IDC: ринок ноутбуків показав зростання в першому кварталі 2017 року вперше за п’ять років

<100
IDC

За інформацією аналітичного агентства IDC (International Data Corporation), яка збирає дані про сучасних технологіях по всьому світу, продаж ноутбуків вперше за п’ять років показали зростання.

Причиною падіння продажів в 2012 році стала поява більш продуктивних планшетів і смартфонів, які швидко забрали у лептопів 30% ринку від пікового значення у 2011 році. Перший квартал 2017 року показав тенденцію до відновлення динаміки продажів.

Це пов’язують з початком циклу, коли користувачі повсюдно починають міняти застарілі ноутбуки. На відновлення динаміки також впливає популяризація ігрових систем і кіберспорту, як офіційної спортивної дисципліни в США і Росії. Поява великої кількості гібридних моделей ноутбуків-планшетів теж дало поштовх для зростання.

IDC

З порівняльної таблиці IDC видно, що продажі ноутбуків виросли до 60 млн. 328 тис. одиниць в 2017 Q1 порівняно з тим же періодом 2016 року, коли було продано. 59 млн 942 тис. штук по всьому світу.

Лідером стала компанія HP отримавши значний приріст 13,1% в порівнянні з 2016 роком. Невелике зростання 1,7% показала компанія Lenovo, яка на другому місці. І третє місце у Dell с також помітним приростом 6,2%. Хороші продажі показала компанія Apple, що на четвертому місці – 4,1%.

IDC

Буде зростання далі сказати не важко, швидше за все воно збільшитися за рахунок початку циклу заміни застарілих моделей на нові і буде продовжуватися. Цьому посприяє майбутня міжнародна ігрова виставка E3 2017, після якої збільшитися попит на ігрові ноутбуки з підтримкою VR-ready, а також вплине популяризація і поява гібридних ноутбуків.

Таким чином IDC впевнено заявляє про хороші перспективи у всіх провідних виробників лептопів.

Джерело: digitaltrends