni gjithashtu:

Rishikimi dhe përshtypjet e tastierës së lojrave COUGAR VANTAR AX

RISHIKON VLERËSIMET

Set i kompletuar
10
Dizajn
10
Materiale
10
butë
9
Ndriçimi
10
Funksione shtesë
9
Cuna
10
Shumë besojnë se vetëm tastierat mekanike ekzistojnë në kategorinë e lojërave, dhe të gjitha formatet e tjera janë të përshtatshme vetëm për punë. COUGAR VANTAR AX definitivisht e shkatërron këtë stereotip. Kjo është një tastierë e profilit të ulët me çelësa gërshërë, e cila ju lejon të luani dhe të punoni me tekste në mënyrë të barabartë.
Eugene Beerhoff
Eugene Beerhoff
Unë shkruaj për argëtim. I dua dhe kompozoj poezi, respektoj bashkëbiseduesit interesantë, argumentet e forta dhe forcat perandorake. Një motofan i kohëve të vjetra — Unë jam nostalgjik për motovintage a la RAZR V6 dhe ROKR E8.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani

Shumë besojnë se vetëm tastierat mekanike ekzistojnë në kategorinë e lojërave, dhe të gjitha formatet e tjera janë të përshtatshme vetëm për punë. COUGAR VANTAR AX definitivisht e shkatërron këtë stereotip. Kjo është një tastierë e profilit të ulët me çelësa gërshërë, e cila ju lejon të luani dhe të punoni me tekste në mënyrë të barabartë.Rishikimi dhe përshtypjet e tastierës së lojrave COUGAR VANTAR AX