Китайці створили лазерну рушницю, яка б’є на 800 метрів

ружьё

Фахівці з Сіанського інституту оптики і точної механіки при Китайській академії наук розробили лазерну рушницю ZKZM-500. Як стверджується, це не прототип, а готову зброю, яке буде поставлятися в армію.

Що повідомили

Хоча ZKZM-500 і вважається нелетальним, енергії променя достатньо, щоб викликати миттєве обвуглювання шкіри і тканин. Зброя важить всього 3 кг (як звичайний автомат) і забезпечує до 1000 пострілів за 2 секунди кожен на дистанцію 800 метрів. Вартість однієї гвинтівки становить близько $15 000.

рушницю

Новинку планують використовувати в антитерористичних підрозділах. При цьому виробництво зброї буде поставлено під нагляд. Судячи з усього, Китай поки що не планує передавати технологію третім особам.

Читайте також: Найбільші китайські корпорації готуються дати бій Disney

На жаль, поки немає повних специфікацій новинки, проте рушницю ZKZM-500 дійсно існує. Технічна документація з базовою інформацією була опублікована на одному з урядових сайтів КНР. Крім цього, китайці активно працюють над лазерним кулеметом з дальністю стрільби до 500 метрів.

Чого чекати

Враховуючи, що Китай активно розробляє лазерну зброю для піхоти, скоро на полі бою можуть з’явитися цілком собі бійці з лазерним та іншим озброєнням з майбутнього. Звичайно, така зброя потребує нових технологій і підходів, але напевно й інші країни скоро підтягнуться.

Важливо розуміти, що подібні розробки — це лише питання часу. І хоча реальні лазерні гармати не схожі на бластери з фантастичних фільмів, вони цілком функціональні. Хоча основною сферою їх застосування явно стануть видалені диверсії і снайперські дуелі.

Джерело: SCMP

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя