Китайський пошуковик Google Dragonfly може прив'язувати пошукові запити до номерів користувачів

Google China Dragonfly

Повідомляється, що Google створює прототип системи, яка здатна прив'язувати пошукові запити китайських користувачів до їхніх особистих номерів в рамках нової пошукової служби, яка відповідатиме вимогам китайського уряду. The Intercept пише, що додаток Dragonfly на Android, секретний проект, розкритий інформатором минулого місяця, прив'язується до номерів, що спрощує відстеження окремих користувачів.

У Dragonfly є блекліст таких запитів, як "права людини", "студентський протест" та "Нобелівська премія". Ці запроси можуть підняти новини про китайського активіста і лауреата Нобелівської премії Лю Сяобо. Джерела також повідомили, що система запрограмована на те, щоб замінити реальні результати забруднення повітря в Китаї на нормовані параметри.

Google China Dragonfly

Читайте також: Google показала Pixel 3 в трьох кольорах: mint, white і black

Google не підтвердила існування Dragonfly і відмовилася від коментування звітів про проект. Раніше повідомлялося, що компанія проводить "дослідницьку роботу" щодо пошукової служби у Китаї.

Однак ці новини викликали опозицію в компанії. Близько 1400 співробітників Google підписали письмо з вимогою отримати більше інформації про проект. Старший науковий співробітник Google Джек Поулсон подав у відставку в знак протесту проти рішення компанії. Він заявив, що в загальній складності п'ять співробітників звільнилися з-за проекту Dragonfly.

Навіть без прив'язки до номера, пошук у Dragonfly не є безпечним. Поулсон та інші висловили занепокоєння з приводу того, що користувацькі дані розміщені в Китаї, де державні агентства можуть легко отримати доступ до них. Опублікована функція додає ще один спосіб контролю за користувачами.

Джерело: theintercept.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя