Të gjitha për PCAksesorë për PCRishikimi i XGIMI MoGo Pro Plus: Një projektor kompakt dhe i fuqishëm

Rishikimi i XGIMI MoGo Pro Plus: Një projektor kompakt dhe i fuqishëm

-

У XGIMI MoGo Pro Plus, ose Pro+, përveç emrit të tepërt të marketingut, ka shumë pak disavantazhe. Dhe të gjitha ato që janë, në thelb rrjedhin nga qëllimi kryesor i këtij projektori të ringarkueshëm – të jetë kompakt, i lehtë, por në të njëjtën kohë sa më i fuqishëm. Me një minimum kompromisesh, sigurisht. Edhe pse ndonjëherë takohen.

XGIMI MoGo Pro Plus

Pozicionimi në treg

Është qesharake që për çmimin është një model i rangut të mesëm në mesin e projektorëve të baterive portative XGIMI. Ka modele pak më të shtrenjta dhe ka shumë më të lira. Çmimi i MoGo Pro Plus është pak më shumë se 20 hryvnia, ose rreth 000 dollarë.

XGIMI MoGo Pro Plus

Unë kam testuar tashmë disa herë burra të tillë të pashëm dhe gjithmonë kam arritur në përfundimin se ata janë thjesht një opsion elegant për kompanitë me zë të lartë dhe të mëdha, por çmimi i kafshon. E gjithë kjo pjesërisht vlen për Pro Plus. Por ka disa veçori interesante.

XGIMI MoGo Pro Plus

Gjithashtu, nëse jeni të interesuar për specifikimet e thjeshta teknike, mire se erdhe ketu.

Set i kompletuar

Do të ndalem shkurtimisht në grupin e dorëzimit - ai përfshin një telekomandë, furnizim me energji elektrike dhe kabllo, si dhe një garanci, udhëzime dhe pak xhingël celuloze.

XGIMI MoGo Pro Plus

Pamja e jashtme

Vizualisht, MoGo Pro Plus është ende një i pashëm industrial. Me një shtresë të shpuar, prej plastike të dendur në ngjyrë të zezë mat, pa detaje dhe ngjyra të panevojshme. Asnjë ndryshim nga kolegët në linjë, përveç paletës së ngjyrave.

Çfarë mund të bëjë projektori?

Dizajni është i pandryshuar dhe po ashtu edhe pozicionet kryesore në mbushje. Është ende një projektor kompakt me një bateri të integruar. Me Android TV në bord, kështu që mundeni YouTube për të parë, madje edhe për të luajtur lojëra.

XGIMI MoGo Pro Plus

Ai ende mbështet fokusimin automatik dhe korrigjimin e pikave kyçe, kështu që edhe nëse MoGo Pro Plus është pak i shtrembër, ai do të prodhojë një pamje krejtësisht të sheshtë dhe të mprehtë. Ndihma e lazerit për korrigjimin automatik dhe kohën e fluturimit.

XGIMI MoGo Pro Plus

Përveç aftësive të veta, projektori mund të përdoret lehtësisht dhe me qetësi si një mjet për të nxjerrë një sinjal. Ku? Dhe nga e doni atë? Këtu keni HDMI, USB, mini-jack, Wi-Fi 5, version Bluetooth 5 dhe Chromecast.

XGIMI MoGo Pro Plus

audio

Nuk doni të shikoni? Ju thjesht mund të dëgjoni. Lidheni projektorin me një burim zëri nëpërmjet telit ose Bluetooth - dhe merrni një sistem audio jo acid me altoparlantë nga Harman-Kardon.

XGIMI MoGo Pro Plus

Vetëm gjashtë vat, 3 vat për altoparlant, por stereo dhe me cilësi të lartë pa diskutim. Ende më mirë se edhe smartfoni më i lezetshëm dhe gjysma e mirë e laptopëve.

XGIMI MoGo Pro Plus

Telekomanda është, si modelet e tjera, e përshtatshme dhe e gjithanshme. Edhe nëse kontrolloni butonat, edhe nëse përdorni Google Assistant, sepse mikrofoni në telekomandë ju është dhënë për këtë.

XGIMI MoGo Pro Plus

Karakteristikat e

Rezolucioni këtu është Full HD, i pajtueshëm me 2K dhe 4K, procesori është AMLOGIC T950X2, bërthama e videos është Mali-G31. RAM 2 gigabajt, memorie e përhershme – 16, shell – Android 9. Shkëlqimi maksimal – 300 lumen.

XGIMI MoGo Pro Plus

Ky është tashmë një tregues modest, sepse, nëse ju kujtohet, i njëjti Halo XGIMI (dyfishi im i keq Denys Zaichenko e rishikoi atë mu ketu) shkëlqimi është dy herë ose edhe tre herë më i lartë. Diagonalja maksimale e ekranit është 76 inç, ose rreth 2 metra.

XGIMI MoGo Pro Plus

Gjithashtu një nuancë, mbase vlen vetëm për mostrën time, por prapë - projektori funksionon pak më i ndritshëm nga rrjeti elektrik sesa nga bateria.

Autonomia

Një bateri me një kapacitet prej rreth 10 mAh është e mjaftueshme për të luajtur video deri në katër orë. Nga dy në katër, le të themi. Dhe po, Halo ka një avantazh edhe këtu... Dua të them dyfish, por jo, vetëm 000 mAh më shumë.

XGIMI MoGo Pro Plus

Epo, domethënë, është padyshim atje, por atje shkëlqimi është më i lartë. Por... MoGo Pro Plus ka dy avantazhe. Së pari, ky i vogël peshon më pak se një kilogram. Dhe po, është një ndryshim i madh, Halo peshon pothuajse një e gjysmë.

XGIMI MoGo Pro Plus

Dhe avantazhi i dytë. E vogël, por shumë e rëndësishme. Qëndrim i tërheqshëm.

XGIMI MoGo Pro Plus

Ky është një detaj i vogël, por është i bukur. Dhe jo, ky nuk është një opsion për modelet më të vjetra.

XGIMI MoGo Pro Plus

Në fund të fundit është se ju mund ta ngrini me siguri imazhin në një lartësi të kënaqshme edhe nga dyshemeja. Epo, ose vidhosni projektorin në trekëmbësh - gjë e mirë, ka një fije, si, 3/4 inç nga fundi. Epo, patjetër që ka një fije, por nuk e mbaj mend inçin.

XGIMI MoGo Pro Plus

Rezultatet nga XGIMI MoGo Pro Plus

A është e rëndësishme për ju kompaktësia e projektorit? Dhe mundësia e animit të tij në një kënd arbitrar në çdo kohë? Sepse XGIMI MoGo Pro Plus mund të bëjë shumë, dhe në vende nuk është inferior ndaj flamurit. Por në vende është afër buxhetit. Me siguri, kjo është pika. Dhe në përgjithësi, unë mund të rekomandoj projektorin. Nëse, sigurisht, i përshtatet buxhetit tuaj.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i XGIMI MoGo. Projektor i lezetshëm portativ Android

Çmimet në dyqane

Rishikimi i XGIMI MoGo Pro Plus: Një projektor kompakt dhe i fuqishëm

RISHIKON VLERËSIMET

Cuna
7
Pamja e jashtme
9
Karakteristikat e
9
Komoditet
10
XGIMI MoGo Pro Plus është një projektor i përshtatshëm, i lehtë, portativ, i cili, ndryshe nga kolegët e tij në linjë, mund të bëjë edhe pa një montim trekëmbësh! Dhe kapaciteti i reduktuar i baterisë kompensohet nga shkëlqimi relativisht modest.
Denis Zaychenko
Denis Zaychenko
Unë shkruaj shumë, ndonjëherë për biznes. Unë jam i interesuar për lojëra kompjuterike dhe ndonjëherë në celular, si dhe për ndërtime PC. Pothuajse një estet, më pëlqen të lavdëroj më shumë sesa të kritikoj.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani

XGIMI MoGo Pro Plus është një projektor i përshtatshëm, i lehtë, portativ, i cili, ndryshe nga kolegët e tij në linjë, mund të bëjë edhe pa një montim trekëmbësh! Dhe kapaciteti i reduktuar i baterisë kompensohet nga shkëlqimi relativisht modest.Rishikimi i XGIMI MoGo Pro Plus: Një projektor kompakt dhe i fuqishëm