Root NationShqyrtime të komponentëve të PCAksesorë për PCVideo: Rishikimi i monobllokut Amon Mono aio PC i5 v2 - Pse...

Video: Rishikimi i monobllokut Amon Mono aio PC i5 v2 - për çfarë është i aftë?

-

Përshëndetje të gjithëve! Ju dhe unë kemi folur tashmë për lloje të ndryshme të PC-ve, si për makineritë më të vogla dhe masive të lojërave. Por ne kurrë nuk e kemi konsideruar një PC me faktor monoblloku. Prandaj, vendosa ta çoj për testim Amon Mono. Ky është një monobllok i vërtetë, i cili është në një segment çmimesh të përballueshme. Le të testojmë gjithçka tani në detaje dhe të shohim se çfarë është në gjendje të bëjë.

Amon mono aio PC i5 v2

Specifikimet e Amon Mono aio PC i5 v2:

 • Procesori: 6200U
 • Familja e procesorëve: Intel Core i5
 • Numri i bërthamave: 2
 • Numri i prurjeve: 4
 • Frekuenca e orës së procesorit: 2,3 GHz
 • Frekuenca në modalitetin Boost: 2,8 GHz
 • Modeli i kartës video: HD Graphics 520
 • Llojet e disqeve të brendshme: SSD
 • Kapaciteti SSD: 256 GB
 • RAM: 8 GB
 • Lloji i matricës: IPS
 • Diagonalja e ekranit: 23″
 • Rezolucioni maksimal: 1920×1080
 • Portet dhe lidhësit: 8×USB, 1×HDMI, 1×Audio 3.5, 1×RJ45
 • Teknologjitë me valë: Wi-Fi
 • Rrjeti me kabllo (LAN): 10/100/1000 Mbps
 • Njësia e furnizimit me energji elektrike: 65 W
 • Audio: 2×2 W
 • Materiali i trupit: alumini
 • Përmasat (H×W×D): 325×540×32 mm
 • Konsumi i energjisë (në ngarkesë maksimale): 55 W
 • Konsumi i energjisë (sistemi i thjeshtë): 13 W

Lexoni dhe shikoni gjithashtu:

Yura Havalko
Yura Havalko
Një bloger rishtar që thjesht shkrep komente për telefonat inteligjentë dhe pajisje të ndryshme IT. Unë përpiqem të zhvilloj dhe përhap gjuhën ukrainase në Youtube. Kanali im quhet Olyad UA.
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

1 Koment
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Vasil
Vasil
1 vit me pare

Ka blerë dikush? Më e lira që gjeta ishte një sintetike. A ia vlen të marrësh apo diçka tjetër?
A është çmimi adekuat apo ka diku më lirë?