Google припиняє підтримку технології Domain fronting

Google domain fronting

Розробники застосунків більше не зможуть використовувати Google для обходу різних блокувань. Служба хостингу сайтів та web-застосунків Google App Engine припиняє використання технології Domain fronting, яка дозволяє обходити інтернет-цензуру з боку уряду.

Зміни в мережевій архітектурі Google означають, що сервіси, що використовують домен Google для обходу інтернет-цензури, перестануть працювати. 13 квітня розробники Tor помітили, що всі сервіси Google перестануть підтримувати технологію приховування кінцевої адреси (Domain fronting). Це вже торкнулося захищеного месенджера Signal організації GreatFire.org і VPN-сервісу Psiphon VPN.

Google domain fronting

Як повідомляє Google, дані зміни вже давно були заплановані компанією. "Приховування кінцевої адреси ніколи не підтримувалося Google, але воно працювало через особливості нашого програмного стека. У планах компанії немає подальшої підтримки технології" - повідомив представник Google.

Google domain fronting

Читайте також: Тепер в Snapchat можна створювати власні фільтри для обличчя

Domain fronting дозволяла розробникам використовувати Google в якості проксі-сервера, перенаправляти інтернет-трафік на інші сервери через домен Google.com. Ця можливість особливо важлива для обходу інтернет-цензури. При цьому всі інтернет-запити направлялися не безпосередньо, а через Google.com, що запобігало блокуванню трафіку.

Google domain fronting

Читайте також: Google і Sprint розривають унікальну домовленість

До слова, технологія Domain fronting не є особливістю Google App Engine. Ще в 2016 році технологія була прийнята захищеним месенджером Signal. За даними сервісів кібербезпеки Mandiant/FireEye, кримінальна група APT29 вже два роки використовує Domain fronting для приховування бекдор-доступу до обраних цілей. Можливо саме ця інформація підштовхнула Google до такого рішення.

Google domain fronting

Нагадаємо, що нещодавно 34 технологічні компанії підписали угоду про кібербезпеку і в їх число Google не входила. "Google вже давно заявляє про свою прихильність до свободи в інтернеті і своїми рішеннями доводить це" - повідомляє Натан Уайт з сайту Access Now. "Технологія Domain fronting допомагала користуватися інтернетом без обмежень більш ніж мільйону чоловік по всьому світу. Ми закликаємо Google пам'ятати про свою прихильність до прав людини і свободи інтернету, та повернути підтримку технології".

Джерело: theverge.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя