E diel, 25 shkurt 2024

desktop v4.2.1

butë

Si të përdorni saktë shërbimin Google Pay

Nëse jeni të interesuar të llogaritni me një smartphone në sistemin operativ Android, kushtojini vëmendje shërbimit Google Pay. Ju mundëson të paguani në pikat fizike të shitjes me celular...

Redaktimi i videos për fillestarët: Një udhëzues hap pas hapi për krijimin e videove profesionale

Redaktimi i videos mund të jetë një hobi interesant dhe një punë e paguar mirë. Tani kërkesa për drejtorë të redaktimit të videove është rritur, sepse përmbajtja ruse më në fund ka humbur...

Rishikimi i konfiguruesit të PC të ExpertPC

Që nga kohërat e lashta, ka qenë kështu që një person që dëshiron një PC ka dy mënyra. Ose montoni vetë kompjuterin pasi keni parë disa transmetime të Linus Tech...

Rishikimi i WriteMage: Një klient ChatGPT miqësor për përdoruesit për macOS

E dini nga çfarë janë lodhur të gjithë? NGA INTELIGJENCA ARTIFICIALE. Epo, kjo nuk është saktësisht e vërtetë - njerëzit ende çmenden pas saj. Dhe është e qartë: është...

Si të shtoni imazhe në PDF

Për shumë vite, skedarët Portable Document Format (PDF) janë përdorur për të lehtësuar transmetimin e informacionit në internet. Skedarët PDF përdoren çdo ditë, nga kontratat dhe marrëveshjet deri te njoftimet për shtyp....

Përmbledhje DOC.ua është një shërbim i përshtatshëm në internet për të porositur ilaçe

Ka situata kur keni nevojë urgjente për një ilaç mjekësor dhe nuk ka kohë për një kërkim të gjatë për të. Ose nuk ke rrugëdalje fare...

Pyetjet e shpeshta të AI: Si të lidhni telefonin me kompjuterin me Windows 11?

Ne vazhdojmë kolonën tonë "FAQ nga AI". Pyetja tjetër që i bëmë inteligjencës artificiale ishte se si ta lidhni telefonin tuaj me një kompjuter me Windows 11. Si të...

Pyetjet e shpeshta të AI: Si të shfaqni dosjet e fshehura dhe t'i fshehni ato në Windows 11?

Pyetja tjetër që i bëmë inteligjencës artificiale të motorit të kërkimit Bing si pjesë e seksionit tonë FAQ të AI është se si t'i shfaqim dosjet e fshehura dhe t'i fshehim ato përsëri...

FAQ të AI: Si të ndryshoni ndriçimin e ekranit në Windows 11?

Ne vazhdojmë kolonën tonë "Pyetjet e shpeshta nga AI" dhe këtë herë mësuam se si të ndryshojmë ndriçimin e ekranit në Windows 11. Pasi lexuam këshillat e motorit të kërkimit Bing AI, kontrolluam...

ChatGPT: Udhëzime të thjeshta për përdorim

Çfarë është ChatGPT nga Open AI? Si të regjistroheni dhe të hyni në bisedat popullore? Ne do t'ju tregojmë për të gjitha këto sot. Chat GPT - chatbot...

Pyetjet e shpeshta të AI: Si të bëni dhe modifikoni një pamje të ekranit në Windows 11?

Duke vazhduar "shfrytëzimin" e dobishëm të inteligjencës artificiale, sot do të flasim se si të bëjmë dhe modifikojmë një pamje nga ekrani në Windows 11. Si më parë, morëm këshillat e AI...

Pyetjet e shpeshta të AI: Si të çaktivizoni ose hiqni OneDrive në Windows 11?

Ne vazhdojmë rubrikën tonë të re "FAQ nga AI". Sot do të flasim se si të çaktivizojmë ose heqim plotësisht OneDrive në Windows 11. Kemi marrë këshilla...

Pyetjet e shpeshta të AI: Si të gjeni fjalëkalimin e Wi-Fi në Windows 11

Eksitimi rreth inteligjencës artificiale kohët e fundit ka marrë përmasa të paprecedentë dhe redaksia jonë, natyrisht, nuk mund të qëndronte anash. Kjo është arsyeja pse vendosëm të hapim një seksion të ri...

Rishikimi Android- Aplikimi i Indeksit RX: Drejtoria e ekuivalencës së barnave

Rekomandimi më i mirë që mund t'i jap heroit të rishikimit të sotëm është skalitur përgjithmonë në kujtesën time. Kur kërkoja një pacient gjatë granatimeve të Kievit...

Çfarë di Google për ne? Si ta kontrolloni dhe çaktivizoni gjurmimin

Bisedimet që Google di shumë për ne dhe monitoron vazhdimisht veprimet tona kanë vazhduar për një kohë të gjatë. Sot do t'ju tregojmë se si ta parandaloni këtë. Nga pikëpamja e...

VoWiFi dhe VoLTE: çfarë janë dhe si t'i aktivizoni ato

Çfarë janë VoWiFi dhe VoLTE? Si të aktivizoni thirrjet zanore përmes Wi-Fi dhe LTE në një smartphone? Cilat pajisje e mbështesin këtë veçori? Për të gjitha këto në...

Si të shmangni hakimin e llogarisë Facebook?

Llogaria juaj në Facebook u prish? Sot do t'ju tregojmë se si ta shmangni këtë dhe çfarë të bëni nëse dikush hakon llogarinë tuaj në këtë rrjet social. Sipas studimit,...

Rishikimi i FamiGuard Pro për Android: Si të gjurmoni vendndodhjen e një fëmije pa dijeninë e tij

Është krejtësisht e natyrshme që prindërit të duan ta mbajnë fëmijën e tyre të sigurt kudo që janë. Megjithatë, fëmijëve, veçanërisht adoleshentëve, nuk u pëlqen të kontrollohen. Më parë...

Menaxheri i PC: Një përmbledhje e mjetit të ri Microsoft

PC Manager është një mjet i ri Microsoft. Cili është përdorimi i këtij mjeti dhe a do të ndihmojë në përshpejtimin e Windows 11? Kushdo që përdor platformat Microsoft, Apple ose...

Si të shpejtoni në mënyrë efektive Windows 11

A funksionon ngadalë kompjuteri ose laptopi juaj? A është e bezdisshme, ndërhyrja në punë apo lojë? Sot do t'ju tregojmë se si të shpejtoni në mënyrë efektive Windows 11. Sistemi operativ më i fundit Microsoft, ...