Вбудовані в браузери інструменти приватності виявилися обманом

В налаштуваннях будь-якого браузера завжди можна знайти пункт «не відслідковувати», який гарантує, що веб-сайти отримають заборону на отримання інформації про користувача. Це простий спосіб зупинити соціальні мережі та інші портали від стеження за своїми користувачами, однак, як з'ясувала компанія Forrester Research, мільйони людей, які повірили обіцянкам, насправді обдурили.

Ефект плацебо

Microsoft Edge

Опція Do Not Track насправді виявилася не більше ніж обманкою. З'явилася вона десять років тому для того, щоб заборонити сайтам збирати інформацію про користувачів. Ніякої спеціалізованої реклами та інформації про відвідувані сайти. Але насправді слухатися браузер не зобов'язаний ніхто, і лише мале число сайтів насправді роблять те, що обіцяно. Серед великих - Pinterest і Medium. Yahoo і Twitter обіцяли слухатися, але потім передумали. Google, Facebook і Pornhub ніколи і не думали прислухатися до прохань користувачів.

«Більшість показників вказує на те, що експеримент провалився. Залишається тільки зрозуміти, чи пора визнати поразку і прибрати опцію з браузерів», - зізнався професор Джонатан Майер, який присвятив Do Not Track чотири роки свого життя.

Читайте також: Mozilla випустила браузер Firefox Reality для пристроїв віртуальної реальності

Mozilla тим часом вже готова покінчити з концептом DNT, оскільки в компанії «розчаровані» тим, як його ігнорує індустрія. Firefox планує впровадити більш актуальні інструменти для захисту користувачів - інструменти, які не залежать від того, що хочуть самі сайти.

Джерело: Gizmodo

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя